Zapalenie spojówek: Diagnostyka i leczenie

Zapalenie spojówek: Diagnostyka i leczenie

Rozpoznanie stawia się zapalenie spojówek oczu lekarza po zbadaniu pacjenta. W celu określenia najbardziej prawdopodobną przyczynę tego, lekarz poprosi pacjenta o historii medycznej i warunków pracy.

Czasami dodatkowe analizy absolutorium z oka do określenia czynnika sprawczego. W niektórych przypadkach może być konieczne, aby konsultować się z innymi specjalistami (urolog, ginekolog, alergolog).

W łagodnej formie, największym problemem nie jest sama choroba, a jej proste dystrybucji. Ścisłe higieny zmniejsza ryzyko infekcji przejścia do drugiej infekcji oka i ludzi wokół nich. Higiena To bardzo proste:

  • Używaj tylko własny ręcznik i poduszkę;
  • Regularnie myć ręce, zwłaszcza jeśli dotykać oczu;
  • Jeśli to możliwe, nie należy udać się do miejsc publicznych, do szkoły, do pracy;
  • unikać basenów publicznych i nie myć chlorowanej wody z kranu, chlor pogorszyć stan.

Pierwsza pomoc na zapalenie spojówek.

  • Bury wewnętrznej krawędzi dolnej powieki 1-2 krople 20% albutsida roztworze lub 0,3% roztworu chloramfenikolu co 3:00.
  • Do zapobiegania leku i może kapać na zdrowe oko, ale zrobić to w inny pipety pożądane, aby przypadkowo nie przyniesie infekcji.
  • Lub umieścić opatrunek na oku!
  • Kiedy nosić okulary przeciwsłoneczne światłowstręt.

W zależności od postaci zapalenia spojówek lekarz przepisze leczenie.

Ostre bakteryjne zapalenie spojówek traktować częste (co najmniej 4 razy dziennie) zakropleniu kropli (sulfacetamid 30% i 0,25% chloramfenikol) i tetracyklinę r maść (1%). Przed zakopać pożądane przemyć oczy roztworem dezynfekującym (rumianku, liści herbaty).

W bakteryjne zapalenie spojówek oka może się ropa. W tym przypadku, powieki trzymać razem i trudno otworzyć oczy. Aby zmiękczyć utwardzony klej lepiej przemyć oczy ciepłą wyciąg z rumianku. Aby to zrobić, wlać dwie łyżeczki rumianku 1/4 szklanki wrzącej wody.

Przykryć i odstawić na 5 minut; szczep.

W Wirusowe zapalenie spojówek wyznaczyć Wkroplenie interferonem i przeciwwirusowe maści takiej florenal, tebrofen, bonafton, oxoline, Zovirax lub viroleks.

W alergiczne zapalenie spojówek wyznaczeni leki na alergie. Ponadto, można użyć zimne okłady i sztucznych Tear Drops.

Z właściwe i terminowe leczenie ostrego zapalenia spojówek przechodzi przez 4-5 dni, 4-5 tygodni przewlekłych. Nie pozwól choroby podejmuje oczywiście, nawet w łagodnej formie nim. Uruchomiony spojówek, zwłaszcza w dzieciństwie, może prowadzić do poważnych komplikacji i pogorszeniem widzenia.

Kliniki w tej kwestii (patrz ich)

Share →