Zapalenie trzustki - zapalenie trzustki

Zapalenia trzustki zapalenie trzustki

Zapalenia trzustki zapalenie trzustki. Może występować w ostrych i przewlekłych postaciach. Przewlekłe zapalenie trzustki serwowane jest trudniej leczyć.

Trzustka ma dwie ważne funkcje: pokarmowego i hormonalnego. Pierwszą jest to konieczne do trawienia białek, tłuszczów, węglowodanów. Z hormonalnego przenoszone do krwi hormonu insuliny życiowej, która reguluje metabolizm węglowodanów. Nawet najbardziej drobne wykroczenie jednej z tych funkcji może prowadzić do choroby, to ciało, jak on sam zaczyna trawić jedzenie. W normalnych enzymów trzustkowych w kanale i nie są syntetyzowane w trzustce jest prawie zakończona forma jest tylko, aby były aktywne. Przy patolodzy autoactivation występuje z różnych powodów.

Na przykład, mogą występować odchylenia aktywacji enzymów trzustkowych w systemach krwionośnych i limfatycznych, jednak objęte krwi do innych organów, powodują choroby. W większości przypadków jest zwiększona skłonność do osób z chorobą mają pierwszą krew.

Przewlekłe zapalenie trzustki występuje zmiennym zaostrzeń i remisji.

Oznaki i objawy

Główne objawy zapalenia trzustki dudnienia w żołądku, ból, biegunka lub zaparcia, mdłości i czasami wymioty i powtarzać. Może objawiać gorączkę, a nawet gorączka.

Trzustki ból rozciąga się od prawej do lewej, intensywne w żołądku, w lewym górnym kwadrancie, czasami okrężne. Czasami ból daje mostek, a następnie może być zmieszany anginie. Ale jeśli serce jest ból po wysiłku, pankreatitnye po jedzeniu pikantne, alkohol tłuszczowy. Ból może trwać godzinami.

Zapalenie trzustki, ale może występować w formie utajonej, czyli formy utajone, gdy nie ma wyraźne objawy kliniczne. Ta sytuacja występuje zwykle u alkoholików i w chorobach dróg żółciowych. Jednakże, nawet w przypadku braku bólu po naruszeniu diety, szczególnie po posiłku tłuszczowego może być nudności, wymioty, uczucie ciężkości na dnie żołądka, wzdęcia i inne.

Najbardziej fatalny konsekwencją zapalenia trzustki może być cukrzycą trzustki jakim jest bezpośrednio związana z procesami metabolizmu węglowodanów. Ponadto właściwy rozwój zapalenia wątroby.

Przyczyny

Problemy w każdej części przewodu pokarmowego i prowadzić do uszkodzenia innych wydziałów, jak wszystko jest ze sobą powiązane. Przyczyny zapalenia trzustki może służyć i kamicy żółciowej. skomplikowane zapalenie pęcherzyka żółciowego, nadmierne picie, alergicznym, reakcje zapalne innych narządów, zwłaszcza w sąsiedztwie. Jeśli osoba z zaburzeniami wątroby, pęcherzyka żółciowego, istnieje realne niebezpieczeństwo zapalenia trzustki.

Lubi trzustki niektóre leki, może ona cierpi na infekcję w organizmie. Czynniki ryzyka obejmują miażdżycę i choroby tkanki łącznej.

Leczenie powinno być zindywidualizowane i tylko pod kontrolą lekarza!

W okresie ostrych ułatwić pracę trzustki. Na tym szybko 2-3 dni, pozostawiając w codziennej diecie tylko mocnej herbaty, wywar z dzikiej róży, niegazowaną wodę mineralną słaby (najlepiej w postaci ciepła). To było w tym czasie, bo na czczo w organizmie zawierać dodatkowe mechanizmy kompensacyjne.

Jeśli są procesy zapalne, powinny skonsultować się z lekarzem, który przepisze antybiotyki (chloramfenikol, tetracykliny, tseporin), sulfonamidy, zwłaszcza długotrwałych (sulfadimetoksin), a ponadto, leki przeciwhistaminowe (difenhydramina suprastin, Tavegil). Równoległe prowadzenie antipain i terapia przeciwskurczowe (metacin, atropina, platifillin, baralgin).

Najpierw obserwujemy prawidłową dietę i specjalną dietę. Należy ograniczyć spożycie węglowodanów i tłuszczów, zwiększenie spożycia białka. Jedzenie jest lepiej nie smażyć, dusić lub piec. Nie nadużywaj słone i pikantne. Wykluczyć z diety bulionu, grzyby, mleko, dżem, miód, pieczywo, wyroby cukiernicze. Warzywa ostre i kapusty i fasoli. Szkodliwe tłuszcze zwierzęce i piwo.

Nawet kwas chlebowy należy pić z ostrożnością.

Możesz mieć: białka żywności i żywność, które mają właściwości przeciwzapalne: jeżyna, żurawina, ziemniaki, marchew, rokitnik, ogórki, pietruszka, buraki, jarzębiny, orzechów włoskich.

Share →