Zapalenie szyjki

Zapalenie szyjki

Zapalenie szyjki macicy – zapalenie szyjki macicy (endocervicitis).

Aktywatory zapalenie kanału szyjki macicy może być gonokoków, gronkowce, paciorkowce, flora jelitowa, chlamydia, itp.; w kanale szyjki macicy może przeniknąć chlamydia, Trichomonas, wirusy, grzyby (Candida), mykoplazmy.

Endotservitsitah często towarzyszą pseudo-szyja, ektropium, coleitis, zapalenie błony śluzowej macicy, jajowodów i inne choroby układu rozrodczego. W tym endocervicitis może poprzedzać poszczególnych chorób zapalnych, jednocześnie lub po infekcji innymi częściami układu rozrodczego.

Przenikanie drobnoustrojów przyczynić uszkodzenie szyjki macicy podczas porodu, poronienia, rozszerzenie i łyżeczkowanie macicy. Należy zauważyć, że Chlamydia kolonizacji śluzówki macicy bez uszkodzenia. Odpowiedź zapalna do kanału szyjki macicy przejawia się inaczej – w zależności od rodzaju patogenu i reaktywności organizmu kobiety. Czasami endocervicitis zostały zatarte od samego początku.

Wyraźne cechy kliniczne nieodłącznym endotservitsitah rzeżączka Etiologia i mniej zauważalne dla chlamydia. Endocervicitis Nie znaleziono lub nie leczenia w ostrej fazie, zamienia się w długi przewlekłego procesu.

Czas przepływu związanego z penetracją mikrobami patogenów gruczołów rozgałęzionych (krypty, kanały) błona śluzowa, są one mniej dostępne dla działań lokalnych procedur terapeutycznych; ważne jest, aby ponownie infekcji, jak również jednoczesne istnienie innych chorób narządów płciowych, osłabia mechanizmy obronne organizmu. Przy endocervicitis nie przekrwienie błony śluzowej i jego spęcznienie, szczególnie wyraźny w ostrej fazie choroby; często występuje złuszczanie powierzchni nabłonka w wielu obszarach błony śluzowej, edukacja wnika w warstwy i zrębu podnabłonkowym. Nacieki leukocytów składa się segmentacja, limfocyty i komórki osocza. Czasami tworzą periglandulyarnie ropnie. W przewlekłym stadium przekrwienie, obrzęk i inne objawy stanu zapalnego są znacznie słabsze odcinki są regenerowane odrzucenie pola powierzchni nabłonka śluzówki.

Po regeneracji może wystąpić metaplazji nabłonka, częściowego zastąpienia cylindrycznym ekranie.

W ostrym endocervicitis pacjenci skarżą ropna wydzielina śluzowa lub z pochwy, rzadko tępy ból w dolnej części brzucha. Obecność innych dolegliwości zwykle związane z chorobami towarzyszącymi (zapalenie cewki moczowej, zapalenie błony śluzowej macicy, resekcja et al.).

W badaniu szyjki macicy przy użyciu lustra i kolposkopii przeciążenie wokół otworu zewnętrznego szyjki macicy (lekkim występu przekrwienie, obrzęk błony śluzowej), obfite śluzowo-ropnej ropa lub rozładunku, czasem erozji powierzchni. W procesie rozdzielania fazy przewlekłej są nudne śluzowej (domieszka białych krwinek) lub śluzowo-ropa-jak często pseudo.

Przewlekłe endocervicitis W niektórych przypadkach jest powoduje zapalenie szyjki macicy. Odpowiedź zapalna rozciąga się podporządkować tkanki łącznej i mięśni, gdzie elementy są nacieki z późniejszego rozwoju procesów rozrostowych i zmian zwyrodnieniowych. Ubija i przerost macicy, co jest ułatwione przez małych pęcherzyków powstających w procesie gojenia pseudo towarzyszącego przewlekłego endocervicitis i szyjki macicy.

Przyczynia się do powstawania szyjki macicy Porażka endotserviksa na coleitis, zwłaszcza długotrwałe lub powtarzające się. Zapalenie ektotserviksa obserwowano chlamydią, rzęsistkowica, kandydoza, otyłość powodowane przez gronkowce i innych mikroorganizmów.

Rozpoznanie zapalenia szyjki

Diagnoza endocervicitis i szyjki macicy nie jest trudne. W badaniu szyjki macicy przy użyciu lustra zdefiniowane przekrwienie wokół zewnętrznego szyjki macicy, zaburzenia rozładowania (śluz mętny, ropne), obecności jednoczesnego erozji lub pseudo. W przewlekłej endocervicitis i szyjki macicy szyjki macicy jest zagęszczana i skrapla. Gdy kolposkopii jest określana przez rozproszone przekrwienie, obecności pętli naczyniowych, czasem z celowaną ich lokalizacji, obrzęk śluzówki, szczególnie wokół kanału szyjki macicy. Kolposkopia pozwala nam badać naturę procesów patologicznych towarzyszących (erozja, pseudo i in.).

Gdy komórki cytologii określona odrzuca cylindrycznych i mnogoeloyogo nabłonek płaski, zwykle bez objawów atypii.

W diagnostyce również określić rodzaj patogenu, jakiej sprawie wyboru leczenia. Pamiętaj, aby użyć metod wykrywania Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia i innych patogenów nieswoistego procesu zapalnego.

Leczenie zapalenia szyjki macicy

W ostrym stadium odbywa terapii etiotropic (głównie przeciwbakteryjny) lokalne procedury są przeciwwskazane. Antybiotyki wybrane zgodnie z wrażliwością patogenu do nich endocervicitis.

Leczenie miejscowe prowadzone po ostrych objawów ustąpiła procesowych; Środki i sposoby leczenia miejscowego powinna być dostosowana do rodzaju patogenu. W przewlekłym stadium zastosowanie fizykoterapii, zwłaszcza w połączeniu endocervicitis i / lub szyjki macicy z pseudo, ektropium. Z długotrwałego procesu i braku metod zachowawczych używanych diathermocoagulation, krioterapia, laseroterapia jest zwykle leczenie pseudo podjęcia.

Po odrzuceniu martwiczej regeneracji błony śluzowej występuje kosztem całych komórkach (część ta krypt) nabłonka z komórkami rezerwowych.

Przywrócić normalną strukturę błony śluzowej i jego fizjologiczne funkcje pomagają w usuwaniu wywinięciu brzegów, Jednoczesne leczenie zapalenia pochwy, salpingoophoritis i inne choroby zapalne i zaburzenia czynności jajników.

LG V.P.Cmetnik Tymilovich

Share →