Ząbkowanie

Ząbkowanie

Znikające magiczną bezzębny uśmiech dziecka od ucha do ucha. Gdzieś pomiędzy 5. i 6. miesięcy rodziców zainteresowanych problemem zaczyna zębów mlecznych. Oto kilka typowych pytań zadawanych przez rodziców czekających na ich wygląd.

Po pierwsze zęby?

Pojawienie się pierwszego zęba zależy od wielu czynników, a różne dzieci występuje w różnych momentach, a także pierwszych etapach. Ale większość pierwszy ząb wybuchnąć około 6 miesięcy. Istotną rolę odgrywa czynnik dziedziczności.

Zęby Twojego dziecka wybuchają według tego samego schematu, co ich matki i babki.

W rzeczywistości, dzieci rodzą się z pełnym zestawem 20 zębów mlecznych, ale oni nie utonął w dziąsła i czeka w kolejce, aby włamać się do białego światła. Zęby rosną w parach, górnej i dolnej, na ogół niższe wybuchają pierwsze. Zęby Dziewczyny wydają się nieco wcześniej niż chłopcy. Zazwyczaj działa tak zwana zasada czterech, począwszy od 6 miesięcy do 4 zębów spodziewać w co 4 miesiące, aż do czasu jest komplet; to zazwyczaj do 2 lat. Zęby zerwania przez dziąsła w niewłaściwym kątem. Niektóre zęby rosną prosto, druga na początku skłonny, ale stopniowo się wyprostował.

Nie martw się o szczelinach między zębami. Jeśli są, zęby są łatwiejsze do czyszczenia; ale że zęby dziecka słabo niekoniecznie wpływa na zęby stałe pojawiają się później.

W jakim stopniu są wycięte zęby mogą być mylące i irytujące dziecko?

Jeśli śpi Anioł nagle w nocy z krzykiem, słuchaj, nie ma wpływu na łyżkę podczas karmienia przez to trudne w ustach lub dziecko Poczuj ostrą krawędź jest oczywiste. W rzeczywistości, w zębach dzieci nie wybuchnąć i nie uderzył. Wydają się być trochę poślizgu, pracuje się przez dziąsła.

Ale gdy ostra krawędź zęba pokonuje wrażliwe tkanki dziąseł, dziecko zostaje ranny, a on protestuje. Porozmawiamy o tym w związku z pojawieniem się zębów i jak ułatwić ten proces dla dziecka.

Wynika ślinę. Podczas ząbkowania śliny jest zwolniony tak obficie, że wydaje: otworzyć specjalny dźwig. Dzieciak ciągle pryskać, napełnił całą usta.

Wysypka. Wrażliwa skóra dziecka i nadmiar śliny podczas ząbkowania sprowokować pojawienie się zaczerwienienia na skórze wokół ust i podbródka. Związać dziecko pod brodą zbiera śliny bawełny śliniaczek lub gdy dziecko śpi, położyć ręcznik w twojej głowie.

Kaszel.  Gdy ząbkowania ślina nie tylko liczne płynie z jamy ustnej, lecz także wypełnia tylną ściankę jamy ustnej się w gardle. W rezultacie nie jest podrażnienie dziecka plwocina kaszel.

Biegunka. Reakcja na nadmiernej ilości śliny podczas ząbkowania i biegunka i wysypka wokół odbytu. Wszystkie te problemy zniknie siebie, jak tylko proces formowania zębów mlecznych.

Gorączka i drażliwość. Zapalenie spowodowane przez przesuwanie zębów przez miękkiej tkanki dziąseł, może powodować wzrost temperatury (38,3 ° C), dziecko zaczyna działać w górę.

Swędzenie dziąseł. Wybijane zęby powodują chęć dziecka do gryzienia czegoś lub kogoś. Musiał coś twardego, co mogą one porysować podrażnione dziąsła.

W tej chwili nie są zęby znaki na szynach szopki, może gryźć i ściskać palcami i dziąsła, nawet w okresie karmienia piersią. Daj żucia dziecko na czymś zimnym i twardym specjalny pierścień ząbkowania lub łyżką, kość z nogi kurczaka, chłodzone cookies.

