Zapalenie opon mózgowych: Objawy

Zapalenie opon mózgowych: Objawy

Objawy bakteryjnego zapalenia opon mózgowych zwykle pojawiają się nagle. Objawy wirusowego zapalenia opon mózgowych mogą pojawić się nagle lub stopniowo w ciągu kilku dni. Na przykład, objawy spowodowane zapaleniem opon, wirus świnki może wystąpić w ciągu kilku dni lub tygodni.

Kiedy może wystąpić zapalenie opon mózgowych, i inne objawy:

Zwiększona wrażliwość oczu i ból w oczach, w jasnym świetle.

Wysypka skórna.

Zamieszanie mowy.

Okres inkubacji – czas od zakażenia do wystąpienia objawów – zależy to od rodzaju drobnoustroju jest czynnikiem sprawczym.

U małych dzieci, małych dzieci, osób starszych i osób z chorobą podstawową objawy zapalenia opon mózgowych może się różnić.

Małe dzieci mogą być objawem zapalenia opon mózgowych, gorączka, drażliwość, w którym dziecko jest trudne, aby uspokoić, zmniejszenie apetytu, wysypka, wymioty i przeraźliwy płacz. Małe dzieci mogą również wystąpić sztywność mięśni ciała i wypukłe ciemiączko na głowie i ból dziecka nie jest, a on nie płacze. Małe dzieci, które mają zapalenie opon mózgowych może płakać, gdy są podejmowane w jego ramiona.

U małych dzieci objawy i zachowania są podobne do objawów grypy: kaszel i lub duszność.

Ludzie w podeszłym wieku oraz z chorobą podstawową można zaobserwować tylko lekki ból głowy i gorączkę. Oni czują się źle i mogą rozwijać słabości.

W przypadku chorób o podobnych objawach zapalenia opon mózgowych są wirusowe zapalenie wątroby i grypy.

Share →