Zatrucie pokarmowe u dzieci

Zatrucie pokarmowe u dzieci

Od zatrucie pokarmowe nie jest ubezpieczony żadne dziecko nie puścić na ulicę i usiadł przy stole, nie umywa ręce, jedliśmy w domku nieumyty jabłko – to wynik. Ale czasami nawet uważni rodzice do higieny żywności nie zapisać ciało kruche dziecka z patogenów. Najczęściej zatrucia wywołane przez gronkowca, salmonelli, E. coli, zatrucia jadem kiełbasianym kijem itd. Te bakterie mnożą D na produkty, takie jak mięso, drób, ryby, mleko, ser, jajka, sałatki.

Dzieci są bardziej podatne na zarazków i toksyn niż u dorosłych. Dlatego zatrucia występują częściej i są cięższe.

Objawy zatrucia pokarmowe u dzieci

Zidentyfikuj zatrucie u dziecka może być z następujących powodów: nie było skarg na bóle brzucha, zmęczenie, zły humor, zły stan, a później – nudności i wymioty. Jeśli infekcja została rozłożona w całym ciele, temperatura podnosi się i zaczynają biegunkę. Wszystkie objawy te powodowane są przez działanie na błonę śluzową żołądka i jelit toksyn, które emitują szkodliwych bakterii w procesie życiowym.

Różdżka botulizm może powodować bolesne połykanie, podwójne widzenie, a nawet awarii i mowy czynności układu oddechowego.

Objawy zatrucia, w zależności od źródła, i mogą pojawić się w ciągu kilku godzin do kilku dni po spożyciu skażonej żywności.

Jeśli patogenne żywności spożywane kilkoro dzieci, zatrucia może przejawiać się w niemal każdej możliwej różnych objawów.

Leczenie zatrucia pokarmowe u dzieci

Jeśli rozpoznać objawy zatrucia pokarmowego u dziecka, należy płukanie pierwszym żołądka. U dzieci, to odbywa się za pomocą ciepła wrzącej wody w pierwszym 2:00 po otrzymaniu niskiej jakości żywności. Liczby oblicza się w oparciu o wiek, jeżeli do 10 miesięcy do 1 roku – następnie 20 ml / kg; gdy od dwóch do sześciu lat – 16 ml / kg; Jeśli lat 7 do 14 – 14 ml / kg. Kiedy trzeba cieczy odprowadzonej przez naciśnięcie przyczyn język z wymiocinami dzieci.

W następnym etapie leczenia (po wymioty) daje zatruty napój sorbentu – węgiel aktywny, „ENTEROSGEL”.

Jeżeli po otrzymaniu złej jakości jedzenie było więcej niż dwie godziny, a nie płukanie żołądka za pomocą lewatywy oczyszczające. Temperatura zbliży się do wody jest nieco chłodniejsze pokoju. Dziecko powinno być umieszczone po lewej stronie i delikatnie wprowadzić końcówkę lewatywy, posmarowana kremem. Gdy woda jest uwalniana i usunięte lewatywę, trzeba ścisnąć pośladki i trzymać dziecko, więc przez jakiś czas.

Po oczyszczeniu jelita są również zachęcani dać sorbentu.

Podczas wymioty i biegunka dziecko traci dużo płynu, więc rodzice powinni uniknąć odwodnienia. W tym celu używać roztworów zawierających soda, sól, potas i glukozy. Apteki można znaleźć rozwiązania dla proszków (np „Regidron” lub „Tsitraglyukosolan”). Zawartość rozpuszczonego w pół litra lub litr wrzącej wody ciepłej.

Dziecko należy spożywać narzędzia w ciągu dnia. Ilość wody została obliczona na podstawie masy ciała. Lat dzieciak się na każdy kilogram masy ciała potrzeba 150-200 ml, starsze dzieci – od 120-170 ml. Ciecz dać dziecku łyżeczkę co 5-10 minut.

Leki na służbie z słodkiej herbaty. Należy wiedzieć, że zwiększenie dawki roztworu wodnego soli może spowodować powtarzanie wymiotów. Procedura powinna być przeprowadzona przed zakończeniem wymioty dzieci i częste oddawanie wodnistych stolców.

Po każdym z biegunką jest podanie dzieciakowi napój dawce 10 ml / kg.

Nie jest konieczne podczas zatrucia całkowicie odmawiają jedzenia. Po przejściu wymioty, zapytać dziecko do jedzenia. Dokonywanie diety w tym stanie dziecka, należy pamiętać, że błona śluzowa przewodu pokarmowego jest stan zapalny. Wpływ pokarmu powinny być delikatne.

Nadmierne podrażnienie żołądka nie spowoduje spożywczych w postaci płynnej lub półpłynnej. Warzywa, owoce i zboża kruchym i wytrzeć. Mięso i ryby gotowane w suflet.

Można karmić formuły dla niemowląt. Upewnij się, że w menu były produkty mleczne – są one korzystny wpływ na dotkniętych toksyn wątrobowych. Tłuszcze dają jedynie część gotowych dań, a nie w czystej postaci (na przykład jako wielowarstwowe z masła – jest snack dalsze obniżenie apetytu).

Węglowodany w menu dla wysiłków zatrucia w procesach fermentacji jelitowej, więc muszą ograniczyć liczbę.

Wśród owoców i warzyw w okresie nie zatruwa wszystko dobrze. Należy wykluczyć te, które powodują wzdęcia (ogórki, buraki, rzepa, rzodkiewka, rzodkiew, kapusta kiszony, fasola, mandarynki, pomarańcze, winogrona, śliwki, zielenie i czarny chleb).

W ostrej fazie zatrucia, szczególnie jeśli czujesz się źle, i wysokiej temperaturze. lepiej karmić dziecko małe – do siedmiu razy dziennie co 2-2,5 godziny. Przyczyni się to do szybkiego przywrócenia funkcji trawiennych.

Jeśli dziecko nie jeść dużo lub odmawia jedzenia, nie czyni. W tym przypadku musi słuchać swojego ciała, lub nudności i wymioty zostanie powtórzona. Brak żywności dziecko wypełnia dużą ilością alkoholu.

Z poprawa zdrowia dzieci diety może być rozszerzony, doprowadzając do normy.

Jeśli dziecko traci zatrucia dużo witamin. tak na etapie windykacji nie zaszkodzi złożone preparaty witaminowe dla dzieci.

Share →