Zapalenie spojówek u dzieci

Zapalenie spojówek u dzieci

Zapalenie spojówek. Objawy

Zapalenie spojówek u dzieci – Ten zapalenie oka, które może być spowodowane przez wirusy, bakterie lub alergii.

Membrana obejmujące białka oczu dziecka i wewnętrzną część wieku (tzwspojówka ) Staje się podrażniona. W rezultacie, oczy mogą wyglądać wodnisty, czerwonawy lub oblepione utwardzonych wydzieliny z oczu (rozładowania może być biały, żółty lub zielony). Oczy mogą nawet silnie lepkie rano.

Zapalenie spojówek u dzieci może mieć wpływ na jednym lub obu oczach.

Co zrobić, jeśli dziecko ma zapalenie spojówek

Jeśli dziecko ma zapalenie spojówek. należy skonsultować się z lekarzem. Lepiej udać się do lekarza w domu. Lekarz musi zbadać oczy dziecka, oraz w zależności od przyczyny choroby powołać specjalną niespodziankę.

Pamiętaj, aby często tchatelno umyć ręce przed i po wykonaniu oczy dziecka, aby uniknąć rozprzestrzeniania się infekcji. Zapalenie spojówek jest bardzo zaraźliwa, więc należy uważać, aby nie zarazić siebie i bliskich.

Trzymaj dziecko w domu, z dala od innych dzieci często zmieniać i wypierze pościel, narzuty i ręczniki.

Zapalenie spojówek u dzieci leczonych

Jeśli przyczyną jest bakteria ( bakteryjne zapalenie spojówek ) Leczenie antybiotykami, które zostały przepisane przez lekarza. są one zazwyczaj jako krople do oczu lub maści.

Jeśli przyczyną jest wirus – Wirusowe zapalenie spojówek (Zwykle dzieje się, gdy dziecko ma objawy przeziębienia), leczenie może być w regularnych, ale bardzo delikatnego czyszczenia okolic oczu z miękkim wacikiem zamoczonym w ciepłej wody lub herbaty liści w tygodniu.

Jeśli przyczyną jest alergenem, to alergiczne zapalenie spojówek. Będzie to przeszkadzać dziecku tak długo, jak nie podasz źródła alergii, a nie go wyłączyć z poziomu dziecka jak najszybciej. Również w tym przypadku, może być zalecane specjalnych kropli do oczu.

Czasami może spowodować zapalenie spojówek zablokowane kanał łza. która powoduje stan zapalny i sprawia, że ​​oczy dziecka podatny na infekcje. W zależności od charakteru choroby dziecka, lekarz może zalecić masować łzowych i ciepłe okłady w celu łagodzenia kanał. Jeśli kanał jest zablokowany łza, lekarz może skierować pacjenta do okulisty dziecięcego.

W rzadkich przypadkach, uciekania się do małej zabiegu w warunkach ambulatoryjnych, jeżeli strumień nie może być czyszczona przez długi czas.

Inne problemy związane z pierwszym roku życia

Share →