Częste wybudzenia w nocy. Wybijane zęby nawiedzają zarówno dzieci lub rodziców i noc. Jeśli wcześniej dziecko spał dobrze i ciężko, ale teraz może obudzić się kilka razy w nocy.

Dziecko nie chce jeść. Są dzieci, które nie chcą jeść podczas uzębienia. Zachęcaj dziecko do zimne, miękkie żywności, takich jak jabłkowym lub schłodzonego soku owocowego.

Aby złagodzić cierpienie zębów dla dzieci wybuchają, używać łyżki do karmienia zimno.

Lekarz, może to zęby?

To może wydawać się, że lekarz nie jest na tyle poważne, o wszystkich swoich uczuć związanych z problemem cięcia zęby dziecka. Ten problem ma inną stronę: można pomylić objawy dla pewnych oznak zębów tnących, przyznając wiele bardziej poważne choroby. Czasami lekarze zgadzają się z matki opisując Jakie objawy przez telefon, i przenosić je do problemu zęby tnące, a patrząc od dziecka okazuje się, że ma, na przykład, zapalenie ucha.

Jak ustalić, wyciąć zęby dziecka?

Na tym można wskazać, nadmierne wydzielanie śliny. Ponadto, można użyć do masażu dziąseł Test. (Dzieci mogą sobie pozwolić, aby trzymać palec w ustach, ale najprawdopodobniej nie pozwoli mu spojrzeć.) Przesunąć palcem po przedniej krawędzi dziąseł, i po omacku ​​gęsią pewnością przed nadejściem zęby puchnąć.

Czasami trudno powiedzieć, wyciąć zęby dziecka, bo jako manifestację i reakcji dzieci mogą być różne. Niektóre dzieci mają zęby rosną równomiernie z miesiąca na miesiąc, inne nagłe wybuchy przeplatane przerwami. Czasem tam raz w tygodniu, co oznacza 4 guzka wygląd rychłe nowych zębów; W tym przypadku będzie szczególnie kłopotliwy czas. Podczas cięcia zęby trzonowe, niektóre dzieci przeżywają silne bóle i mają opuchnięte dziąsła.

Jeśli dziecko umożliwi wgląd w jego ustach, można zauważyć, obrzęk dziąseł, w miejscu, gdzie nowe przerwami zębów. Nie przejmuj się, jeśli zobaczysz miękki niebieski siniak w miejscu rosnącego zęba. To nic innego jak skrzep krwi pod podszewką powierzchni tkanki dziąseł.

Ułatwienia dyskomfort dziecka, można użyć zimny kompres.

W razie wątpliwości, nie należy traktować dolegliwość dziecka ze względu na cięcia zębów, oto kilka sposobów, które pomogą Ci wyróżnić zęby tnące niektórych innych chorób, takich jak zapalenie ucha.

Śluz zębów Ta czysta śliny i nie powinny być przez nos. Śluz gęsty i przeziębienia żółtawy. Jeśli okazało się zatkania nosa, to jest bardzo prawdopodobne, alergii i infekcji, zwłaszcza gdy zwilża oczy.

Zęby tnące są bardzo rzadko powodują temperaturę wyższą niż 38,3 ° C

Zęby tnące mogą być mylone z bólem ucha. Niektóre dzieci w tym czasie wyciągnął uszy, być może, jak chcą znieść bólu gumy na uszach. W związku z tym, takie zachowanie dziecka jest bardzo zawodna znak.

Jeśli istnieje jakiś rodzaj infekcji w uchu, dziecko stara się położyć; Ponadto taka infekcja towarzyszyć inne objawy przeziębienia.

W sytuacji dzieci cierpiących z powodu zębów tnących, jak się powszechnie występuje pogorszenie. Jednak wszyscy rodzice muszą pamiętać, że jeśli masz wątpliwości: zęby, czy też nie, należy skonsultować się z lekarzem.

Share →