Zapalenie ucha zewnętrznego u dzieci i dorosłych - leczenie i objawy

Zapalenie ucha zewnętrznego u dzieci i dorosłych – leczenie i objawy

Zapalenie ucha zewnętrznego są najczęściej spowodowane infekcją (zwykle bakterii, grzyba, ale w niektórych przypadkach), ale mogą być także połączone z różnymi miejscowymi lub ogólnoustrojowymi niezakaźnych procesów dermatologicznych. Najbardziej charakterystycznym objawem jest dyskomfort ograniczona zewnętrzny kanał słuchowy, pomimo faktu, że najbardziej charakterystycznych cech – rumień i obrzęk kanale z różnymi płynami. Wysoka wilgotność i urazy, które zakłócają naturalną ochronę kanału – dwie najczęstsze przyczyny zapalenia ucha zewnętrznego, a profilaktyka jest podstawą profilaktyki. Gruntowne czyszczenie kanału jest niezbędne do diagnozowania i leczenia, ale należy unikać mycia.

W większości przypadków, w leczeniu stanów zapalnych skutecznie zakwaszenie dwóch procent kwasu octowego roztwór do użytku zewnętrznego, w połączeniu z hydrokortyzon, które w przypadku stosowania po ekspozycji na działanie wilgoci jest doskonała zapobiegania. Inne środki zapobiegawcze, takie jak suszenie suszarką do włosów, uszu i uniknąć manipulacji w kanale ucha zewnętrznego i zapobiec nawrotom.

Ciąg dalszy poniżej

Przerwanie stosowania Zenera, początkowe objawy mogą powrócić. W przypadku aplikacji skonsultować się z lekarzem zapalenie ucha e, aby zakończyć cykl leczenia go. Lek dostępny w handlu w postaci roztworu na skórę zawierającej 40 mg i 12 mg octanu erytromycyny Zenera.

Zapalenie ucha zewnętrznego jest zapalenie przewodu słuchowego zewnętrznego. W jednym z ostatnich badań, zapalenie ucha zewnętrznego, okazało się, że szkody spowodowane przez choroby wystarczy złamać w 36 procent pacjentów z ich codziennych zajęć, średnio cztery dni, a 21 procent pacjentów wymaga leżenia w łóżku. Z reguły, zapalenie ucha zewnętrznego – jest proces miejscowego, że łatwo można leczyć przy użyciu leków działających miejscowo, ale lekarze stosują leki stosowane do leczenia choroby, w 65 procentach przypadków.

Jeśli zapalenie ucha zewnętrznego nie jest traktowany w sposób optymalny, zwłaszcza u pacjentów z obniżoną odpornością, zakażenia potencjalnie zagrażające życiu może rozprzestrzeniać się do otaczających tkanek.

Anatomia i fizjologia przewodu słuchowego zewnętrznego

Unikalna struktura przewodu słuchowego zewnętrznego jest przyczynianie się do rozwoju zapalenia ucha zewnętrznego. Jest to tylko ślepy sac pokryte skórą w organizmie człowieka. Zewnętrzny przewód słuchowy ciepłe, ciemne i podatne na pojawienie się wilgoci, dzięki czemu jest doskonałą pożywką dla bakterii i grzybów. Skóra jest bardzo cienki i chrząstki boczne obejmuje trzeci i inne oparte na kości. Kanał jest łatwo rannych. Przejście z błota, a zrzuty ciał obcych trudno zginać w miejscu połączenia chrząstki i kości.

Obecność włosów, szczególnie grube włosy, często w podeszłym wieku, może stać się dodatkową przeszkodą.

Na szczęście, ucho zewnętrzne kanał ma specjalne mechanizmy ochronne. Earwax tworzy kwaśne warstwy zawierającej lizozym oraz inne substancje, które mogą hamować rozwój bakterii i grzybów. Bogata w tłuszcze i hydrofobowego wosku i zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza skóry i pojawienie się maceracji. Niewystarczający przydział woskowiny przyczynia się do pojawienia się infekcji w kanale słuchowym, ale nadmierne wydzielanie woskowiny lub wysokiej lepkości do niedrożności przewodu wody i błota, i zakażenia.

Ponadto, kanał jest zabezpieczony za pomocą unikalnego przepływu nabłonka, którą otrzymuje się z błony bębenkowej na zewnątrz, co pozwala wyeliminować zanieczyszczenia.

Kiedy te obronne są osłabione lub gdy słuchowy zewnętrzny nabłonek jest uszkodzony, jest zapalenie ucha zewnętrznego. Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do powstania infekcji ( Tabela. 1 ), Ale najczęściej jest nadmierna wilgoć, co podnosi pH i usuwania woskowiny. Po woskowiny usunięte złuszczone komórki ochronnego keratyny pochłaniania wody, tworzy grunt dla rozwoju bakterii.

Tabela 1

Czynniki wpływające na występowanie zapalenia ucha zewnętrznego

Share →