Zapalenie spojówek: leczenie, objawy, przyczyny, powikłania

Zapalenie spojówek: leczenie, objawy, przyczyny, powikłania

Spojówek – choroba zapalna oka związanego ze zmianami w spojówki membran. Może to nastąpić pod wpływem wirusowych i bakteryjnych roślin i alergicznego substancji chemicznych.

W zależności od przyczyny, przyczyny choroby, zapalenie spojówek jest:

– bakteryjne zapalenie spojówek – często spowodowane paciorkowce, gronkowce, pneumokoki, chlamydia i gonokoków, bakterie błonicy w;

– wirusowe zapalenie spojówek – zawsze towarzyszy przeziębienia, które zostały wywołane przez adenowirusy. Często obserwuje spojówek spowodowane przez wirus opryszczki;

– . alergiczne zapalenie spojówek – występuje w odpowiedzi na alergen (. kurz, sierść, pyłek et al) może również towarzyszyć katar sienny, alergiczny nieżyt nosa, astma oskrzelowa, etc;

– inne – nie działania w sprawie chemikaliów (chemikalia, farby i inne pary przemysłowe.).

Przebieg kliniczny jest zapalenie spojówek:

– Ostre – głównie bakterie, wirusy i alergiczne zapalenie spojówek w ostrym stadium. Wpływy z pełnych standardowych objawów;

– przewlekłe – (. kurzu, dymu, powietrza i innych) nie jest długotrwałe narażenie na czynniki drażniące, beri-beri, zaburzenia metaboliczne, przewlekłe choroby nosa i łzowych, i inne.

Środek przygotowujące:

– powietrzu – występuje podczas infekcji wirusowych i chorób alergicznych;

– kontakt – jest zakażenie bakteryjne.

Objawy zapalenia spojówek

W każdym typie zapalenia spojówek jest zestaw standardowych skarg: obrzęk powiek i spojówek, zaczerwienienie spojówek powłoki, lęk przed światłem i wodnisty. Jednak dla niektórych rodzajów choroby obserwuje charakteryzujące ich etiologii, objawy.

– Bakteryjne zapalenie spojówek – pierwszym objawem jest mętny, lepki, szara lub żółta wydzielina z oka, w którym powieki mogą trzymać się razem, zwykle po śnie. Ale dla wszystkich bakterii obserwowano ten objaw, więc nie od razu wykluczyć bakteryjne zapalenie spojówek. Drugim objawem jest suchość spojówek i skóry wokół chorego oka. Trzecim objawem – porażka tylko jednego oka, ale może poruszać się szybko i do innych.

Może również wystąpić ból i uczucie ciała obcego w oku.

– Wirusowe zapalenie spojówek – często towarzyszy przeziębieniom, więc może to być poprzedzone: gorączka, ból gardła, niebieskiego języka nieżyt nosa. Zawsze zaczyna się od jednego oka, ale szybko okazuje się inna. Wydzielina ropna, silne łzawienie oczu, świąd obecna niestabilna.

– Alergiczne zapalenie spojówek – główne objawy są nieznośne swędzenie, drobne obrzęk spojówek i powiek, a czasami ból. Jeśli towarzyszy temu zapalenie spojówek, astma i alergiczny nieżyt nosa, będzie wraz z odpowiednimi objawów.

– Zapalenie spojówek wywołane przez drażliwego i substancji toksycznych – najważniejszego skargi do zapalenia spojówek – to ból. Inne objawy standardowe zazwyczaj nieobecny.

– Ostre zapalenie spojówek – zauważył ból oczu, błon śluzowych lub ropna wydzielina nie jest, łzawienie, światłowstręt, i może tworzyć wrzody i nacieki rogówki.

– Przewlekłe zapalenie spojówek – Pacjenci są stale narzekają obecności piasku w oczach, kapryśna, swędzenie, pieczenie i zmęczenia.

Objawy zapalenia spojówek

Z przyczyn obiektywnych, co do zasady, lekarz stawia diagnozę. Zwykle jednak, osoba musi znać objawy różnych rodzajów zapalenia spojówek, ponieważ wpływa pierwszej pomocy, będziesz robił. Bakteryjne zapalenie spojówek:

– wydzielina ropna, kłucia wieku po snu;

– łzawienie oczu;

– obrzęk spojówek i powiek shell (gęstej w dotyku);

– spojówek twardówki wtrysku;

– czasami widoczne nacieki, punkcikowate wybroczyny krwotoki na spojówki.

