Zakupu!

Zakupu!

Jak gotować ciasto w formach silikonowych

Teraz, w wielu sklepach bakeware tam silikonu. Do nas pisać naszych czytelników z prośbą o poradę w tych formach, jak wielu z podejrzliwością: są one zbyt podobne do gumy, boi się umieścić je w piekarniku. Jednak gospodyni, którzy doświadczyli już to naczynia kuchenne, teraz nie mam pojęcia jak to zrobić bez niego.

– Co naczynia można otrzymać w tych postaciach?

Formy silikonowe są bardzo wygodne i praktyczne: robią torty, ciasta, placki, omlety, zapiekanki, budynie, galaretki i wiele innych potraw.

silikon pieczenia

A piece publiczne mogą gotować posiłki w tych formach?

-Używać kauczuku silikonowego może być w piecu (w postaci gazowej. Tak elektryczny), kuchenka mikrofalowa. Także w zamrażarce lodówki.

Różni producenci określają różne zakresy akceptowalnych temperatur produktów silikonowych od -25 ° C do + 230 ° C, lub w zakresie od -60 ° C do + 300 ° C, a zatem dokładne parametry wielokrotnościami szczególnym na modelu.

– Materiał silikonowy może być szkodliwa dla form?

Silikon – bezpieczne dla środowiska materiałów. On nie emituje szkodliwych substancji, nie ma interakcji z otoczeniem, tak że forma silikonowa nie pachnie i nie pochłaniają zapachów.

Tak, to prawda. Dodatkowo, silikonowe nie przykleja się do niczego, tak kształt nie musi być smarowane olejem tylko zwilżane wodą, przed gotowaniem, po czym ewentualnie. Zgodnie z tym, olejek wychodzi i oszczędność, jest ważne w tych czasach.

Bardziej ciasta w silikonie pieczone przez szybciej niż formy metalowej.

– I łatwo dostać te formularze z pieczonego produktu, jak w formach metalowych trudnych dostać?

Co najważniejsze łatwość form silikonowych – są bardzo proste do oblepiony rolki, jajecznicę lub zamrożone galaretki. Formularz elastyczna, można po prostu odkręcić – zawartość będzie zwrócić na płycie bez najmniejszego uszczerbku na wyglądzie. I zachować wygląd pieczenia w tym przypadku jest szczególnie ważne – formy silikonowe produkowane szeroką gamę typów: klasyczne okrągłe, prostokątne i rygorystyczne, i ciastka z dziurką, a cele bajkowe zamki lub bujne bukiety i zwierzetami.

Dlatego potrawy wyglądają oryginalne i zawsze podziwiałem gości.

Formy silikonowe są bardzo łatwe do czyszczenia (można umieścić w zmywarce). Ponadto, zajmują niewiele miejsca w kuchni: Wyroby silikonowe łatwo zginać, złóż w probówce – a więc nie cierpią i natychmiast powraca do swojego pierwotnego kształtu.

-Więc co to są „boją się” formy silikonowej?

Formy silikonowe są „boi” noży i innych ostrych przedmiotów, materiałów ściernych i twarde poduszki, a nawet otwartego ognia, więc nie można umieścić bezpośrednio na palniku.

– Co należy zrobić z form przed pierwszym użyciem?

Przed pierwszym użyciem silikonu formy należy dokładnie umyć naczynia detergentów lub mydła i wody, wytrzeć lub suche dobrze i tłuszcz tłuszcz zwierzęcy lub olej roślinny (i to jest tylko czas, gdy będziesz go potrzebował). Przed wlać ciasto do miski, umieścić go na płaskiej powierzchni. Jeśli jest to pan musi być czysty. To ciasto w piecu może być w tej samej miski.

Ale doświadczony gospodyni zaleca się umieścić formy silikonowej na grillu – to ciepło jest rozprowadzane równomiernie.

Silikonowe formy do pieczenia przyjemne życzy Wam stary czarny marketeer.

Share →