Zaczerwienienie na penisie: co jest przyczyną?

Zaczerwienienie na penisie: co jest przyczyną?

Faktycznie, na czele zaczerwienienie penisa — bardzo powszechny problem. Podobne zjawisko może towarzyszyć wielu dolegliwości, od alergii i podrażnień, a kończąc procesów zakaźnych i zapalnych. Dlatego w żadnym wypadku nie może przystąpić do wizyty u lekarza!

Zaczerwienienie na penisie: główne przyczyny

W rzeczywistości, wiele chorób układu rozrodczego towarzyszy zaczerwienienie skóry na głowie. Ale najczęściej są trzy główne powody:

  • Choroby zakaźne, choroby przenoszone drogą płciową.
  • Balanitis i balanoposthitis spowodowane nieswoistym infekcji.
  • Choroby grzybowe.
  • Alergie.

Że zostaną omówione poniżej.

Choroby zakaźne

Dość często, zaczerwienienie na głowie spowodowane przez niego przekazywane zakażenia podczas stosunku płciowego z chorym partnerem. Choroba może rozwijać się w wyniku zakażenia przez gonococcus, Trichomonas, chlamydia, wirusem opryszczki narządów płciowych, etc. Typowo, zaczerwienienie elementu głowicowego — jest to tylko jeden z objawów.

Dalej nie jest obrzęk, silne swędzenie i pieczenie. Ponadto każde choroby wenerycznych towarzyszy szereg charakterystycznych objawów. Na przykład, opryszczka skóry prącia pokryta jest mały, szampan wysypki.

Rzeżączka towarzyszy obfite ropne absolutorium i ból podczas oddawania moczu.

Zaczerwienienie na głowie z nieswoistym infekcji

Balanitis — zapalenie żołędzi prącia, który towarzyszy zaczerwienienie i obrzęk skóry. Zapalenie może być powodowane przez nieswoistą infekcji — takich jak gronkowce lub paciorkowce. Zazwyczaj te żywe drobnoustroje oportunistyczne w organizmie każdego człowieka, ale zazwyczaj układ odpornościowy nie może zrobić wiele szkód.

Najmniejszy spadek funkcji immunologicznych towarzyszy wzrost hodowli bakterii, które prowadzi do stanu zapalnego. Ponadto, choroba ta może być wynikiem złej higieny, jak również stulejki (wytop napletka), ponieważ pod skórą gromadzą się resztki moczu i wydzielina z cewki moczowej.

Zaczerwienienie w głowę kandydozy

Kandydoza (grzybica lub) jest tradycyjnie uważany za chorobę kobiety. Jednak osoba może również odebrać grzyba. Chorobotwórcze mikroorganizmy mogą być przenoszone przez kontakt z partnerem pacjenta. Z drugiej strony, grzyby Candida jest częścią normalnej mikroflory w ludzkim organizmie, ich proliferacji i intensywna, w większości przypadków, ze względu na zaburzenia układu immunologicznego, choroby gruczołów dokrewnych, etc.

Drozd towarzyszy nie tylko zaczerwienienie i obrzęk, ale także świąd, ból podczas oddawania moczu, obecność serowy absolutorium z charakterystycznym kwaśnym zapachu.

Zaczerwienienie na głowie z alergią

Oczywiście zaczerwienienie często tylko konsekwencją alergii. Może wystąpić reakcja alergiczna po wystawieniu skóry narządów płciowych prezerwatyw lateksowych, jak również przy użyciu złego mydła, olejów syntetycznych i innych kosmetyków. Czasami obserwuje się również zaczerwienienie podczas noszenia syntetycznej bielizny, a także stosowanie małych jakości proszku do prania.

Zaczerwienienie głowy: co robić?

W żadnym wypadku nie należy ignorować problem samodzielnie lub używać żadnych leków. Ten problem wymaga interwencji medycznej. Aby postawić ostateczną diagnozę, specjalista wyznacza szereg analiz i badań.

Dopiero wtedy można podjąć skuteczne leczenie. Należy pamiętać, że w razie braku leczenia choroby układu rozrodczego może stać przewlekły, co może powodować problemy w przyszłości.

Share →