Zalety i właściwości soku z dyni

Zalety i właściwości soku z dyni

Dynia, jak nie wszystkie, ale wiele osób po prostu nie wie, jak gotować, ale jeśli pokazać trochę uwagi, staje się jasne, że dynia jest nie tylko użyteczne, ale także pyszne z nim można przygotować desery, przystawki, kursy pierwszej i drugiej, mięsa i ryb ; dyni może szarpać, piec, gotować, gotować z jej dżem, kandyzowanych owoców i innych słodyczy.

Składniki odżywcze w zestawie z dyni, ale w obróbce cieplnej wiele z nich jest nie stracił, a surowe dyni, nawet w sałatkach, może nie wszystkie, ale wszystkie cenne witaminy i minerały są zachowane w soku z dyni i pić dużo ładniejszy – zarówno w czystej postaci w mieszaninie z innymi sokami.

Świeże soki, warzywa, owoce, zawierają dużo wody leczniczej strukturze: łatwo dostaje się do komórek i poprawia procesy metaboliczne oraz produktów rozpadu, toksyn i wyjść odpadów. Okazuje się, że świeże soki oczyścić nasz organizm na poziomie komórkowym – więc teraz oni mówią tylko najbardziej nowoczesny i skuteczny preparat otrzymany z zastosowaniem najnowszych technologii.

Skład soku z dyni

Dyni patrz warzyw, i rzeczywiście nie jest dużo cukru, w owocach, chociaż wiele odmian dyni wystarczająco słodkie. Sok z dyni minerały, takie jak potas, to – jest bardzo, wapń, fosfor, chlor, magnez, sód, siarkę, żelazo, cynk, jod, miedź, mangan, fluor, kobalt. Białko, tłuszcz, węglowodany i kwasy organiczne w soku z dyni nie jest bardzo dużo; istnieje pewna ilość włókien jadalnych i jest dość bogaty zestaw witamin: beta-karoten, PP, C, E, grupy B. Wiele z pektyny soku dyni – polisacharydy o właściwościach adhezyjnych – jest również określana jako błonnik, ale rozpuszczalne.

Korzystanie z pektyny dla organizmów żywych, w tym ludzi jest ogromne: poprawia perystaltykę jelit, krążenie krwi, zmniejsza ilość „złego” cholesterolu, prowadzi do normalnych procesów metabolicznych, a także oczyszcza nasz organizm z toksyn i szkodliwych substancji – to może wyjście pestycydy, metale ciężkie, a nawet radionuklidy. Pektyny oczyszcza nasze narządy wewnętrzne, krwi i innych tkanek bardzo skutecznie, i wszystkie dobroczynne mikroorganizmy przetrwać, podczas gdy syntetycznych leków stosowanych w tym celu, bardzo często są one niszczone.

Nic dziwnego, Sok z dyni jest popularny nie tylko jako zdrową żywność, ale także jako narzędzie terapeutyczne i zapobiegawczych: zaleca się używać jako medycynie ludowej i oficjalnej.

Zalety i właściwości soku z dyni

W wielu działaniach terapeutycznych soku dyni: przeciwbólowe, działanie uspokajające, gojenie się ran, anti-toksyczne przeciw arytmii, przeciwbakteryjne, immunostymulator antymiażdżycowo, przeciwzapalne, łagodny środek przeczyszczający, tonik, hipotensyjne, choleretic, moczopędne; jego użycie zapobiega rozwojowi krzywicy u dzieci, łagodzi nudności u kobiet w ciąży zwiększa produkcję mleka u matek karmiących piersią. Sok z dyni i malowane w jasnych, ale nie ma reakcji alergicznych u dzieci, nie powodują więc dyni produkty dla dzieci sok i przetartych uznane – mogą być podawane dzieciom od 5-6 miesięcy, jak karmienie, z sokiem z jabłek lub marchwi.

Poprawia sok Gurda metabolizm, łagodzi bezsenność, uspokaja system nerwowy. Ekspertów zaleca wypiciu soku z chorobą sercowo-naczyniową, anemię, osłabienie, cukrzycy i otyłości. Bardzo dobry sok Gurda pomaga z chorobami układu krążenia, zwłaszcza towarzyszy obrzęk jednego ze znanych i sprawdzonych receptur wiarygodne – szklanki soku na pół godziny przed posiłkiem.

Możesz dodać sok z dyni wszelkie soki warzywne, owoców i jagód.

Sok z dyni można stosować do leczenia wielu chorób, w połączeniu z innymi lekami i leków.

Gdy bezsenność i długotrwały stres sok Gurda (1 szklanka) zmieszany z miodem (2 łyżki), doprowadzić do wrzenia przez 20 minut i ogrzewano w łaźni wodnej. Weź 3 razy dziennie, 2-3 łyżki 20 minut przed posiłkami; Sok można przechowywać 2 dni w lodówce. Jeśli sok z dyni jest holistyczne źle tolerowane, może być rozcieńczony 1: 1 z przegotowaną wodą chłodzi – uzyskać dyni drinka.

