Zapalenie spojówek u dzieci. Jak traktować go poprawnie?

Zapalenie spojówek u dzieci. Jak traktować go poprawnie?

20/08/2013

Na basen na wakacje lub jeziora różne bakterie mnożą się szybko – źródła zapalenia spojówek.

Jeśli dziecko ma łzawienie oczu, zaczerwienił się, zawsze wyróżnia się z samoprzylepnej nieprzezroczystej tajemnicy, jest prawdopodobne, że jest to zapalenie spojówek. Dziecko może skarżyć się na ból w dyskomfort oczu. Są często przyczyną patogenów spojówek (Staphylococcus, Streptococcus), bakterie (np chlamydią). Na rozwój tej choroby wpływają różne czynniki fizyczne: zanieczyszczonej wody, suchego powietrza, światła.

Często występowanie zapalenia spojówek u dzieci jest związany z przeziębieniem, przy czym choroba staje się przewlekłe.

regularnie myć ręce;

codziennie pościel i ręczniki zmiany;

nie odwiedzić kolektyw dzieci.

Zapalenie spojówek występuje często z powodu reakcji alergicznej na wszelkie bodźce: pyłki, kurz, zapachy i wyraził zaczerwienienie powiek, ciężką świąd, uwolnienie dużej lepkości ropy.

Złożoność leczenia zapalenia spojówek u małych dzieci jest to, że dzieci, uczucie pieczenie i swędzenie w oczach, ciągle zacierają długopisy. Odmów nie wystarczająco trudne. Dlatego matka musi kilka razy dziennie, aby przemyć oczy napar ziołowy z rumianku, nagietka.

Aby leczenie zapalenia spojówek było udane, ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem. Specjalista zbada oczy i znaleźć przyczynę zapalenia spojówek. Powinniśmy pamiętać, że powikłaniem zapalenia spojówek może być ropne zapalenie spojówek oka.

Leczenie zapalenia spojówek jest kompleksowa i obejmuje antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze, antiparasitics narkotyków (w zależności od przyczyny choroby). Ponadto pacjentowi można podawać leki przeciwhistaminowe i leki immunomodulujące. Oczu można uznać zdrowe, gdy czynnik zakaźny wyeliminowane.

Jak leczyć zapalenie spojówek

Przed zabiegiem należy dokładnie umyć ręce, myć wodą z mydłem zabawek, każdego dnia prasować poszewki żelaza.

Dla lepszego wykorzystania leczenia krople zakraplaczem. Jeśli za pomocą pipety, raz dziennie, gotować, w trakcie postępowania, nie dotykać rzęs pipety.

Share →