Zapalenie pęcherzyka żółciowego jest ostry lub przewlekły.

Zapalenie pęcherzyka żółciowego dzieje ostre i przewlekłe zapalenie.

Ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego charakteryzują się występowaniem wspólnych zakaźnych i reakcji toksycznych (ciężkie osłabienie, wzrost temperatury ciała do 38 ° C lub wyższej, dreszcze, bóle głowy, nadmierne pocenie się) i objawów związanych bezpośrednio z porażką pęcherza – ból w prawym górnym kwadrancie, które czasem daje w górę lub w tył , nudności, wymioty, wzdęcia, naruszenie stolca.

Leczenie ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego powinny być prowadzone w szpitalu pod nadzorem lekarza. I z nieskuteczności leczenia farmakologicznego, pacjent powinien być operowany. W przeciwnym razie może stać się ropień pęcherzyka lub pęcherza rozwija się gangrena, która jest obarczona pacjentów z zapaleniem otrzewnej, a nawet śmierci.

Zdjęcie ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego, ale w formie wygładzonej, powtórz zaostrzenie przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego.

Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego może być acalculous i calculous. nie przechodzi do powstawania kamieni w świetle pęcherza. W tym ostatnim przypadku, przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego jest przejawem tzw kamicy żółciowej.

Share →