Zagrożenia dla nastolatków do palenia

Zagrożenia dla nastolatków do palenia

Podczas gdy świat zachodni cywilizowany już trudno na propagowanie zdrowego stylu życia i brak nałogów, młodzi ludzie w naszym kraju z papierosa można znaleźć na każdym rogu. Nieubłagane statystyki pokazują, że w wieku 15-17 lat, co drugi chłopiec i co trzecia dziewczyna palenia, jeśli nie regularnie, od czasu do czasu.

Jakie są przyczyny tego pozytywnego nastawienia palenia młodzieży? Głównym problemem w tym zakresie, lojalność społeczeństwo na to zjawisko. Telewizja i Internet stanowią najlepszy rodzaj twardego macho facet i pani z dymiącym papierosem – śmiertelne niezależną kobietą. Nie jest zaskakujące, że nastolatki aktywnie replikacji podobny przebieg akcji, nie wiedząc, że w prawdziwym życiu, obraz jest zupełnie inny: facet palenia wygląda chory i słaby, a ona pali mięczakiem – zwykle tanie, uszkodzenia zdrowia i przyszłość samej puli genowej. Młodzież z powodu ich braku doświadczenia, trudno jest ocenić stopień uszkodzeń wszystkim, że nikotyna powoduje rosnący organizm.

Młodzi ludzie mają tendencję do życia na dzisiaj i co się z nimi stanie dziesięć lat piętnastu, niewielu ludzi obchodzi.

O szkodliwym działaniem papierosów na młodego ciała

Szkodliwe skutki działania dymu papierosowego na młodego organizmu trudno przecenić. Poniżej znajduje się krótka lista najbardziej niebezpiecznych konsekwencji wczesnej palenia tytoniu:

  1. Dym papierosowy zawiera wiele substancji rakotwórczych, więc szanse na palacza na śmierć w strasznych męczarniach na raka płuc rośnie wielokrotnie.
  2. Palenie niszczy komórki nerwowe. Osoba staje się rozdrażniony, trudno jest skupić się na niczym. Mit, że papieros pomaga myśleć długo obalona.

  3. Papierosy to negatywnie na system wizyjny. Palacze gorzej postrzegają odcienie kolorów, pachną pogarsza.

    Zwolennicy tego zwyczaju dobrowolnie pozbawiają się szansy doświadczyć pełni życia.

  4. Palenie niszczy tarczycę.

    Palacze mniej snu w nocy są bardziej prawdopodobne, aby zakłócić ich koszmary.

  5. Palenie niszczy mięsień sercowy. Udary mózgu i zawałów serca «odmładzać»Głównie ze względu na palaczy.

Jak zapobiegać nastoletniego palenia?

Pomimo wszystkich dowodów szkodliwości palenia, wielu nastolatków nadal palić. W celu zmniejszenia liczby młodych palaczy do minimum, trzeba posiadać dużą skalę pracę z młodzieżą, ale przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stosunek do palenia we własnej rodzinie. Przed przeczytaniem syna, który został złapany z papierosem, wykład, wytłumaczyć się, dlaczego nie robić pewne rzeczy, na przykład, nie używać narkotyków.

Wszystkie dzieci najpierw wziąć przykład z rodziców, a następnie szukać przyjaciół i kolegów z klasy. Jeśli dziecko wychowuje się w rodzinie, gdzie zdrowy tryb życia – jest normą, jeśli dziecko i palić ich pierwszego papierosa «dla firmy»Jakie są szanse, że obsada nastolatkiem i mierzei «te rzeczy»Aby znacząco rosną. Musimy udowodnić i pokazać dobre przykłady syna lub córkę, że udane i piękne może być bez papierosa w ustach i butelek w ich rękach.

Ciekawe hobby i pasja, jak nic innego, pomaga nastolatka wygrać prawdziwą władzę bez szkody dla zdrowia i życia w ogóle.

Share →