Zapalenie jamy ustnej u dzieci

Zapalenie jamy ustnej u dzieci

(Ocena materiału: 6 głosów, średnia ocena 4.33 na 5)

Gorączka, ból gardła – te objawy często kojarzą się z przeziębienia, infekcje wirusowe, a więc nie od razu sobie sprawę, że zapalenie jamy ustnej dziecka – zapalenie błony śluzowej jamy ustnej. Tak było z nami. Lato z 1,5-letnią córką, zdecydowaliśmy się spędzić na wsi z babcią.

Kid 1,5 do 2 lat – niestrudzony badacz i eksperymentatora: wszystko, co miał, aby spróbować na ząb. I nie ma znaczenia, jak bardzo moja matka próbowała, aby uniknąć niebezpiecznych eksperymentów w ustach dziecka, może stale zamienia piasek, kamienie, bryły.

Wynik jest uszkodzenie błony śluzowej jamy ustnej, podniebienia, a staje się bodźcem dla rozwoju pourazowe zapalenie jamy ustnej. Inne przyczyny – spala gorące jedzenie, gryzienie policzka, złe nawyki (żucie paznokci, ssanie kciuka, gryzie się w język, policzki). To było traumatyczne zapalenie jamy ustnej mieliśmy do czynienia. Córka płakała, nie chciał jeść. Miała gorączkę 38 stopni. Nie mogliśmy zrozumieć, co spowodowało te łzy. I tylko wtedy, gdy spojrzał w ustach, ujrzeli na niebie dużo rano.

Wszystko stało się jasne: zapalenie jamy ustnej.

Najczęściej występowanie zapalenia jamy ustnej u dzieci poniżej 3 lat ze względu na herpes simplex virus. W tym przypadku źródłem zakażenia staje się chory, wirus może być przenoszony przez naczynia, pościel, zabawki. Ostry opryszczkowe zapalenie jamy ustnej rozpoczyna się wzrostem temperatury (od 37 do 40 stopni), dziecko staje się letargu, nastrojowy. Może pojawić się zimno, kaszel.

Na drugim, czasami piątego dnia jest ból gardła, żywice redden istnieją wysypki na skórze wokół ust, w jamie ustnej, może stać się zapalenie węzłów limfatycznych podżuchwowych.

Często dzieci zapalenie jamy ustnej towarzyszy ból gardła, zapalenie ucha środkowego, zapalenie płuc, w tym przypadku, środki zapalenie jamy ustnej są paciorkowce i gronkowce. Mikrobiologiczne jamy ustnej ma następujące objawy: na wargach żółtą skórkę usta otwierają się z trudem, temperatura wzrasta. W słabych dzieci zapalenie jamy ustnej drobnoustrojów można powtarzać 4-5 razy w roku.

Jeśli dziecko często źle ustnej, może to wskazywać na obecność chorób przewlekłych, w których nieprawidłowej czynności wątroby, jak również spastyczne zapalenie okrężnicy, wraz z zaparciami, etc. W takich przypadkach, zapalenie jamy ustnej występuje bez wzrostu temperatury.

Każdy zapalenie jamy ustnej wysypka towarzyszy silny ból, dziecko nie chce jeść, nie pić. To osłabia, a to osłabia układu odpornościowego, co może prowadzić do powikłań. Zatem ważne jest, czas rozpoczęcia leczenia.

Zawsze należy skonsultować się z lekarzem. Specjalistyczne leczenie przepisać w zależności od tego, co spowodował chorobę.

W ciągu pierwszych 3-4 dni, lekarze zalecają płukanie jamy ustnej (co 2:00), jak i po posiłku z roztworem rumianku, silnym ciepłą herbatą. Po płukaniu błony śluzowej jamy ustnej posmarowaną (ze specjalnymi maściami żel żel Holisal Kamistad). Żel Kamistad zawiera chlorowodorek lidokainy, który ma miejscowe działanie znieczulające i przyczynia się do szybkiego i trwałego zmniejszenia bólu w zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł.

Holisal żel szybko wchłania się z błoną śluzową jamy ustnej, przenika przez zakończenia nerwowe i jest utrzymywany w miejscu przez długi czas. Aktywnym składnikiem leku na salicylan choliny ma wyraźny przeciwzapalne i przeciwbólowe skutki w miejscu aplikacji.

Podczas leczenia do niskotłuszczowych produktów mlecznych, warzyw, puree bulionów gotowane warzywa, gotowane, kwaśne soki owsiankę. Ogranicz spożycie słonych, pikantnych, słodkich potraw.

Przy odpowiednim leczeniu, zapalenie jamy ustnej przechodzi przez 5-7 godzin. W ciągu tygodnia, moja córka zabawę gryzienia jabłka i … kontynuowała studia!

Share →