Zapobieganie i leczenie krzywicy

Zapobieganie i leczenie krzywicy

Krzywica (D-niedostateczne, klasyczne) – choroba wieloczynnikowa charakteryzuje się zaburzeniami metabolizmu wapnia i fosforu i mineralizacji kości. Obecnie ogólnie przyjętej definicji krzywicy jako choroby spowodowanej czasowego niedopasowania zwiększającej się organizmu niedoboru i systemów wapnia i fosforu w celu zapewnienia dostarczania ich do dziecka. W tej chorobie proces patologiczny jest zlokalizowane głównie w epimetaphysis kości, krzywica przejawy osteopatycznego są najbardziej widoczne u dzieci w ciągu pierwszych 2-3 lat życia.

Jednym z głównych czynników chorobotwórczych w krzywicy jest niewystarczające spożycie witaminy D, wapń, fosfor i inne niezbędne do utworzenia formy hormonalnej witaminy D mineralnych, zwłaszcza miedź, cynk, witaminy B i kwas askorbinowy. Oprócz czynników żywieniowych zaburzeniami rozwoju kości i przyczynić się do niedojrzałości heterochrony (zaburzeń) gruczołów wydzielania wewnętrznego, choroby somatyczne występujące różne z zespołem złego wchłaniania, nieprawidłowe trawienie i itp Ważne linki w patogenezie krzywicy jest pogwałceniem edukacji cholekalcyferolu w skórze i regulacji metabolizmu wapnia i fosforu w wątrobie, nerkach.

Ciężkie objawy krzywicy jest osteopenia / osteoporoza, zaburzenia układu autonomicznego, co prowadzi do zaburzeń w różnych układów i narządów ciała, zmniejszając ogólną reaktywność immunologiczny.

Objawy kliniczne krzywicy występuje zwykle w okresie wiosenno-zimowym, szczególnie u dzieci mieszkających w obszarach o niedostatecznej ekspozycji na słońce, częste mgły, chmury lub na obszarach ekologicznego kłopoty. Często występuje w krzywicy dzieci urodzonych przez nastoletnie matki lub mają (lat 17), lub u kobiet w wieku powyżej 35 lat. Wielką wartość dla uskoki metabolizm wapnia i fosforu, dziecko powinno niezrównoważona dieta kobiet w ciąży: brak wapnia, cynku, fosforu, białka, witaminy D, B1, B2, B6.

Krzywica jest częstsze u dzieci, których matki w czasie ciąży nie były na tyle w słońcu, trochę wzruszony, miał chorób extragenital.

Prenatalną zapobiegania krzywicy

Prenatalną zapobiegania krzywicy polega dni przylegania ciąży z wystarczającą snu w ciągu dnia iw nocy, spacer na świeżym powietrzu przynajmniej przez 2-4 godzin dziennie, w każdą pogodę. Ponadto, konieczne jest organizowanie zrównoważonej diety kobiety w ciąży (patrz. Sekcja ciąży), co zapewnia odpowiednią podaż wapnia, fosforu, witaminy D (tab.

21).

Najlepszym źródłem żywności wapnia są produkty mleczne (sery, mleko, jogurt, twaróg). Zamiast mleka zaleca się używać specjalnych napoje mleczne przeznaczone dla kobiet w ciąży, są w stanie zapobiec naruszeniom metabolizmu wapnia i fosforu u matek i płodów. W przypadku ich braku można polecić kurs biorąc witamin i minerałów kompleksów.

Wszystkie kobiety w ciąży w okresie zimowo-wiosennym 8 tygodni (28-32 tydzień ciąży) jest przypisany witaminę D w dawce 400 IU dziennie. Kobiety zagrożone (stan przedrzucawkowy, cukrzyca, nadciśnienie, reumatyzm, etc.). Witamina D jest przypisany dawkę 400 jm przez 8 tygodni 28 do 32 ciąży, niezależnie od sezonu.

Po urodzeniu zapobiegania krzywicy

W zapobieganiu krzywicy, jest bardzo ważne, aby zorganizowanej żywienia dzieci. Najlepsze dla dzieci w pierwszym roku życia jest karmienie piersią, i należy zwrócić uwagę na żywienia kobiet karmiących piersią (patrz. Rozdział na GW). Gdy jest to konieczne, aby użyć karmienie sztuczne tylko dostosowany mleka dla ich składnik węglowodanowy głównie laktozę, co zwiększa wchłanianie wapnia, cholekalcyferolu. W ludzkim mleku i stosunek biodostępność wapnia i fosforu w optymalnym.

W preparacie dla niemowląt jest dopuszczalny stosunek 1,2-2,0: 1. Bardzo ważne jest, aby szybko wprowadzić do diety soków i puree z owoców i warzyw. Przy wyborze produktów, należy zwrócić uwagę na zawartość witaminy C, która jest jednym z najbardziej aktywnych regulatorów procesów metabolicznych w organizmie. Zaleca się korzystanie z warzyw z wysoką zawartością wapnia i fosforu: marchew, białe i czerwone kapusta, rzepa, dynie, squasha, korzeniowych i pietruszki, szpinak, koper. Potrzeba szybkiego wprowadzenia diety sera i żółtka jaj, który jest bogaty w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (10 g żółtko jaja zawiera od 20 do 50 jm witaminy D), witamin z grupy B, wapnia i mikroelementów.

