Zapalenie płuc u dzieci: implikacje i rehabilitacji

Zapalenie płuc u dzieci: implikacje i rehabilitacji

Zakaźne i zapalne choroby płuc zwanej zapalenie płuc. Występuje u osób dorosłych i dzieci w każdym wieku.

Objawy zapalenia płuc u dzieci, które nie są wyrażone w sposób jak u dorosłych, i na tym polega największe niebezpieczeństwo.

Po błędnej diagnozy lub opóźnione leczenie do lekarza, a także z naruszeniem rodziców zalecenia lekarskie, zapalenie płuc grozi poważne powikłania.

Możliwe powikłania i następstwa zapalenia płuc u dzieci

Komplikacje po zapaleniu płuc u dzieci jest długa płynącej wyniszczające dziecko. Ponadto, może pozostawić ślad na całe życie, a nawet stanowić poważne zagrożenie dla życia.

Do najczęstszych powikłań należą:

  • zapalenie opłucnej – zapalenie opłucnej (błony wewnętrznej wyściółki jamy klatki piersiowej);
  • płuc zniszczenia – ogromne zniszczenia tkanki płucnej;
  • niewydolność krążeniowo – jedną z głównych przyczyn zgonów wśród niemowląt.

Zapalenie opłucnej dzieci mogą spowodować silny ból, a nawet prowadzić do kompresji (kompresja) płuc. Odrębną chorobą u dzieci zapalenie opłucnej zwykle nie występują, a jako powikłanie choroby, w tym zapalenie płuc.

Płuc zniszczenia – Całkowite zniszczenie tkanki płucnej. Powikłanie to jest bardzo niebezpieczne dla dziecka. Występuje najczęściej po zapaleniu płuc spowodowanego przez gronkowce i paciorkowce.

Na tle masowego zatrucia i zaburzenia pracy serca z powodu niewydolności oddechowej rozwija kolejne śmiertelne powikłania dla dziecka – niewydolność krążeniowo .

Według nieszkodliwe następstwem zapalenia płuc dziecka przedłużyła kaszel. Powstaje on w wyniku przewlekłego zakażenia w migdałkach, migdałki i śluzówki górnych dróg oddechowych. Błona śluzowa staje się luźna i wrażliwy, a to prowokuje czynnik kaszel.

W wyniku zawału zapalenie tkanki płuc dużej ilości śluzu. Do ewakuacji w korpusie pod odruchu kaszlu. Tak długo, jak istnieje zwiększone wydzielanie śluzu, dziecko będzie kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny.

Reakcja ta ochronna jest obserwowany we wszystkich przypadkach, w których dziecko było chory na zapalenie płuc, że przyczynia się do usuwania śluzu z dróg oddechowych, który jest produktem ubocznym śmierci fagocytów, białych krwinek oraz innych przeciwciał i bakterii.

Konsekwencją zapalenia płuc u dzieci, są tak zwane Zespół asteniczny (Zmęczenie, osłabienie, utratę apetytu, i tak dalej. D).

Rehabilitacja dzieci po zapaleniu płuc

Odzyskiwanie na zapalenie płuc u dzieci w pierwszym rzędzie po skuteczności leczenia i wypisu ze szpitala.

Wszystkie działania rehabilitacyjne w tym samym czasie powinny być ukierunkowane na eliminację skutków resztkowych, resorpcji ewentualnego bliznowacenia opłucnej i, oczywiście, stymulację i wzrost odporności.

Główne działania rehabilitacyjne obejmują:

  • stosowanie leków i bioaktywatorów przyswajalne;
  • fizjoterapia;
  • Zastosowanie wywary, napary z ziół;
  • przywrócenie flory jelitowej po antybiotykoterapii;
  • Terapia witamin.

Należy zauważyć, że rehabilitacji po zapaleniu płuc u dzieci – obowiązkowe mierzy się po zakończeniu leczenia.

Patrz  pediatrzy  nasze centrum medyczne «CLINIC niemowląt» dla indywidualnych zaleceń dotyczących rehabilitacji dziecka po chorobie! 

Share →