Zapalenie dziąseł

Zapalenie dziąseł

Tłumaczenie z języka niemieckiego “strumień” środki “ropne zapalenie dziąseł w wyniku choroby zębów” lub “podokostnowa ropień, wychodzi z zębów pacjenta”, Obecnie w praktyce medycznej, takie rozpoznanie nie jest ustawiona. W potocznym słowo “strumień” wywołania jednej lub innego objawu charakteryzującą różnych chorób jamy ustnej. Zwykle jest to proces zapalny w twarzowej czaszki, towarzyszy obrzęk (obrzęk) lub uszczelnienia (infiltracji) z tkanek miękkich twarzy, zaczerwienienie, ból, często gorączka.

Wszystko to towarzyszy niektórych ostrych ropnych schorzeń zapalnych dziąseł tkanek otaczających ząb korzenia zęba, okostnej.

Przyczyny choroby dziąseł

Powodem rozwoju próchnicy i chorób dziąseł są zwykle miękkie płytki nazębnej na powierzchni zębów, zawierające różne mikroorganizmów, jak również w postaci stałych osadów kamienia nazębnego. Są one utworzone ze względu na błędy higienicznej pielęgnacji jamy ustnej i zębów, niedożywienia w różnych chorób, zwłaszcza chorób przewodu pokarmowego, co prowadzi do zakłócenia metabolicznych procesach w organizmie. Tartar szczególnie intensywne osadzana na zębach palaczy.

Zapewniając działanie drażniące na dziąsła, kamienia nazębnego powoduje zapalenie dziąseł – zapalenie dziąseł, promuje proces zapalny w tkankach otaczających ząb. W wyniku rozwoju zapalenia przyzębia. Systematyczne dokładne usunięcie kamienia nazębnego – głównym warunkiem zapobiegania i leczenia paradontozy, zapalenia dziąseł.

Usuwa kamień nazębny dentysty ze specjalnych narzędzi.

Wkład “Bramy” do rozwoju chorób zapalnych, ostre ropne zwykle stają się próchnicy zębów. Skomplikowane caries procesu, w którym zakażenie do tkanki otaczającej korzenie powoduje przyzębia. Patologia ta często powoduje stan zapalny nerwu zęba, kiedy obficie kanał mikloflora ją do korzeni otaczającej tkanki.

Istotną rolę w rozwoju choroby odgrywają również hipotermii, różnych infekcji.

Objawy choroby dziąseł

Do objawów choroby dziąseł charakterystyczne nieprzyjemne, bolesne, po naciśnięciu na zębie, na tyle szybko, ból staje się nieznośny, oczywiście zęba pacjent staje się jasny kolor czerwony. Nie może być ropień. Czas nawozu przechodzi dziąseł na szyjki zęba. W tym przypadku, ból znika.

Ale to nie znaczy, że nie możesz iść do dentysty.

Ale o właściwe i terminowe leczenie zapalenia jest odwracalne, w większości przypadków odzyskiwania występuje. Ale czasami treści ropnej naciskiem dostaje się do tkanek miękkich, kości. Jeśli proces zapalny oddaje okostnej, rozwija się ostre ropne ropień. Występuje również wtedy, gdy ząbkowania trudno jest w zasadzie zębów “mądrość”, Choroba ta może również powodować powikłania w trakcie leczenia stomatologicznego. Chłodzenie, przepracowanie, stres często stają się tłem dla jego rozwoju.

Zapalenie okostnej jest głównie w młodym i średnim wieku (szesnaście lat do czterdziestu lat) częściej u mężczyzn.

Dalsze objawy choroby dziąseł – ból royavlyaetsya, obrzęk tkanek miękkich twarzy, pogorszenie ogólnego stanu zdrowia. Temperatura wzrasta. W ciągu dwóch lub trzech dni obrzęk i ból zintensyfikowane. Ból może rozprzestrzenić się na całą szczękę, dając ucha, świątyni oczy.

Pod wpływem obróbki termicznej stają się silniejsze, zimne działa pozytywnie, ale tylko na chwilę. Dzięki intensywnym bólem wystąpić osłabienie, złe samopoczucie, bóle głowy, apetyt znika.

