Zasady etykiety przy stole

Zasady etykiety przy stole

Zdolność do zachowania przy stole i spełniać kilka prostych zasad etykiety mówi o ogólnym poziomie osoby.

Aby łatwo i naturalnie się do nich w społeczeństwie, trzeba spróbować, aby nie zapomnieć o nich w domu. Po tym wszystkim, są one dość proste. Niech tylko nie pamiętam ich.

Siedząc przy stole, można lekko oprzeć się wygodnie w fotelu. Usiądź trzeba rację, ale nie twarde, lekko pochylił się nad talerzem. Ręka z łyżką lub widelcem, aby trzymać w ustach, a nie odwrotnie. W tym momencie, kiedy nie jeść, ręce lepiej umieścić na kolanach, a podczas posiłku, aby utrzymać je sztućce. Możesz polegać na nadgarstku na stole.

Dopuszczalne jest, aby kobiety polegać na niego przez chwilę z łokcia.

Jeśli płyta z jadalnią jest tkanina. powinien być wdrożony i umieścić na kolanach, obracając w połowie zakrętu do siebie. Och nie wytrzeć bardzo zanieczyszczone ręce lub pomalowane usta. Aby to zrobić, należy używać papierowych ręczników.

Na zakończenie posiłku, len pielucha jest umieszczona na stronie płyty, obracając górny bok wewnątrz.

Gdyby okazało się przed tobą nie zna naczynia, zobaczyć, jak inni go jeść lub zadać pytanie właścicielowi. Dowiedz się, z którego jest przygotowany i jak powinno być.

Staraj się jeść tak, aby nie przeszkadzać sąsiadom. Czy ottopyrivatsya łokcie, aby nie kopać innych, nie podtrzymać ręce i brody włosy nie lepiej.

Nie piękna, siedząc przy stole gry sztućce, rozkładana krawędzi i obrusy serwetki do probówki, pobierz chleba kulki, rozciąganie nóg w pełnych długości, mających wpływ na ich sąsiadów.

Usunięcie sztućce tabeli, nie wspinać się pod nim, próbując podnieść noża lub widelca. Wystarczy zapytać, aby dać Ci więcej. Nie należy zwrócić uwagę na to inni ludzie nie przeprosić lub wymówek. Sąsiedzi wychowany na stole po prostu nie zwracają na to uwagę. Po tym wszystkim, wykształcony człowiek nie jest ten, kto nigdy nie przelał sos na obrusie, a kto nie zauważył.

Dowiedz się, jak radzić sobie z wszelkimi niezręcznych sytuacjach żywności.

Gryzie, nie otworzyć szeroko usta, a nie mistrzami, nie hałaśliwy wyciągnąć płyn, nie dmuchać na gorąco, w ogóle unikać głośnych dźwięków.

Jeśli jeść pierwszy posiłek, nie przechylać talerz wyczerpać resztki rosołu. Niech to pozostanie częścią. Dopiero w domu, zasady etykiety pozwalają na to, przechylając talerz.

Łyżka, które jedzą zupę, nie umieścić na obrus. Całość pozostawia się tylko w płycie, a w czasie posiłków, jak i po jego zakończeniu.

W zależności od tego, czy masz ukończone lub w toku, nóż i widelec lewo w pojemniku w odpowiedniej pozycji. Po zakończeniu instrumentów spożywczych niezbędnych do pokrętła równolegle do prawej, a wcześniej, w razie potrzeby, przejść razem nad nimi. Zasada ta jest szczególnie ważne, aby pamiętać w restauracji, nie pozostanie bez wyprzedzeniem swój talerz.

Po tym wszystkim, sztućce, co dziwne, mają również swój własny język.

Wtyczka powinna być w lewej ręce, a nóż – po prawej stronie, nie przesuwając je z ręki do ręki. Karmienie niż sąsiada z tabeli, należy przekręcić uchwyt do niego, a wyspa do siebie.

Co nie jest używany podczas korzystania makarony, budynie, galaretki, jajecznicę. Nawiązywanie i warzywne hamburgery, steki, sznycle jeść widelcem, zerwania kawałki jej żebra. Lecz użycie noża w tym przypadku dopuszczalne. Mogą one pomóc położyć jedzenie na widelec.

W przypadku braku noża, to otrzymuje się kawałkiem pieczywa. Dziś jest to powszechne w użyciu noża i kiedy stosować naleśniki. Wcześniej jedli, biorąc ją za ręce.

Według zasad etykiety, nie ciągnij wspólnych naczyń swobodnie postawić się z nimi. Do tego trzeba wziąć płytkę w dłoni i dostosowania go do naczynia zrobić. Powinny nakładać tylko urządzenia, które są we wspólnym naczyniu, a następnie umieścić je z powrotem, ale w każdym razie nie na obrus.

Nie należy rozciągać daleko niepokojące sąsiadów. Lepiej znaleźć kogoś, kto siedzi bliżej do pożądanej żywności, aby pomóc. Z dużym naczyniu można umieścić w misce i mały shaker soli lub cukru miski, można go zabrać. Ale po nich skorzystać, umieścić na swoim miejscu.

Jeśli forum solniczka łyżką, dopuszczalne jest użycie jego nóż, ale tylko jeśli jest czysty.

Lee leżał obrus na nasiona, liścia laurowego, pieprzu i innych odpadów. Skomponuj to wszystko na krawędzi talerza.

Nałożenie dania wspólnych posiłków, nie zapominamy o innych. Weź tyle żywności, jak można jeść, i tak bardzo, że ma, a drugi nie jest w mniejszej ilości niż ty. Nie należy wybierać najpiękniejsze lub, w opinii części.

Weź coś, co jest bliżej Ciebie.

Moczenie kawałki chleba w sosie, zachować je widelcem, nie ręce. I nie wytrzeć do sucha płyta chleb.

Nieznane jedzenie będzie lepiej spróbować, a potem nałożyć nawet dalej. Jeśli jest coś, czego nie lubię, nie wyrażają tego głośno. Tylko grzecznie odmówić z suplementów.

Jeśli przed napoje serwowane są posiłki. jaskółka jest początkowo w ustach, plama usta z papierowym ręcznikiem, aby uniknąć pozostawienia tłustych plam na okulary i okulary, a dopiero potem pić.

Bądź uprzejmy, wlewając napój z butelki lub karafki, nie oferują go do swoich sąsiadów w tabeli. Za ich zgodą, zalać je najpierw, a potem siebie.

Palenie przy stole jest wykluczona, jeżeli siedzi wśród niepalących. W takim przypadku należy udać się do łazienki lub balkon. Jeśli nie palisz, nie są dostępne, zasady etykiety dyktować okazję do palenia po zrobieniu dania główne, a kawa lub gdy właściciele oferowane.

Wiedząc, jak pięknie i naturalnie zachowywać się przy stole, będzie mile widziany, i jest to łatwe do podjęcia innego w domu.

Share →