Zapalenie płuc: Leczenie środków ludowej w domu ...

Zapalenie płuc: Leczenie środków ludowej w domu. Przepisy i porady osób

06 kwietnia 2013

Zapalenie płuc (zapalenie płuc;. Z greckiego Pneumon — płuca) — zapalenie płuc. Zapalenie płuc — choroby zapalne common name lugkogo występujący samodzielnie lub w postaci innych komplikacji zdrowotnych.

Proces zapalny płuc mogą być zlokalizowane w oskrzelików, pęcherzyków, średnio tkance łącznej, a także może wpływać na układ naczyń płuc.

Tradycyjne receptury leczenie zapalenia płuc

Kiedy poszedłem do szkoły przez dwa miesiące był chory na zapalenie płuc — Pierwszy z prawej strony, a następnie w lewo-płatowe. Wynik — Ogólnie osłabienie ciała i Eclipse (w środku) na prawym płucu.

I bardzo dobrze pamiętam drinka, które potraktowano: 1 szklankę przegotowanej mleka 1 łyżeczka miodu, 1 łyżeczka Wewnętrzne tłuszczu niesolone (peretoplennogo) wieprzowina. Kiedy mieszanina ostygnie nieco, dodać surowe jajko w nim, dobrą przerwę i natychmiast wypić. Pić 3 razy dziennie przed posiłkami, aż do całkowitego wyleczenia około 1 miesiąc.

Ponadto potrzeba, aby vatnichek-kamizelkę i nosić go w temperaturze powietrza zewnętrznego + 200 ° C w nocy.

VM Menshikov, p. Większość Visca

Przepis leczenia zapalenia płuc u dzieci

Bardzo często dzieci cierpi na zapalenie płuc, nawet bardzo małe. Postanowiłem napisać kilka porad na temat leczenia dla tych, którzy potrzebują pomocy.

W pierwszej kolejności konieczne jest zorganizowanie odpowiedniej opieki nad pacjentem. Dziecko potrzebuje spokój, wygodną pozycję w łóżku, opiekę higieniczną. Doskonale pomaga ciepła (37-380) codziennej kąpieli.

Ma on nie tylko działanie uspokajające, ale także poprawia procesy oddychania i krążenia. Ważne jest, aby zorganizować właściwe i pożywne jedzenie zgodnie z wiekiem chorego dziecka. Po rozpoczęciu karmienia piersią w czasie uchylenia, ale paszy w mleku matki jest konieczne. Dzieci, które otrzymują sztucznego karmienia, celowość powołania dobrze przyswajalne mieszaniny kwaśnych z fermentacji (kwaśna).

Dzieciom w wieku ponad rok w fazie ostrej powinni otrzymywać żywności w zależności od wieku, ale w postaci ciekłej lub w postaci puree. Konieczne jest, aby pić dużo witaminy A, C, B1, B2.

Najważniejszym sposobem leczenia zapalenia płuc jest słusznie uważany użycia tlenu. Jednak terapia tlenowa nie może zastąpić potrzebę dziecka stały dopływ świeżego powietrza. Korzystanie świeżego powietrza, należy uważnie monitorować reakcję dziecka.

Niemowlęta i dzieci w pierwszych miesiącach życia są bardzo wrażliwe na zimne powietrze, czasami nie znikają, a zwiększona sinica, niepokój obserwowane zamiast spokojnego snu. W takich przypadkach zaleca się nie tylko porzucić napowietrzania, jak również konieczność dozowania świeżego powietrza, ograniczając jej dostęp (umieścić dziecko z dala od okna, nie należy otwierać szerokie ramki, itp). Prognoza na zapalenie płuc u niemowląt jest bardzo poważna, a to należy traktować bardzo poważnie.

Mam nadzieję, że moja rada to być pomocne.

DV Vasilyeva, p. Beletskovka

Zapalenie płuc i oskrzeli oraz pomaga wziewnej chrzanem. Korzenie trzeba umyć, obrać i ruszt. 15-20 g startego korzenia umieścić w garnku i wdychać nosem przez dwie godziny: 10-15 minut, oddychać, a następnie zrobić przerwę na 3-5 minut, a następnie wziąć oddech, itp

Można też posypać tartym chrzanem w czajnik, zalać 80% alkoholu i pozostawić 20 minut, a potem dać oddech nos 5-7 razy dziennie. Takie leczenie kaszel szybko znika.

Dobry efekt daje również stosowanie chrzanem i cytryną. 20 g chrzanu miesza się z soku z jednego cytryny, przez 20 minut. Weź 1 łyżeczka

3 razy dziennie 30 minut przed posiłkiem.

Sergey Kaplunovsky, Kramatorsk

Moja wnuczka jest chora na zapalenie płuc. Szpital nie straszne strzały w głowę, a ludzie poinformowali mnie do domu dziecka.

Kupiony 6 litrów kwasu chlebowego, ogrzewa go i kąpała dziecko w ciepłym kwas chlebowy. Wtedy owinięty w ciepły koc i dał herbaty z winem. Po wypiciu, wnuczka dobrze ogrzanym.

