Zapobieganie próchnicy zębów i higieny jamy ustnej

Zapobieganie próchnicy zębów i higieny jamy ustnej

Próchnica nazywa zniszczenie struktury zęba, w której zewnętrzna powłoka jest dotknięte zęba (szkliwa) i zębiny warstwy znajdujące się pod szkliwem.

Na ogół, ludzkie zęby składają szkliwa (cienkie trwałe zewnętrznej powłoki) i zębinę (które stanowią dużą część zęba, ale mniej trwałe). Szkliwa z uwagi na jego właściwości powodzeniem odporny na zewnątrz więcej, można odzyskać utracone struktury.

Próchnica zębów jest rozwijany w przypadku opóźnienia w zębach cząstek żywności, która zawiera węglowodany: cukry i skrobię. Produkty te mogą być owoce, słodkie napoje, wypieki, zboża, cukierki itp bakterie zasiedlające jamy ustnej, cząstki te wprowadza się w ten sposób zawracania ich do kwasu. Wykształcony kwasu miesza się z tych samych bakterii, resztek jedzenia, jemy i śliny, tworząc płytkę nazębną, która otacza i obejmuje ząb.

Jak wynika z tablicą rozpuszczają szkliwo zęba, to tworzy się otwory, które są nazywane wnęka lub po prostu rozpad.

Jeśli próchnicowy zniszczenia doprowadził do zniszczenia zębiny, nie rób bez leczenia stomatologicznego przy przygotowaniu zęba i napełniania. Nie wcześniejsze etapy mogą zatrzymać próchnicę poprzez działania prewencyjne.

Zapobieganie próchnicy zębów

Zapobieganie próchnicy należy rozpocząć na długo przed narodzinami dziecka. Przyszła mama musi koniecznie przestrzegać specjalnej diety zrównoważonej pożywne. Należy także pamiętać, aby na czas korektą ognisk przewlekłej infekcji.

Rozpoczynając zniszczenia szkliwa występuje wpływem kwasów organicznych wytwarzanych przez oddziaływanie pożywienia i drobnoustrojów. Po prostu, zwalczanie próchnicy zmniejsza się do zminimalizowania skutków maksimum tego oddziaływania poprzez neutralizację kwaśnego środowiska, zmniejszenia vremyanahozhdeniya jedzenie pozostaje w ustach. Pamiętaj, że jeśli jeszcze próchnicy jest leczenie stomatologiczne muszą nawet podczas ciąży, laktacji, i tak dalej. D.

Główne środki zapobiegania próchnicy:

 • Szczotkowania zębów najlepiej po każdym posiłku lub co najmniej dwa razy dziennie.

  Pamiętaj, aby myć zęby przed pójściem do łóżka.

 • Kompletne i zbilansowane odżywianie. Jest to niezbędne, aby ograniczyć częste lub sporadyczne przekąskę. Konieczne jest ograniczenie wykorzystania węglowodanów spożywczych (słodyczy, przekąsek, mąki, słodkich napojów itd. D).

  Po otrzymaniu lepki pokarm, tak szybko jak to możliwe, staraj się myć zęby.

 • Codzienne używanie środków do czyszczenia pomiędzy zębami nicią dentystyczną lub (szczotki, nawadnianie międzyzębowych, płynów do płukania ust).
 • Jeśli to konieczne, można ewentualnie podjąć w celu wzmocnienia zębów preparatów fluoru (tylko po konsultacji z dentystą!).
 • Regularne wizyty profilaktyczne u dentysty (co najmniej dwa razy w roku).
 • Często dentysta widzi możliwości stosowania specjalnego uszczelniającego na powierzchnię żucia zębów, aby chronić je przed rozkładem.
 • Profesjonalna higiena jamy ustnej.

  Powinny być przeprowadzane profesjonalnie czyszczone co najmniej raz na 6 miesięcy.

Miejscowy fluoryzacja jako sposób zapobiegania próchnicy

Przy niskiej jakości emalia higiena dentystyczna pojawiają kredowe plamy matowe, które są pierwszym etapem rozkładu. Jeśli czas nie szkliwo zębów z fluorem nasycenia, próchnica będzie się rozwijać. W tym celu, nowoczesna stomatologia dysponuje procedury takie jak fluoryzacja, w których przetwarzane są ftorlakom zęby kryształy zawierające fluorek sodu i fluorek przywrócić szkliwa zębów.

Czasami specjalne ochraniacze są indywidualnie, w których przyczyną żel zawierający fluor i nosić je w nocy.

Szczelina uszczelniająca jako sposób zapobiegania próchnicy

Naturalne wgłębienia na powierzchni zębów, w postaci szczelin są nazywane szczeliny. W szczeliny często zawierają płytkę nazębną i bakterie zaczynają się rozwijać, co w konsekwencji doprowadzi do rozwoju próchnicy przez demineralizacji szkliwa.

Dentysta czyści powierzchnie żucia zębów i wypełnień uszczelniacze szczeliny. Uszczelniacz przywraca strukturę szkliwa, ponieważ zawiera jony fluorkowe, które przenikają uszkodzonego szkliwa. Ponadto szczeliwa zapobiega przedostawaniu się pozostałości do żywności w szczelinach, a zatem nie pozwala na rozwój próchnicy.

Klinika nowoczesna stomatologia oferuje swoim pacjentom Headway listę kwalifikowanych usług: stomatologia, wybielanie zębów. zapobieganie próchnicy, ortopedii, chirurgii stomatologicznej, i tak dalej. d.

Przydatne informacje na temat higieny i profilaktyki

Share →