Przebieg choroby może być inna. W niektórych przypadkach, ropne ostrości wyeliminowane spontanicznie. Jednocześnie z pięciu lub sześciu dniach ropień w jamie ustnej jest otwarty.

Z mętnej cieczy przeznaczono ropnia żółty i żółto-zielony kolor z nieprzyjemnym zapachem. Ze względu na wypływ ropy ustępowania bólu, zapalenia maleje. Niemniej jednak, aby uniknąć komplikacji, pokażcie się do dentysty.

Leczenie chorób dziąseł środków ludowej

Dla każdego przebiegu ostrego procesu zapalnego, tylko ekspert może zapewnić wykwalifikowaną leczenie chorób dziąseł. Większość pacjentów zwykle wymagają pilnej interwencji chirurgicznej, której celem – wypływ ropy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się do innych tkanek.

Po uruchomieniu choroby, istnieje ryzyko penetracji ropy w kości i rozwoju ostrego zapalenia kości i szpiku szczęki. I to był już niezdolność, niepełnosprawność, a czasem śmierć.

Przed check-up, jako pierwsza pomoc na leczenie chorób dziąseł są zachęcani do podjęcia przeciwbólowe i przeciwzapalne baralgin działania w zakresie narkotyków, fenacetyna (na tabletki trzy razy dziennie, jeden z tych leków). Rada jest również sulfadimetoksin lub sulfadimezin (na tabletki trzy razy dziennie). 10% roztwór chlorku wapnia (lyzka trzy razy dziennie z mlekiem).

W leczeniu chorób dziąseł środków ludowej przydatnych lokalnej kąpieli napary i wywary z rumianku, nagietka. Napar gotować tak. Łyżka ziół do szklanki wrzącej wody i pozwalając mu parzyć przez piętnaście lub dwadzieścia minut, odcedzić, ostudzić. Do bulionu, parzenia ziół z wrzącej wody, gotować przez pięć do siedmiu minut na małym ogniu, a następnie szczepu, co pozwala na osiedlenie się i fajne.

Skutecznie wypłukać usta trochę za ciepły (ale nie w żaden sposób nie gorące!) Rozwiązanie sody oczyszczonej i soli i infuzji szałwii (w szklance przegotowanej wody, pół łyżeczki sody oczyszczonej, jedna czwarta łyżeczki soli, pół szklanki naparu z szałwii).

Jak zrobić kąpiel w leczeniu choroby gumy środków ludowych? Jeden infuzji, wywary, rodzaju roztworu, w ustach i trzymać po stronie zapalenia dwa lub trzy minuty. Procedurę tę powtarza się kilka razy.

Pamiętaj: korzystanie z procedur termicznych przeciwwskazane w ostrym okresie. Nie mogą być stosowane do miejsca zapalenia cieplej, ciepły szalik tie policzek, snem, upewnij się, że pacjent z boku twarzy nie przylega do poduszki. Aby złagodzić ból na chwilę, można zastosować lód.

Przez długi czas ja boli i świeci jasno. Żal mi i bliźniego, dzięki niej, dał kwiat w doniczce – Żyworódka Daigremonta. Od tego czasu stał się rano po śniadaniu żucie liści Kalanchoe w leczeniu chorób dziąseł, a wieczorem to świeżych liści sok wcierać w dziąsła, zapomnij smutki.

Ostatnie sześć miesięcy oczywiście w ogóle nie martwi się i poczuć zęby stają się mocniejsze. Mówię wszystkich swoich przyjaciół o dobrym sąsiadem i wspaniały kwiat. Więc postanowiłem napisać.

Po zapewnienie wykwalifikowanej opieki obserwuje się u dentysty w tym czasie, jak mówił. Po dwóch lub trzech dni po otwarciu ropnia pozwala lokalnych procedur termalne – kąpiel w ciepłej antyseptyczne rozwiązań furatsilina lub ściska nadmanganianu potasu – maści, bandaże z wazeliną, 20% oleju kamfora, olejek z rokitnika, dzikiej róży. Musimy starać się w tym czasie w diecie kompletne białka, witamin, szczególnie B i C. Zaleca się, aby przyjmować preparat wielowitaminowy.

VB Greenwald, dentysta

Share →