Ząbkowanie u dzieci, niemowląt

Ząbkowanie u dzieci, niemowląt

W tym artykule dowiesz się:

 • kolejność ząbkowania u dzieci,
 • czas erupcji zębów mlecznych, stałych zębów,
 • ząbkowanie zdjęcia dzieci,
 • objawy ząbkowania u niemowląt (objawy).

Ząbkowania dzieci ma ścisły kolejności priorytetu i powinny być równe, to znaczy, w tym samym czasie, mają takie same zęby wybucha na przykład para środkowych siekaczy, boczne siekacze pary lub kłów pary Terminy ząbkowanie u dzieci, są ściśle określone i ich naruszenia wykazuje pewien patologii.

Ząbkowanie: Zdjęcie

Ząbkowanie u dzieci, niemowląt i starszych dzieci jest zasadniczo nie różni. Co jest ząbkowanie u dzieci – można zobaczyć na foto.1-9

Dziąseł podczas ząbkowania: Zdjęcie

W niektórych przypadkach, na 2-3 tygodnie przed erupcji zębów stałych, lub mleka na dziąsłach mogą pojawić się guzek wypełniony klarownego płynu lub sinicą. Nie jest chorobą i nie jest związana ze stanem zapalnym. Wymagane są wszelkie interwencje (z wyjątkiem kontroli okresowej).

Tylko w przypadku gdy występ jest dostatecznie wysoka – jest możliwe wykonanie małego nacięcia, a tym samym do uwolnienia nagromadzonego krwawy płynu.

Warunki i tryb ząbkowanie dziecka –

1. Kolejność wyrzynania zębów mlecznych –

Noworodków w górnej i dolnej szczęki są 20 mieszków tymczasowe zęby i zawiązki zębów stałych 16 (pozostałe 16 Podstawy zębów stałych są tworzone w szczękach później).

Pierwsze zęby wyrzynają się w żuchwie. Zęby dzieci szkliwa bardziej porowata i szorstka, zawiera kilka pierwiastków śladowych w porównaniu z już dojrzałym zmineralizowanej szkliwa u dorosłych. Tak (w przypadku braku odpowiedniej higieny, diety i leczenia zębów lakierem ochronnym, który przyspiesza mineralizację) istnieje bardzo wysokie ryzyko rozwoju wielu próchnicy.

2. Warunki uzębienia –

Kolejność i czas ząbkowania u dzieci (zęby stałe) można zobaczyć na wykresie №2. Zębów stałych wybuchnąć pierwszych zębów trzonowych (są na końcu uzębienie). Zęby te znajdują się na powierzchni żucia głębokie szczeliny (nacięcia) i są w związku z tym szczególnie szybko wpływa próchnicy.

Harmonogram / Schemat ząbkowanie u dzieci

Wystarczy wybuchają u dziecka zębów stałych – Low-zmineralizowana (szkliwo zębów takie ma tylko 10% z minerałów na poziomie odporności szkliwa zębów stałych z osobą dorosłą). Dlatego ważne jest, aby zapewnić odpowiednią higienę, jak również co trzy miesiące (zwłaszcza w 1. roku po wybuchu) leczenia zębów lakiery i żele fluoru.

Ząbkowanie: Objawy

Objawy ząbkowania u niemowląt zwykle zaczynają się 3-5 dni przed erupcją. Nadal ma objawy ząbkowania w dziecku dokładnie, aż zęby wydają się przez błonę śluzową dziąseł.

   słaby apetyt, odmowa dostawy,

   Dziecko próbuje gryźć wszystko, co jest konieczne, próbując uspokoić swędzenie dziąseł,

   nadmierne wydzielanie śliny,

   wysypki i podrażnienia w jamie ustnej i brody, klatki piersiowej i

(Dla ślinić usta).

2. Dalsze cechy pierwszych zębów –

 • Temperatury Ząbkowanie –

Temperatura ząbkowanie dziecka występuje rzadko. Nie może być większa niż 37,5 °. Wysoka gorączka podczas ząbkowania prawdopodobne wyniku procesu zapalnego towarzyszącego, który nie jest związany z ząbkowanie, takich jak SARS czy wirusowe zapalenia jamy ustnej.

Jak utrzymuje temperaturę na ząbkowanie: występuje zwykle 3-5 dni przed erupcją i znika po erupcji zębów powyżej szczytów śluzówki. Jeśli masz temperaturę ząbkowania u dzieci – tutaj może być przydatne dla dzieci „Panadol” w zawieszeniu lub świec.

 • Krwiak śluzówki dziąseł –

  w niektórych przypadkach, podczas ząbkowania dziąsła pęcznieje i staje się widoczne niebieskawy kolor. To zwykle nie wymaga interwencji, i tylko wtedy, krwiak osiągnąć duże rozmiary, małe nacięcie jest wykonywane w celu uwolnienia krwawy płyn.

 • Wymioty ząbkowania –

  jedyną przyczyną wymioty mogą być tak, że w wyniku zwiększone wydzielanie śliny dzieci połknięciu śliny. Inne przyczyny nie może być. Jeśli wymioty przed wysoką temperaturą i więcej naruszenie krześle, uzębienie nie jest natychmiast i będzie kosztować podejrzanego rotawirusa i natychmiast zasięgnąć porady lekarza.

 • Kaszel ząbkowania –

  Kaszel nie jest charakterystyczne ząbkowania. Jedyny powód, jak w poprzednim przypadku mogą być zwiększone wydzielanie śliny, to dziecko może okresowo zatykania śliny, która nie może wpaść do przełyku i dróg oddechowych.

 • Smark Ząbkowanie –

  katar do ząbkowania, oczywiście, może być, ale nie jest jednoznacznie związane z ząbkowania, a wraz z towarzyszącymi przeziębienia.

Dla informacji, w jaki sposób można pomóc dziecku czuć się komfortowo podczas ząbkowania – przeczytaj artykuł:

   „Agenci zalecenia dla rodziców, kiedy dzieci ząbkowanie”

Naruszenie ząbkowania u dzieci –

 • Opóźniony erupcji –

może występować u dzieci z powodu zawału mięśnia sercowego w chorobach dziecięcych, jak również z powodu choroby matki w czasie ciąży. Choroby te mogą spowodować zniekształcenie szczęki i prowadzić do braku miejsca do erupcji zęba / zębów.

Środki do stosowania w tym przypadku planowana jest indywidualnie z oględzin układu stomatologicznego dziecka, jak również analizy rentgenowskiej.

 • Niedorozwój szkliwa –

  Przyczyny ząbkowanie –

  normalne tworzenie stomatologicznych twardych tkanek dziecka może być obniżona z powodu choroby kobiet w pierwszej i drugiej połowie ciąży:

     Zatrucie 1-2oy połowa ciąży,

     Choroba nerek,

     przeniósł się zapalenie płuc lub ostrej choroby układu oddechowego z gorączką,

     zakażenie wirusem opryszczki, różyczka, toksoplazmoza,

     stres.

  Inne czynniki ryzyka, które mogą prowadzić do naruszenia dojrzewania zębów i układu stomatologicznego dziecka obejmują:

     wcześniactwo i postmaturity,

     Konflikt Rh

     Posocznica noworodka

  Mamy nadzieję, że nasz artykuł na ten temat: Zakonu, aby ząbkowania u dzieci – być przydatna.

 • Share →