Zapalenie zatok - Leczenie środków ludowej w domu w ...

Zapalenie zatok — Leczenie środków ludowej w domu, dla dzieci i dorosłych

Pozornie nieszkodliwe zimno, jeżeli nie zostanie w odpowiednim czasie jej leczenia może prowadzić do dalszego zapalenia zatok przylegającym do nosa (szczękowych, czołowych, komórek sitowych i klinowych). W tym przypadku pacjent cierpi na bóle głowy, stałych niedrożność nosa, duszność, uczucie pełności w szczęki i zatok czołowych.

Co do zasady, w ostrej fazie zapalenia zatok, zarówno dorosłych jak i dzieci, z antybiotykami, aby zapobiec jej powikłań. Undertreated lub gorzej, nieleczone zapalenie zatok może stać się przewlekłe zapalenie zatok. Lub równolegle może rozwinąć nieżyt nosa (w przypadku leczenia przewlekłego naczynioruchowego nieżytu nosa ten artykuł).

Dlatego też jest bardzo ważne w leczeniu choroby w czasie. A poza tym leki są tak wiele przepisów na leczeniu środków zatok ludowych.

Ogólne zasady leczenia zapalenia zatok

Jak i co można leczyć zapalenie zatok zależy od vibora.Odnako znać ogólne zasady skutecznego leczenia tej choroby, zarówno tradycyjną lub medycyny alternatywnej.

Przy pierwszych oznakach choroby powinno być 3-4 dni, aby całkowicie zrezygnować z wszelkich atrakcji na świeżym powietrzu. Lepsze te dni pozostać w domu, w cieple.

Upewnij się, że kilka razy dziennie myć nos, czy różne drogi oddechowe, ciepłe okolonosnie zatok, zrobić gorącą kąpiel dla rąk i stóp. Oczywiście, trzeba ubierać się ciepło, szczególnie nogi.

Musi stale przyjmować leki przepisane przez lekarza oraz różnych środków zalecanych w medycynie ludowej.

Leczenie środków ludowej

Tradycyjna medycyna od wieków wypracowała wiele skutecznych sposobów leczenia różnych chorób. W tym artykule skupimy się na temat leczenia środków zatok ludowych. Z następujących receptur można wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie.

1) Bardzo dobry środek jest wdychanie pary nad ziemniakami w mundurkach. Aby to zrobić, woda, w której są gotowane ziemniaki, to powinny być osuszone i pan na minutę, aby umieścić na cichej ogniu do odparowania pozostałości cieczy. Po tym, pan z ognia i oddychać przez pary głowy wstępnie zamknięcia z ręcznikiem. Zwykle trwa 15 do 20 minut.

Po tym drogi oddechowe należy dokładnie oczyścić nos i przejdź do ciepłego łóżka, obejmujące jej twarz do ostygnięcia suchym ręcznikiem.

2) Doskonałe narzędzie do leczenia zapalenia zatok w domu jest wdychanie pary z balsamem wietnamski «Gwiazdka», za to w garnku z wrzącą wodą powinna być obniżona tylko wierzchołek meczów to balsam. Zamknij ręcznik i głęboko oddychać. Do inhalacji, to wystarczy na 5-7 minuty.

Po inhalacji stosuje się taką samą porad zawartych w 1. receptury.

3) Jako środki do inhalacji może być używany mentolu, posiekany czosnek, czosnek i jak można rozpuścić w gorącej wodzie i w normalnej eksploatacji, na surowo. Lotne, pachnące zawarte w tym produkcie, bardzo dobrym skutkiem dla zapalenia zatok.

4) Bardzo dobry w leczeniu ostrych i przewlekłych środków zatok gorące okłady pomagają ludowych na zatok. Pakiety te mogą być wykonywane:

 • z jajka na twardo, wstępnie owinięte tkaniną, aby uniknąć oparzenia;
 • z podgrzewaną zwykłej soli morskiej i piasku rzecznego, które są umieszczone w specjalnych workach;
 • soku z czarnej radish mieszać z olejem roślinnym. Ten kompresy stosowane do okolonosnie zatok, obejmujące top z folią z tworzywa sztucznego obejmujący górną i wełnianą szmatką (może być używany do ogrzewania torby gorącej soli lub piasku, ale jeśli wystąpią poważne spalania kompres jest zalecane, aby usunąć, aby uniknąć spalania);
 • mąki żytniej i miodu, z których dwa są przygotowanie ciasta, ogrzewa do «Łaźnia wodna» i nałożony na zatok. Polietylen zamknięta, coś ciepłego.

