Zaparcia u dzieci, kolki (gazu) dla wszystkich

Zaparcia u dzieci, kolki (gazu) dla wszystkich

Wzdęcia dziecko. Jak pomóc dziecku?

Jeśli dziecko płacze i rozczarowujące nogi Sucitu, ciągnąc je do piersi, próbuje powiedzieć, że był to dotyczy samochodów GAZ w brzuszku.

„Jeep” lub „kolka” – powszechnym problemem u noworodków występuje z powodu niedojrzałości przewodu pokarmowego.

Jak pomóc dziecku?

  • Gdy wzdęcia u dzieci jest doskonałe ćwiczenie pomaga „rower”. A1. Depozyty z dzieckiem na plecach i na przemian zginać i wyprostu jedną, a następnie drugą nogę, ciągnąc je do klatki piersiowej – jak pipsqueak jeździ na rowerze.

    W doświadczeniu wielu matek, „rower” pomaga skurcze brzucha.

  • 5 do 10 minutowy masaż promuje uwalnianie samochodów GAZ. stymulowanie układu gastroenteralnuyu dziecka. Czasami pomaga po prostu wziąć dziecko na ręce i przytulił ją mocno do piersi, pokój biegunka.
  • Karmienie piersią.

    Dzieci karmione piersią połykać mniej powietrza niż „wąskie”. Jednak karmienie piersią matka powinna zwracać uwagę na ich diety, tj. Do niektórych produktów (np, mleka, brokuły czy kapusta) powodować wzdęcia.

  • Równie częstym problemem z dziećmi -Zapor mocy.

Jeśli dziecko rzadkie stolce, to nie znaczy, że ma zaparcia, ponieważ częstotliwość normalny stolec u niemowląt może zmieniać się w bardzo szerokich granicach. Zaparcia – jest raczej problemem dla jakości fotela. Zaparcia wskazuje bardzo napięty krzesło w postaci gęstych grochu i że dziecko odczuwa ból podczas próby iść do toalety.

Chodzi o to, że przejście z twardego stolca w odbytnicy mogą być utworzone małe pęknięcia, które mogą powodować niewielkie krwawienie. W obecności takich pęknięć dzieci nie czuć bólu, czasami próbuje zatrzymać krzesło, co dodatkowo przyczynia się do zaparć.

W wielu przypadkach, zaparcia u niemowląt może wystąpić, gdy zmiany w diecie, na przykład przejście z mleka matki do wzoru i wprowadzanie pokarmów uzupełniających.

Przyczyną zaparć może być także odwodniona, kiedy dziecko nie jest wystarczająco dużo płynów, niewłaściwe przygotowanie mieszanki dla niemowląt lub niewielkiego dyskomfortu. Bardzo rzadko przyczyną zaparcia u niemowląt są bardziej poważne choroby, takie jak problemy z tarczycą lub alergie pokarmowe, a także wrodzone zaburzenia rozwoju jelita.

Istnieje wiele prostych technik, które mogą pomóc poczuć się lepiej dziecko i zapobiec częstemu zaparcia:

Zachęć dziecko, aby upewnić się, że będzie się poruszać. Poruszania nogami, gdy dziecko leży na plecach, symulując w ten sposób „na rowerze”, czy tak, że już nie pełzające.

W ciągu kilku minut delikatnie masować brzuch w okrągłym ruchem wskazówek zegara.

Jeśli dziecko nie było jeszcze sześć miesięcy, a on jest karmione piersią. Zmiana diety karmiących piersią często pomaga poradzić sobie z problemem zaparć. Pij mleko mniej krowiego, staram się jeść więcej warzyw i owoców.

Do profilaktyki zaparcia u dzieci, które są karmione butelką, Zaleca się korzystanie z nowoczesnej mieszanki zawierający kompleks naturalnych włókien-prebiotykami PREBIO®. Dodawanie tych składników w mieszaninie, przyczynia się do poprawy skład mikroflory jelitowej i redukuje występowanie i ciężkość zaparć u niemowląt. Ponadto, profilaktyka zaparć u niemowląt sprzyja wymianie jednego podające (zazwyczaj wieczorem) przystosowany do mieszaniny kwasu mlekowego z Bifidobacteria.

Jeśli dziecko jest już otrzymują żywność uzupełniającą, można (w zależności od wieku), aby dać dziecku więcej zbóż, świeże owoce (zakładając ich przenoszenia) i warzywa (kapusta czy brukselka, szpinak).

Istnieją także wyspecjalizowane uzupełniające żywność dla dzieci z tendencją do zaparć, takich jak owsianka na produktach mlecznych dla dzieci „z owsa pszenicznego śliwkami.” Zawiera ona zestaw prebiotyki, które normalizacji składu flory jelitowej niemowlęcia, a także występy Bifidobacteria. Bifidobacteria BL®, co wzmacnia działanie ochronne ciała dziecka, oraz prebiotyki PREBIO® poprawy trawienia i zmniejszają częstość występowania zaparć.

Włączenie śliwek owsiane delikatnie uaktywnić pracę jelit, co pomaga radzić sobie z zaparciami. W codziennym menu dziecka z tendencją do zaparć może również obejmować puree śliwki. Staraj się ograniczyć spożycie produktów takich jak marchew, ryż i banany, które spowalnia pasażu pokarmu przez jelita.

Gdy karmienie sztuczne gotować mieszaninę odpowiednio ściśle według instrukcji producenta. Weź miarka tyle suchej mieszanki, w sposób określony w instrukcji wzgórze z łyżką, wyjąć nóż.

Jeśli dziecko ma skłonność do zaparć, powinien on uzyskać wystarczającej ilości płynów. W latach karmienia dać mu chłodzony przegotowanej wody, zwłaszcza w czasie upałów. Jeśli karmisz piersią, pić więcej wody, niesłodzone napoje owocowe, ale nie z mleka krowiego.

Jeśli chodzi o wiek, pod warunkiem dobrej tolerancji pozwolić dziecku sok owocowy (jabłko, brzoskwinia i śliwka).

Jeśli podejrzewasz, że zaparcia niemowląt, nie starają się poprawić sytuację na własną rękę, podając leki przeczyszczające dziecka lub herbatki ziołowe. Lek należy podawać tylko pod kontrolą lekarza.

Długotrwałe zaparcia u niemowląt, towarzyszy silny ból i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zaparcia u niemowląt – zjawisko dość obraźliwe i w niektórych przypadkach może prowadzić do zatrucia organizma.lt;

Bądź cierpliwy. Układ pokarmowy dziecka jest wciąż pojawiają, i potrzebuje trochę czasu, aby przyzwyczaić się do jedzenia.

Jeśli coś w zachowaniu dziecka przeszkadza, należy powiadomić lekarza.

Share →