Zapalenie błony śluzowej żołądka: Objawy

Zapalenie błony śluzowej żołądka: Objawy

Statystyka relentlessly wskazuje na obecność większości populacji przewodu pokarmowego, takich jak ostre i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka.

Objawy zapalenia żołądka żołądka może być różne, ale najczęściej z którym jest długi bolesne syndrome wpływa zwykle w górnej części brzucha. Przewlekłe zapalenie żołądka może być określona przez pierwsze oznaki

Głównym objawem jest ból brzucha, hipochondrii, gorsze po jedzeniu. Zmniejszenie apetytu, nudności i zgaga. Nieregularne i niestabilne (tj zaparcia, to biegunka) stolce, wzdęcia, odbijanie towarzyszy – stałymi towarzyszami i cechy przepływu żołądka zapalenie błony śluzowej żołądka.

Ostry ból w żołądku, wymioty lub nudności, wystąpił na pusty żołądek, sugeruje atak zapalenia żołądka w ostrej formie.

Znacznie mniej wyraźne przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka przejawia się. Od kilku lat, pacjent nie może nawet podejrzewać obecność choroby gospodarza. Dodatkowo do bólu brzucha pacjenta towarzyszy ogólna depresję «złamany» Stan prowadzi stałą zmęczenie i dyskomfort.

Objawy zapalenia błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości

  • częste bóle w nadbrzuszu
  • częste zaparcia
  • zgaga
  • nudności lub wymioty
  • odbijanie o kwaśnym smaku

Objawy i oznaki zapalenia błony śluzowej żołądka z niskiej kwasowości

  • utrata apetytu, i nieprzyjemny smak w ustach
  • Poranne mdłości i odbijanie
  • borborygmus
  • Stołek zaburzenie (biegunka lub zaparcia)

Główną przyczyną większości przewlekłym zapaleniem żołądka jest zakażenie bakterią Helicobacter pylori zazwyczaj w dzieciństwie. Objawy są podobne do tych dla całego obrazu klinicznego choroby. Niepalących, alkohol, środki odbioru niesteroidowe przeciwzapalne, autoimmunologiczne procesy w organizmie – wszystkie przyczyny, które może powodować zaburzenia w błonie śluzowej żołądka.

Nieprawidłowa dieta i stres jest czynnik obciążający.

Zapalenie błony śluzowej żołądka jest niebezpieczne, ponieważ przez długie prowadzi do tego, że gruczoł żołądka odzyskania i przestanie działać prawidłowo. Zanik błony śluzowej. Pacjent prowadzi długą i wyczerpującą ból brzucha. Wszystko to może doprowadzić do raka żołądka.

Dlatego tak ważne jest, aby zdiagnozować chorobę i po konsultacji z lekarzem, aby rozpocząć leczenie.

Share →