Podczas korzystania z preferencji karmienia zbóż daje się gryka, owsa, a później mieszane zbóż produkcji przemysłowej, wzbogacony w witaminy i minerały, w tym witaminy D. Podczas gotowania owsianki w domu pod koniec gotowania, zaleca się, aby dodać je do jagody, owoce (suszone owoce) lub warzywa. Pozwala to nie tylko wzbogacić owsiane witamin i pierwiastków śladowych, ale znacznie poprawić ich smak. Właściwe jest również wprowadzenie do diety dzieci dostosowane produkty mleczne, korzystny wpływ na wchłanianie składników odżywczych, w tym sole wapnia. Po urodzeniu zapobiegania krzywicy specyficzne u dzieci jest przeprowadzane są zarówno sztuczne i karmione piersią.

W tym celu, witaminę D, która jest profilaktyczna dawka dla zdrowych niemowląt 400-500 IU dziennie.

Szczególne zapobiegania krzywicy preparatów witaminy D niechcianych dzieci, które odbyły się w okresie jesienno-zimowo-wiosennym, w pierwszym i drugim roku życia. Dzieci z małym rozmiarze Fontanelle tylko względne przeciwwskazania do podawania profilaktycznego witaminy D. specjalnej profilaktyki krzywicy te dzieci wykonanych, począwszy od 3-4 miesięcy życia, pod kontrolą wielkości dużego ciemiążka i wzrostu obwodu głowy.

Kliniczne objawy krzywicy

Rozwój krzywicy u niemowląt zaczyna z zespołem dysfunkcji wegetatywnego-trzewnej, a następnie dołączyć do zmian kostnych. Objawy kliniczne i parametry laboratoryjne w różnych okresach krzywicy przedstawiono w tabeli 22.

Podczas krzywicy mogą być ostre, podostre i okresowe.

Ostre dla rosnących dzieci odnotowano w pierwszej połowie życia i charakteryzuje się przewagą osteomalacji nad procesami osteoidu rozrostu, intensywny wzrost objawów. Podostre jest bardziej powszechne u dzieci z wewnątrzmacicznym lub poporodowego niedożywienia, wcześniaków i niemowląt, które otrzymały niewystarczającą dawkę witaminy D; ma wolniejszy rozwój objawów i występowania procesów osteoidu rozrost osteomalacji. Nawracające Kurs charakteryzuje się naprzemiennie poprawy klinicznej i intensyfikacji procesu na tle różnych chorób somatycznych, zaburzenia żywienia niemowląt, opieki i innych wad.

Brak leczenia zapobiegawczego prowadzi do ciągłego rozwoju krzywicy.

Leczenie krzywicy

Środki lecznicze w krzywicy przywrócić homeostazę wapnia i fosforu, eliminując deficyt witaminy D, normalizacji peroksydacji lipidów, eliminacji kwasicy metabolicznej.

Skuteczne leczenie krzywicy jest przypisany zestaw środków do normalizacji tryb życia, z dość ekspozycji na słońce, zapewniając jego zróżnicowanej diety. Jednocześnie wapnia i fosforu jest przypisany terapii witaminy D, pozwala optymalizować metabolizmu wapnia i fosforu. Najbardziej nadają się do leczenia krzywicy, wodny roztwór witaminy D3 (jedna kropla) w 500 IU lub olejowych roztworów witaminy D3 (jedna kropla 500 IU) i witaminy D2 (jedna kropla 625-1250 IU) (tab.

23).

Obecnie alkoholowy roztwór witaminy D2 jest rzadko stosowane ze względu na jego wysokie stężenie i możliwość przedawkowania.

Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami metodyczne ZSRR Ministerstwo Zdrowia, 1990 „zapobieganiu i leczeniu krzywicy u niemowląt terapeutycznej dawki witaminy D jest 2000-5000 IU dziennie (Tabela 24). Przy doborze dawki witaminy D są brane pod uwagę kliniczne cechy krzywicy, stopień jej nasilenia i przebieg choroby.

Profesor Maltsev SV (1997) proponuje system do leczenia krzywicy, w zależności od ciężkości choroby:

dzienna dawka witaminy D, kiedy stopień – 1000-1500 jm przez 30 dni,

z II-go stopnia – 2000-2500 jm przez 30 dni,

z III stopnia – 3000-4000 jm do 45 dni.

Aby wyjaśnić dawkę witaminy D w leczeniu krzywicy jest konieczne przeprowadzenie dodatkowych badań w celu identyfikacji hipowitaminozę D. Principal wiarygodnych kryteriów dla ciała dziecka jest poziom witaminy D z 25 poziomów (OH) D3. Normalnie u zdrowych dzieci, to jest od 15 do 40 ng / ml, wzrastając ze względu na lato nasłonecznienia 25-40 ng / ml, i zmniejszając wczesną wiosną 15-25 ng / ml. Zmniejszenie 25 (OH) D3 i 10 ng / ml D oznacza niedoboru i zawartość jest mniejsza niż 5 ng / ml odpowiada niedoborem witaminy D.

Efekt terapeutyczny osiąga się tylko poprzez zintegrowane podejście: karmienie niemowląt, optymalizacja zrównoważonego wejście wapnia, fosforu i witaminy D-terapii, a także stosowanie naturalnych działań opieki budowlanych (masaże, gimnastyka lecznicza, spacerowych, uzdatniania wody).

Do diagnozowania i l echen różne choroby powinny być traktowane w sposób profesjonalny, nowoczesny i interdyscyplinarnego klinice trzymając SM, zobacz opinie oficjalnego zasobu kliniki. Szeroka gama ekspertów we wszystkich kierunkach, pozwala choremu dostać najbardziej wykwalifikowanych i terminowej pomocy medycznej.

Link do tego newsa:

Share →