Neurastenii pić sok ze świeżo gurda miodem dla? -? kubek przed snem. W ciągu dnia również pić sok: najpierw? szklanki 2 razy dziennie przez 15 minut przed jedzeniem, a następnie zwiększyć dawkę do 2-3 szklanek dziennie. Pij sok musi być 1,5-2 miesięcy, a następnie (jeśli to konieczne), aby zrobić 2-tygodniową przerwę i powtórzyć kurs.

Gdy zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie wątroby i marskość wątroby, nawet w wątrobie, w uzupełnieniu do podstawowego leczenia za pomocą następującego przepisu: Dyniowi odcięte od góry, oczyścić nasiona i wlać miód wolne miejsce; nakłada się na końcu pokrytym ciasta i miejsce do przechowywania. Dynia-naczyniowego umieścić w ciemnym i chłodnym miejscu do 9 dni. Po tym czasie ciecz wyszedł napój 3 razy dziennie, 1 łyżka przed jedzeniem.

Nerek i układu moczowo-płciowego w medycynie ludowej od dawna traktowane sok z dyni. Kamica moczowa pić sok przez 10 dni ,? szklanki 3 razy dziennie 30 minut przed posiłkiem, i powtórzyć kurs w ciągu 2 tygodni. W kamicy żółciowej, należy go w ten sam sposób.

Dla mężczyzn, sok z dyni jest szczególnie przydatny: zapalenie prostaty pić przez 3 tygodnie, co najmniej filiżanek dziennie. W bardziej poważnych problemów: gruczolaka i raka prostaty dyni soku pić 3-4 miesięcy, 2-3 razy dziennie, z lub bez miodu miód, począwszy? i wprowadzenie do 3 filiżanek dziennie.

Gdy otyłość jest przydatna raz w tygodniu zorganizować dzień na czczo: w ciągu dnia do picia 1,5 litra soku z dyni, i nic innego nie jest. Można pić czystą wodę.

Oczywiście, wielka Sok z dyni pomaga na zaparcia.

Aby przywrócić do prawidłowego trawienia, wzmacnia system odpornościowy i przedłużyć młodość, trzeba co sezon, kiedy nadąża z dyni, pić na pusty żołądek? szklanki soku dziennie, 30 minut przed posiłkiem. Na szczęście, dyni jest bardzo długa pozostaje świeża, więc pić świeży sok z dyni i puszkę zimy i wiosny – niemal wszystkie użyteczne właściwości zachowuje.

Cholesterol zmniejsza regularne stosowanie soku z dyni i poprawia stan naczyń – pić musi być 1-3 filiżanek dziennie.

Dynia inny niskokaloryczne, tak, że jej sok zawiera zbyt mało kalorii – około 22-23 kcal na 100 g Oczywiście, jeśli gotować go z miodem lub cukrem, lub po prostu z pulpy sokovarke kalorii, jego wzrost, ale można pić świeży sok, a poza tym jego szczepu – sok jest idealny dla diet i dni na czczo, ponieważ przyczynia się do zmniejszenia masy ciała. Days post w soku z dyni można przeprowadzić 2-3 razy tygodniowo, są przenoszone bez problemów, ponieważ sok gasi głodu, a wynik jest bardzo szybka – znajdujące się w soku substancji zaczynają działać, czyszczenia i poprawy całego ciała.

Przygotowanie soku z dyni w domu nie jest trudne, jeśli masz sokowirówki – przygotowuje się soków i innych warzyw i owoców, ale sok wałek w zimie wymaga pewnej wiedzy – jednak trudności pojawiają się również.

Bardzo łatwy w użyciu sokovarkoy, ale jeśli tak nie jest, dopasowanie i regularne puli szkliwa. Miąższ dyni – pożądane jest podjęcie młode owoce – należy pokroić w kostkę, włożyć do garnka, zalać wodą – 1 kg dyni – szklankę wody – i gotować do miękkości; następnie wcierać przez sito, dodać syrop z cukru (30%) – 1 kg -? l i małą ilość kwasu cytrynowego. Otrzymaną mieszaninę ogrzewano do 80 ° C, wylano do wysterylizowanych słoików i uszczelnione.

Od 7-8 kg dyni jest około 10 litrów soku.

Sok z dyni w dyni, też, miłość nie jest wszystkim, ale jest niezaprzeczalne korzyści, a ludzie, którzy używają go do celów medycznych, jego smaku zwykle przyzwyczajeni. Można jednak, wymieszać sok z dyni 1: 1 z marchewką i jabłkiem – jak również dla małych dzieci: korzyści z tego będą się zwiększać, a smak będzie bardziej przyjemna.

Przeciwwskazania do stosowania soku z dyni i nie tyle: w zaostrzeniach chorób przewodu pokarmowego nie trzeba pić jak zapalenie błony śluzowej żołądka z niskiej kwasowości; na działanie przeczyszczające, to przeciwwskazane biegunki. Bardzo rzadko specyfiką soku z dyni, ale wciąż się dzieje.

Gataulina Galina

Share →