Zapobieganie wysiękowego skazą u dzieci.

Zapobieganie wysiękowego skazą u dzieci.

Aby zapobiec rozwojowi wysiękowego skazą u dzieci, choroby alergiczne, rozwój jego przeszłość, a także wystąpienie cięższych postaciach choroby, należy jak najszybciej zainicjować środków zapobiegawczych. Zacznij je nawet w czasie ciąży matki oczekującej.

Organizacja dieta matki oczekującej.

Kobiety w ciąży z wszelkich zidentyfikowanych form alergii. a także tych, którzy mają bliskich krewnych, którzy cierpią z powodu chorób alergicznych, należy zbudować optymalny tryb jej mocy, aby przez cały okres ciąży. W ostatnim trymestrze ciąży diety przyszła mama powinna być szczególnie surowe żadnych błędów. Nie należy angażować się w prowadzenie poszczą dni, które wiąże się z wykorzystaniem ciągu dnia tylko jeden produkt (jabłko, ser, rozładunek nabiał).

Moc w ciąży powinna być zbilansowana i urozmaicona.

Białka z jaj kurzych, a także mleka krowiego, jest uważana za jedną z najbardziej alergizujących pokarmów. Dlatego przyszła mama, która cierpi na choroby alergiczne nie powinny być podejmowane codziennie przez pół litra mleka i kwasu mlekowego napojów i 100-120 gramów sera. Jaja są zalecane, aby nie jeść więcej niż 3 razy w tygodniu. Zastosowanie soku z pomarańczy i, a także inne owoce cytrusowe, truskawki i innych owoców, może powodować reakcje alergiczne, powinna być zminimalizowana.

Z warzyw w ciąży są lepiej dostosowane kapusta, dynia, kabaczek, rzepa, ogórki.

Kobieta w ciąży z prawidłowej ciąży nie powinny przyjmować leki. Wszelkie leki mogą być wykorzystywane wyłącznie na receptę. Przyszła mama musi być na czasie uwalnia się z pracy w niebezpiecznych prac.

Gdy patologiczne ciąży wymaga starannego traktowania oraz stałą kontrolą lekarza.

Odżywianie podczas karmienia piersią matek skaza cierpienie jest dzieckiem.

Bardzo dobry środek ochronny, aby zapobiec skazy rozwojowy dziecka – Wczesne karmienie noworodka w szpitalu (później niż dwie godziny po urodzeniu). Mleko matki chroni dziecko przed wszystkimi chorobami zakaźnymi i nigdy nie jest przyczyną alergii, z właściwego odżywiania matki.

W przypadku dziecka, które jest karmione piersią, wszelkie przejawy wysiękowego skazy, konieczne jest dokładne zapoznanie się z diety matki. Od należy całkowicie wykluczyć następujące obowiązkowe (zobowiązuje) alergeny, takie jak ryby, kawa, kakao, orzechy, grzyby, owoce cytrusowe, truskawki, winogrona, przypraw, miodu, bogatej bulionu, konserwy, czekolada. Ograniczone do sera, kapusty kiszonej, owoców i warzyw (zbyt) pomarańczowy lub czerwony kolor jasny (marchew, persimmons, pomidory, morele i inne.).

Produkty te nie powinny być podawane w diecie dziecka, które nie osiągnęło roku.

Mleko krowie w diecie karmiących mam w tej sytuacji jest ograniczona do 0,5 litra, jaja – do 2 sztuk tygodniowo. Jeśli wykluczyć z diety zobowiązać alergeny i reakcje alergiczne na dziecko nadal określa się produkt, który ich matka musi regularnie wypełnić dziennik żywności, w którym chcesz, aby uczcić wszystkie codzienne produkty użytku, czas ich przyjęcia, ilość i sposób przetwarzania (gotowane, na parze, smażone ).

Należy opisać objawy, które pojawiły się u dziecka w korzystaniu z produktu, aby uchwycić wszystkie dane na temat stanu zdrowia dziecka: pojawienie się wysypki skórnej, zmian w stolcu, niepokój, pogorszenie snu. Pamiętnik żywności są następnie analizowane przez lekarza, a następnie wyeliminować z diety podejrzanego produktu.

W pierwszych miesiącach życia dziecka przed wszelkimi przejawami skazą wysiękową należy zawsze karmione piersią! Tylko w zmniejszaniu ilości mleka matki nie można wyleczyć, niech wzór mleka przynęty dziecka lub przełożyć je do sztucznego karmienia.

Odpowiednie objawy skazy suplementacja dla dzieci z.

Zwabić miksów dzieci wykonywane po karmieniu piersią, a nie przed nim! Do dokarmiania z deficytem mleka matki lub przymusowego przeniesienia dziecka do korzystania sztuczne karmienie dostosowane mieszaninę mleka (czyli tych, które są podobne w składzie do mleka ludzkiego), który jest już w sprzedaży wiele. Najważniejsze – aby odebrać (najlepiej z pomocą lekarza) optymalny wariant specjalnie dla każdego dziecka.

