Zaparcia w ciąży: jak sobie pomóc

Zaparcia w ciąży: jak sobie pomóc

Trudności w jelicie w ciąży mogą być wyjaśnione przez fakt, że zwiększenie powierzchni macicy naciska na odbytnicy i jelit, wpływ rozluźniające mięśnie gładkie progesteronu, nie mogą pracować w tym samym rytmie.

Możesz pomóc sobie w tej sytuacji, z wykorzystaniem produktów zawierających błonnik: zbóż (szczególnie owsa i gryki), chleb z mąki pszennej, owoców, jagód i warzyw. Ponadto, nie dać się ponieść produktów w sektorze cukru rafinowanego, butelek, chleb z białej mąki, kaszy manny.

Próby na dzień więcej wody do picia, ale w małych porcjach. Jedz pokarmy, które są bogate w błonnik i błonnika: świeże lub gotowane warzywa (3 razy dziennie), owoce (co najmniej 2 sztuk dziennie), zboża (z wyjątkiem kaszy manny i ryżu, gdzie włókna nie jest).

Nie zapomnij o produktach przeczyszczających, takich jak napary z suszonych śliwek z suszonych moreli, buraki, olej. Trzymaj się z dala od żywności, które powodują wzdęcia, to jogurt i produktów mlecznych, winogrona, czarny chleb.

Przenieś więcej, jeśli Twój stan na to pozwala, ale nie przesadzaj za szybko może doprowadzić do napięcia mięśni macicy i spowodować zagrożenie dla aborcji.

W okresie ciąży, należy zwrócić uwagę nie tylko na to, co jesz, ale jak to zrobić. Jeśli chodzi o problemy trawienne (zgaga, zarzucanie treści pokarmowej), organizować swój dzień tak, że miał trzy główne posiłki plus jeden lub dwa więcej, na przykład, obiad i podwieczorek. Ta procedura nie tylko zwalnia przewód pokarmowy, ale nie więcej działań w sklepie.

Zaparcia w ciąży jest obarczona problemami: długa nieobecność nierównowagi krzesło bakterii w okrężnicy wytwarzają toksyny. Przewlekłe zaparcia mogą sygnał do mięśni macicy, ale także zwiększyć manifestację hemoroidy: zaparcia, a wytężając siły podczas wypraw do toalety czasami prowadzić do zaostrzenia, dyskomfort, ból i pękanie.

Pamiętaj, że biorąc leki przeczyszczające na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem, to jest niebezpieczne. Jeśli fotelik nie jest rozliczana w dzień i dieta nie pomoże, należy skontaktować się z lekarzem. Przy okazji, lewatywa jest również lepiej zrobić pod jego kontrolą.

Share →