Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn: leczenie, objawy, zapobieganie

Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn: leczenie, objawy, zapobieganie

Zapalenie cewki moczowej zwany proces zapalny, który jest zlokalizowany w cewce moczowej. Choroba pojawia się dość często, niezależnie od płci i wieku. Aby w pełni zrozumieć, co zapalenie cewki moczowej u mężczyzn, objawów i leczenia tej choroby powinna mieć pojęcia o anatomii męskiej cewki moczowej.

Anatomiczne cechy męskiej cewki moczowej

Wylot pęcherza początek cewki, język medyczny jest nazywany cewki. Jest to cienka rurka puste i długość od 16 do 24 cm, przy okazji, kobiet cewka moczowa jest znacznie krótsza. – Tylko 4 cm.

Takie cechy porównawcze i wyjaśnić cechy przejawów moczowej u osób różnej płci: jeśli kobiety nie mogą ignorować symptomów chorobowych, ludzie często doświadczają objawów choroby jest bardzo intensywny, a wkrótce po zakażeniu i na początku procesu zapalnego.

Męskiej cewki moczowej składa się z następujących działów:

  • Dział prostaty. Jest to nazwa cewki, który znajduje się w gruczole prostaty.

    Jego długość wynosi około 4 cm drugi tytuł prostaty -. Prostaty.

  • Błoniaste dział. Druga nazwa – webbed.

    Długość tej części – ok. 2 cm Zaczyna gruczołu krokowego i kończy się u nasady penisa. W tej części męskiej cewki moczowej wąskie.

  • Dział gąbczasty.

    Druga nazwa – gąbki. Najdłuższy cewki znajdują się w wale prącia. W przeciwieństwie do tego, prostaty i uszkodzenie błony, gąbczasta oddziela się przemieszczać. Koniec z otworem, który jest nazywany meatus.

Klasyfikacja zapalenie cewki moczowej

Objawy i leczenie zapalenia cewki moczowej u mężczyzn zależy od czynnika zakaźnego (patogenów) wytrącaniu czynniki lub chorób współistniejących, intensywności, państwa nieużywania procesu zapalnego, więc przypisać odpowiednie, skuteczne leczenie lekarz musi określić rodzaj choroby:

Share →