Zapalenie oskrzeli u dzieci: co robić?

Zapalenie oskrzeli u dzieci: co robić?

Wraz z nadejściem jesieni i zimie zimno na nas przeziębienia i choroby ułożone. Najgorszy ze wszystkich dzieci jest konieczne. Projekty, zmęczenie, ciągłe zatory w zespole wykonywać swoją brudną robotę.

Dzieci są nieustannie chory! Zdobądź co najmniej zapalenie oskrzeli, obawiał wszystkich rodziców: «Dziecko ciągle kaszle, nic nie pomaga!»,

Jak leczyć kaszel u dzieci, powiedz Główny Lekarz Klinika Butejki – Andrew E. Novozhilov :

— Zapalenie oskrzeli kaszel towarzyszy gorączka i flegmy. Zapalenie oskrzeli w tym różni się od innych chorób górnych dróg oddechowych, w których dzieci również kaszel (zapalenie krtani, tchawicy, zapalenie gardła). Zapalenia oskrzeli jest najczęściej wywołane przez bakterie (paciorkowce, pneumokoki, i inni.) Lub wirusy (wirus grypy, adenowirusy, i inne). Mniej – zakażenie grzybicze lub ekspozycja na alergeny / substancji toksycznych.

— Tzw «przeziębienia» – Jak to możliwe?

— Są one spowodowane hipotermia. który jest wyzwalacz dla rozwoju procesu zapalnego w oskrzelach. W wyniku hipotermii obniżonej odporności, infekcje i natychmiast użyć. Często w roli agresora własnej ustawy, «dom» mikroorganizmy, które są nadal spokojnie «Mieszkał» w organizmie.

Rozpoczyna się proces zapalny w śluzówce oskrzeli – zwiększają wydzielanie śluzu. Przy odtwarzaniu jest tzw «trudno oddech» — to jest, gdy lekarz wyraźnie słyszalny i wdech i wydech. Normalnie, słychać tylko jednej trzeciej wydech!

Jako dźwięk pojawiają się sporadyczne świsty, gwizdy związane z tworzeniem flegmy.

— Czasami dziecko będzie zajmować, a on i bulgocze w środku!

— Tak, to jest flegma daje o sobie znać. W stanie normalnym Orosienie produkowany jest nieprzerwanie — jest to dobrze przemyślane charakter specjalna ochrona, która ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe. Konieczne dla płynu ustrojowego. W oskrzeli istniejących funkcji odwadniających — W takiej sytuacji, gdy samooczyszczające z drzewa oskrzelowego, czyszczenie oskrzeli, podwyżki plwociny i cicho połknięcia. Żadna z osób zdrowych, mechanizm ten nie jest nawet zauważyć. Inną rzeczą jest to chore.

Liczba gwałtownie wzrasta plwociny, zastąpi on drogi oddechowe, «Wtyczki» małych i średnich oskrzelach. Disturbed wentylacji, utworzony stagnacji, w podziale funkcji odwodnienia — oskrzela już nie jest w stanie samo-czystej.

— Jako dziecko może pozbyć się nadmiaru flegmy?

— Na początku choroby, kaszel, zazwyczaj suche. Zapalenie zaostrza reflex stref związanych z czyszczeniem oskrzeli, kaszel jest gorzej. Następnie, jeśli utworzona zbyt dużo flegmy, zaczyna odbiegać podczas kaszlu.

Wyrzuć to wszystko, czy nie — to nie ma znaczenia. Co najważniejsze, nie raskashlivat się na celu, jak doradzić. To nie może być zrobione! Wszystko powinno być jak natura przewidziała.

Mama słucha — kaszel u dziecka w piersiach wszystkich pęcherzyków — odchodzi plwociny. Tak, wszystko idzie zgodnie z planem.

Przymusowe odebranie plwociny jest bardzo szkodliwe i pełna rozwój niedrożności oskrzeli u dzieci. Kaszel potrzebują wszelkich starań, aby powstrzymać, nie dając się raskashlivatsya. Nie zawsze jest to możliwe, na przykład, jest bardzo trudne do kontroli nocnej kaszel u dzieci.

Ale to jest bardzo ważne, ponieważ nie tylko dla zachowania pozorów zamknął jej usta podczas kaszlu, co intuicyjnie zniechęcać nowych ataków.

— Kaszel dzieci, którzy przyszli po chorobie w opiekę nad dziećmi zaraźliwe?