Wirusowe zapalenie spojówek:

– silne łzawienie;

– zaczerwienienie i obrzęk skóry;

– spojówek;

– obrzęk i zaczerwienienie spojówek;

– łzawienie oczu;

– obrzęk powiek.

Rozpoznanie zapalenia spojówek

Diagnostyka jest oparta na objawów u pacjenta, historię medyczną, która zawiera przyczynę choroby, a także do samodzielnego spojówek. Konieczne jest również, aby wziąć pod uwagę dane z badania fizykalnego, które dają dokładne informacje. Gdy niepewność diagnozy należy przeprowadzić niezbędne badania:

– bakteriologiczne;

– wirusologii;

– cytologiczne;

– alergologiczne testy skórne zidentyfikować alergen.

W celu wyjaśnienia specjalnego leczenia prowadzone antibiotikogrammy, który pozwala określić wrażliwość niektórych bakterii na różne rodzaje antybiotyków.

Leczenie zapalenia spojówek

Obróbkę przeprowadza się zgodnie z powodu, który spowodował chorobę. Pełny kurs leczenia przepisane przez lekarza okulistę, tak w każdym razie nie zajmuje się siebie, ponieważ choroba może być skomplikowane nieodwracalne konsekwencje.

– Wirusowe zapalenie spojówek – Krople podawane przeciwwirusowe (grupa interferon) w ogólnym przypadku choroby powinny być również w postaci środków przeciwwirusowych w tabletki. W zaznaczonym swędzenie używać kortykosteroidów kropli. Aby zmniejszyć objawy ruchu spojówek sztucznych łez.

Przy łączeniu infekcji bakteryjnej uzupełniające leki przeciwbakteryjne (krople, maści, tabletki, doustnie).

– Bakteryjne zapalenie spojówek – preparaty antybakteryjne wyznaczyć lokalne (krople, maści), które umożliwiają szybkie odzyskanie. Spośród głównych grup leków jest korzystne, aby wybrać erytromycynę lub maści tetracyklinę, krople i maść gentamycyny, leki o fluorochinolony (cyprofloksacyna, ofloksacyna i lomefloksacyna). Jednak, w zależności od wyboru leku należy okulisty.

– Alergiczne zapalenie spojówek – za swoje leczenie przepisane krople przeciwhistaminowe, które pomagają zmniejszyć swędzenie. NLPZ, w celu zmniejszenia stanu zapalnego stosowane w trudnych sytuacjach uciekają się do użycia sterydów. Aby zmniejszyć suchość spojówek, zastosować sztuczne łzy.

Konsekwencje spojówek

Najczęściej jest przejście ostrego do przewlekłego zapalenia spojówek. Jest nieprawidłowe przetwarzanie, naruszenie reżimu lub lek nie leczy choroby, aż do końca. W przypadku problemów, takich jak wrzody może wystąpić pogorszenie wzroku.

Powikłania zapalenia spojówek

Najczęstszą komplikacją jest – rogówki, w których w wyniku osoby mogą stracić swój wzrok. W rozprzestrzeniania zapalenia w głębszych tkanek podstawowej mogą tworzyć ropnie i zapalenie tkanki łącznej.

Zapobieganie zapalenie spojówek

Środki zapobiegawcze mające na celu zapobieganie zakażeniu człowieka, zarówno z niezależnego choroby, a w drodze transmisji z człowieka na człowieka. Główną zasadą jest zapalenie spojówek – higiena osobista, czyli mycie rąk wodą z mydłem, nie dotykać rąk chorego oka, używać prywatnego ręcznik, jeśli zimno, żeby korzystać jednorazowych chusteczek. Aby uniknąć zakażenia noworodków podczas przejścia przez kanał rodny, powinien identyfikować i leczyć kobiety w ciąży.

W obecności alergicznego zapalenia spojówek należy zabezpieczyć się przed ekspozycją na alergen (np okulary).

Share →