W wzmocnienie znaki skazą wysiękową i niestabilny krzesło dziecka polecane mieszaniny sfermentowane mleko, a następnie jogurtu zawierającego bifidobakterii i napoje, napoje mleczne, które zostały zaprojektowane specjalnie dla żywności dla niemowląt. W ciężkiej alergii na mleko krowie (płacz egzemy, wymioty) mieszanek przygotowanych na bazie soi i mleka migdałowego. Jeśli jesteś uczulony na mleko krowie mogą czasami uzyskać dobry efekt, zastępując go z mleka innych zwierząt (np kóz).

Profilaktyczne szczepienia u dzieci z skazą.

Aby uniknąć reakcji alergicznych u dzieci z wysiękowym skazą ważnych racjonalnych szczepień ochronnych. Szczepienie przeciwko odrze. polio, błonicy, świnki, krztusiec, tężec będzie zrobić, jak ta grupa dzieci jest szczególnie podatne na choroby zakaźne występujące w nich ciężko i powikłań.

Jednak szczepienie może być wykonane tylko wtedy, gdy reakcje alergiczne są minimalne, po rehabilitacji i leczenia chorób powiązanych, to lepiej w lecie. Egzema u dzieci szczepienia odbywają się w poszczególnych systemach, po konsultacji alergologa.

W przypadku dzieci z rozpoznaną skazą wysiękową Należy unikać stosowania dużych ilości leków, zwłaszcza antybiotyków, które mogą być używane tylko w powołaniu lekarza dziecka.

Organizacja codziennego życia dziecka z objawami skazy.

Dom, w którym mieszka z dzieckiem skazą alergiczną, nie powinno być nadmiar mebli tapicerowanych, zasłon, dywanów (szczególnie długo, a wykonane z naturalnej wełny), kolory domu – zbiorniki kurzu domowym. W pokoju dwa razy dziennie do sprzątania na mokro. Nie należy trzymać z personelem nie zwierzęta i hodowli ryb akwariowych. Dziecko musi być co najmniej miękkie pluszowe futerko i zabawki, które muszą często myć i dokładnie suche, ale lepiej jest usunąć miękkie zabawki użytkowania. Możesz użyć łatwe do czyszczenia zabawek, korzystnie wykonanych z tworzyw sztucznych, gumy, lub przyjaznych dla środowiska.

Należy unikać ubrań, a zwłaszcza bielizna wykonane z tkanin syntetycznych.

Do zapobiegania przeziębienia u dzieci z wysiękowym skazy powinny być szeroko stosowane hartowanie procedury. długie spacery, masaże dla dziecka. Gimnastyka. Doskonały efekt daje nastroje na początku (z 3-tygodniowe), basen dla dzieci prowadzone szkolenia 1-2 razy w tygodniu, w szczególnych grupach w basenach, zawsze pod nadzorem lekarza.

Dieta dziecka z poprawną skazą.

Najbardziej wyraźne przejawy sączących i alergie pokarmowe skazą występuje u niemowląt i dzieci do 3 lat. Od wieku, ze względu na poprawę częstotliwości przewodu pokarmowego alergiami pokarmowymi. zwłaszcza mleko krowie, zmniejszenie występowania chorób alergicznych jest zwiększenie roli alergeny wziewne (kurz domowy, pyłki i inne.).

Jednak niektóre dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci w wieku szkolnym miał oznaki skazą wysiękową w pierwszych latach życia zapisane nadwrażliwości na zobowiązać alergeny pokarmowe. Alergie pokarmowe wykazały zaburzenia żołądkowo-jelitowe (wymioty, drgawki, ból brzucha. Biegunka lub zaparcia), objawy astmatyczne zapalenie oskrzeli, pokrzywka, Neurodermię.

U dzieci z astmą oskrzelową. odbywa się również i alergie pokarmowe, zwłaszcza do ryb i jaj białych.

Jeśli jesteś uczulony na pyłki traw i drzew są często alergia krzyżowa z owoców i gotowanych produktów z roślin (jabłka, marchew, seler, nasion słonecznika i olej słonecznikowy, pasta, mąka, miód, orzechy). W tym przypadku, stosowanie tych produktów pojawiają się objawy (kichanie, swędzenie, łzawienie oczu i inne.) Nie-kwitnienie. Dlatego też, jeśli którykolwiek z chorób alergicznych u dziecka w jego diecie powinny być ograniczone do zobowiązać alergeny pokarmowe (kawa, jakieś orzechy, kakao, miód, pomidory, owoce cytrusowe, ryby, czekolada, itp), z wyjątkiem ostrych przypraw i puszkach (z wyjątkiem specjalnych, żywność dla dzieci) ,

W okresie ostrej choroby, produkty te są całkowicie anulowane. Identyfikować i usuwać poszczególne alergie pokarmowe pomaga ścisłej kontroli żywności przez dziennik żywności. Produkty Maloallergennimi są uważane za wołowiny, mięsa końskiego, jęczmienia, ryżu i kukurydzy kaszę, squash, rzepa, kapusta, olej roślinny i roztopione masło, chleb żytni.

Z nich i mają do menu (hipoalergiczne diety) na okres zaostrzenia alergii u dzieci.

W walce z skazą roli głównej należy do zapobiegania, które, jeśli są prawidłowo przeprowadzenie jego już jest leczenie wysiękowej skazy, a tym samym zapobieganie innych chorób alergicznych.

Share →