— Podczas zakażenia bakteryjnego — nie jest to niebezpieczne, wirus — tak są. Jakiegokolwiek wirusa, jak również wszystkie znane izolaty wirusa grypy jest wysoce zakaźna, jest przenoszona przez kropelki rozpylone w powietrzu. W rozmowie, kiedy kaszle «Łyżwy» w obszarze 10 metrów w poszukiwaniu nowych ofiar. Ogólnie, wirusy są stale «obracać» wśród mężczyzn, ale były szczególnie agresywne w czasie epidemii.

Następnie choroby i stają się powszechne, povalny charakter.

— Okazuje się, że jest to konieczne, aby wyleczyć kaszel na wyginięcie, a następnie przejść do «świat»,

— Podobnie jak to, w każdym razie niezbędny do leczenia kaszlu. Dzieci z undertreated zapalenie oskrzeli nie może być prowadzone w instytucji, czy takie dziecko przechładza pocił, podlega zimnego powietrza — ponownie oskrzeli powtarzać ponownie. P ciągły chore dzieci są te dzieci, których rodzice po prostu nie dają dopingować «dobrze», i tym samym dać odzyskać. Zapalenie oskrzeli u dzieci nie dolechivatsya. I to dzieje się cały czas.

Rozumiem, rytm życia jest to, że wszyscy muszą pracować szybciej, do szkoły.… To przeciągnięty ledwie odzyskane, kaszel dzieci w przedszkolach i szkołach. Błędne koło jakiegoś! Trzeba wybrać: albo podnieść zdrowe dzieci, albo zrobić karierę. Dziecko musi być fizjologicznie siedzieć w domu wszystkie ustanowione dla normalnego czasu odzyskania!

W spoczynku, ciepłe z kubkiem gorącej, słodkiej herbaty.… 2 —3 tygodnie ostrego zapalenia oskrzeli nieuchronnie przechodzi. Choroba jest po prostu wciskana na odwrót w normalnych warunkach, wystarczy mieć czas.

— Musisz absolutnie nierealne rzeczy!

— Przekonaj się sam. Przez tydzień standardem leczenia uzależnień, możemy osiągnąć to, co są objawy zapalenia oskrzeli, normalnej temperatury, zwraca się dobrym zdrowiem, ale to tylko na pierwszy rzut oka. Finał z zaburzeniami oddychania zapalenie i naruszenia funkcji osuszania oskrzela nadal posiada. On «przerwano» tylko trzy tygodnie.

O ile, oczywiście, nie pójdę do obturacyjnego zapalenia oskrzeli.

— Dzisiaj, wielu rodziców i ciężko pracować. Dziecko, nie mówiąc już o chore dziecko — Poważnym problemem dla kariery. Ale dziecko 5 —6 lat nie opuści cały dzień w domu sam.

Co robić?

— Rozwiązanie to jest proste — używać leków, które istnieją do tego tomu w put lub szukać alternatywnego leczenia.

— Mamy w Klinice Butejki, od dawna z powodzeniem stosowana opracowano i program leczenia przewlekłego zapalenia oskrzeli, to jest szczególnie dotkliwy formy leczenia długotrwałego kaszlu z braku leku z zastosowaniem metody Butejki. Najpierw wyjaśnione — jak leczyć zapalenie oskrzeli u dzieci bez możliwości ponownego naostrzenia. Dzięki metodzie dziecka w jego historii choroby przewlekłe zapalenie oskrzeli może zostawić tak jak nieprzyjemne wspomnienia.

Z 2008 Metoda Butejki jest zawarte w dokumencie Ministerstwa Zdrowia, które reguluje leczenie patologii oskrzelowo-płucna – Narodowy Program «Astma oskrzelowa u dzieci. Strategii leczenia i profilaktyki»,

— Jakie rady można dać rodzicom, którzy nie są jeszcze w stanie przyjść do kliniki?

Rodzice są zobowiązani do zapewnienia, że ​​dziecko oddycha, nie pozwalają mu na oddychanie przez otwarte usta . Naucz dziecko kaszel się tak łatwo, bez wysiłku odchodzi dodatkowa plwociny. Ważne jest, że dziecko nie jest «walczył w kaszlu»I niech się tylko światło «khekayuschie» dźwięki, należy zamykając usta. Należy również unikać pierwszy drżący oddech po długim, uporczywego kaszlu.

Zimne powietrze w dużych ilościach stref odruchowych i sam drażniące zaczyna kaszleć «nadążać»,

Sponsorowany

Share →