A więc musimy wyleczyć dziewczynkę. Ona ma 35 lat, a potem było 2 lat. Byłbym bardzo szczęśliwy, jeśli moja recepta stanie pomocną.

Kosolapova Maria, Zaporoże

Zapalenie płuc. zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy, zapalenie opłucnej leczonych napary z ziół: 25 g pączków sosny, 25 g korzenia Oman wielki, 20 g rozmarynu, tymianku 15 g, 15 g nostrzyka, 10 g lukrecji. Gromadzenia sucha rozciera się i miesza z 500 g miodu. Następnie dodać 500 mg 20% ​​alkoholu nalewki pączków brzozy.

Wymieszać i odstawić do lodówki na 7 dni, sączy. Weź 2 łyżki 3-4 razy dziennie, uprzednio rozpuszczonego w 150 g wrzącej wody.

Kuracja na 2 miesiące. Po miesięcznej przerwie można powtórzyć.

Victor L. Gun’ko, Rodzynki

Gdy zapalenie płuc wziąć aloesu (Aloe) ziemi i 0,1 łyżeczki soli oraz występuje w wodzie. Weź 1 łyżka 3 razy dziennie na godzinę przed posiłkiem.

Valentine Vasyuta, miasto Kiwerce

Człowiek zachorował na zapalenie płuc, i umieścić go w szpitalu. Było bardzo zimno, a jedna kobieta powiedziała mi, aby zabrać go do domu, rozgrzać piekarnik, leżał na kanapie słomy gryczanej, wlać kwas chlebowy, założyć osłonę słomy mężczyzn, — i niech parze. Zrobiłem to tylko raz, a potem człowiek zaczął kaszleć, a wkrótce całkowicie odzyskana.

Lidia A. s. Khomutets

Zapalenia płuc potrzeba alkoholu lub solidnej bimbru nalegać w ciepłym miejscu propolisu, aż płyn stanie się złoty żółty. Pić 15-20 minut przed jedzeniem.

Raisa Tarasova, s. Powódź

Weź 4 duże kolor parasol bzu, wlać butelkę dobrej wódki i pozostawić na 2 tygodnie w temperaturze pokojowej. Weź 1 łyżka na 1:00 przed posiłkami 3 razy dziennie, nie pomijając ani jednej administracji. Gdy zapalenie płuc należy wypić butelkę nalewki 1-1,5, gruźlica — 3 litry, ale po wypiciu 1,5 litra, upewnij się, że do przerwy na 2 tygodnie.

Lydia Kutsenko, Krzywy Róg

Miałam zapalenie płuc płatowe dwustronnej.

Temperatura wzrosła do 400. Lekarz przepisał do szpitala i nalegał, żebym udał się do szpitala. Ale szpital poszedłem spać, ponieważ byłem małym dzieckiem.

W drodze do domu spotkał sąsiada. Gdy mnie zobaczyła, zapytała, co się ze mną stało. Wyjaśniłem jej wszystko.

Wtedy sąsiad powiedział: "Daj mi butelkę", Jestem w błąd, nawet nie myśląc o niczym, dał jej pieniądze. Wkrótce przyszła do mnie, gotować czajnik, wykonane herbata, cukier Komkova umieścić go, nalał do tej samej wódki i zmusił mnie do tego wszystkiego wypić.

Kiedy skończyłem ją, a następnie, jeśli gdzieś i natychmiast zasnął.

12:00 spał. Do rana miałem temperatura normalnej piersi nie było słychać żadnego świszczący oddech, a wcześniej tak, jakby ktoś grał zły harmonijce. Znowu pił tą samą partię, a potem spał aż do wieczora.

Następnego dnia, zupełnie zdrowy.

Maria F. Erashkina się. Wolny

Choroby płuc i ogólne osłabienie organizmu, z przeziębiona, i tych, którzy chcą lepiej, polecam pyszne czekolady leku.

Weź 200 g masła, 200 g tłuszczu wewnętrznego, 200 g cukru, 200 g miodu w maju, 5 świeżych żółtek kurczaka i 1 łyżkę kakaowego. Podgrzać miód i masło na łaźni wodnej, dodać cukier, żółtka. Wszystko zemleć. Oddzielnie, stopić tłuszcz w piekarniku, nie pozwól wypalić na, odcedzić, dodać kakao i podłączone do masy.

Wszystko jest dobrze, dopóki gruba, ciepła pyszne mieszankę podobną do czekolady. Przejazd do słoika, fajne i przechowywać w lodówce. Taka kompozycja może mieć, na buttering pieczywu trzy razy dziennie.

Można wypić szklankę gorącego mleka.

Maria Pawłowna wędkowanie, Dniepropietrowsk

Gdy zapalenie płuc, dałem dzieciom borsuka tłuszczu i dał pić herbatę z tych ziół: kolor limonki, kwiat bzu czarnego, matki i macochy, rumianek. Dodaje kalina jagody i miodem słodzone.

Wiara Savelyev, s. Dmitrovka

Share →