Wszystkie paczki są zalecane, aby utrzymać na 20-30 minut, po czym osoba musi być pokryte czymś ciepłym do ostygnięcia. Lepiej, oczywiście, jeśli pacjent jest utrzymywany na dnie.

5) Cóż pomóc w leczeniu zapalenia zatok w domu do płukania nosa różnych rozwiązań. Najważniejsze z tym procedury mycia należy powtórzyć dla każdego otworu nosowego kilka razy. Aby to zrobić, jedna dziurkę (druga do zaciśnięcia) obejmować rozwiązanie gojenia może być dalej niż dać go swobodnie spuścić, i bardzo nozdrza vysmarkivatsya.

Dla tych myjni oraz korzystać z takich rozwiązań:

 • gorącą wodą mineralną, z których uwalniane gazy wstępnie;
 • z solą morską;
 • wlewem liści czarnej porzeczki, szałwi, rumianku, dziurawca, nagietka, rzędu;
 • wodnym roztworze soli morskiej i jodu, jodu nie muszą mieć nie więcej niż 2-3 krople do spalania błony śluzowej;
 • ze słabo zaparzonej zielonej herbaty, który ma doskonałe właściwości antybakteryjne;
 • słabym roztworem nadmanganianu potasu (. Tutaj jednak należy zachować szczególną ostrożność, że kryształy całkowicie rozpuszczony Aby to zrobić, pierwsze rozwiązanie na osiedlenie się, to musi być bardzo ostrożnie wlać do innej misce);
 • wodnym ekstraktem propolis.

 • Sok z aloesu i kalanchoe: wystarczy kapać do każdego otworu nosowego 2-3 kropli;
 • w soku z wyżej roślin, można dodać trochę miodu, który ma doskonałe właściwości antybakteryjne;
 • Sok czerwony przegotowanej (nie surowe), buraków cukrowych;
 • Krople, które są gotowane czosnek w oleju z oliwek (25 g to podjętej oleju czosnku 5-6 kropli, wszystko jest dobrze wymieszane i używane 2 krople do każdego otworu nosowego.

  Zamiast grzebiąc można używać zwykłych wacików, zwilżone na rozpatrzenie wnętrza zatok).

7) Wspaniałe środki folk leczenie zapalenia zatok jest w domu w maści nosa. Oto kilka przepisów kulinarnych takie maści:

 • 0,5 kamforę i mentol, 3g konwencjonalne jodu, 30 g mieszanki gliceryna. Zastosuj jako zwykły maści 2-3 razy dziennie;
 • Mentol 0,5 g, 25 g of glicerolu, 5-7 krople czosnku;
 • 0,5 g mentolu, 1/3 łyżeczki miodu i 20 g niemowlęcym śmietaną. Cóż, jeśli tych maści można obrócić w ciągu dnia, używając na przemian zakopać, a następnie zakładkę maść do nosa.

W żadnych przeziębień, w tym zapalenie zatok, dobre ludowym uważany gorącą kąpiel stóp z musztardą. Po ich nogi nie trzeba spłukiwać. To wystarczy po prostu wytrzeć do sucha i umieścić w ciepłe skarpety, które można dodatkowo umieścić suchą musztardę, które rozgrzać nogi w nocy.

Leczenie ostrego, przewlekłego, ropne i alergiczne zapalenie zatok, a także inne choroby, będzie skuteczna tylko wtedy, gdy używasz wielu receptur i robi to systematycznie, nie zapominając, a co najważniejsze, nie jest zbyt leniwy.

Zatok: zapobieganie chorobie

Aby nie zachorować to bardzo nieprzyjemne choroby, do każdej osoby, zwłaszcza podvnerzhennomu częste przeziębienia, należy przeprowadzić profilaktykę tej choroby, które trzeba hartować organizm (gąbka się zanurzyć w zimnej wodzie ręcznikiem, wziąć kontrastu lub zimny prysznic itp) jak również do wzmocnienia systemu odpornościowego.

Tylko w ten sposób można uniknąć przeziębienia.

Share →