Zbieranie monet - hobby czy inwestycja?

Zbieranie monet – hobby czy inwestycja?

Ci, którzy wierzą, że gromadzenie — to strata czasu i pieniędzy, są mało prawdopodobne, aby dyskutować z faktem, że zbieranie monet stoi poza tym stwierdzeniem. Czy to możliwe, aby rozważyć marnowanie ich nabycia majątku rzadkich banknotów? Nie dzwoń do nas z ekranów telewizyjnych, aby zachować pieniądze w formie specjalnych srebrnych i złotych monet wyemitowanych przez PKO?

Uważa jednak, że zbieranie monet wyłącznie jako sposób na zwiększenie swojego kapitału, nie będzie też całkiem logiczne. Okazuje się, że w tym przypadku, jak to często bywa, prawda leży gdzieś pośrodku.

W ogóle, zbieranie monet jest bardzo rozpowszechniona na całym świecie. Fakt, że zaczął zbierać każdy może. Dla tego człowieka na tyle, aby odłożyć kilka monet o tej samej wartości, ale w różnych latach od premiery, lub odwrotnie jednego roku, ale z różnych pojemnościach.

I tak zaczyna się epopeja z kolekcji monet. Ktoś jest ściśle ograniczona do monet, które nie zostały wchodzą w twoje ręce. Inni idą dalej i zaczynają polować na niektórych znaków pieniężnych. I stopień «dalej» mogą być różne. Ktoś po prostu ominąć wszystkie wymienniki i rosyjskich rubli obrocie zwykłych na zagranicznych monet, uspokój się. Inne zaczynamy zagłębiać się w historię i próbuje dostać rzadkich przedmiotów. I nawet 5 centów 1961 również może być bezpiecznie nadana im. A jak kochany i w Związku Radzieckim, a następnie w Rosji do produkcji wszystkich rodzajów monet pamiątkowych rubli, 10 rubla itp

Obecność takiego poziomie podświadomości zachęca ludzi do rozpoczęcia zbierania ich, nawet jeśli nigdy nie myślałem o tym.

Jednak taki zbiór, że nie mają żadnych wartości, ale tylko spełniają kolektory pasja, wiele z nich będzie nie jest tak interesująca. Dla ludzi próbuje monety z powodu zwiększenia jego majątek, więcej trudne pytanie o właściwy inwestycji. I wymaga znacznie większą ostrożność. Wszystkie monety, które zostały nabyte, powinny przejść gruntowną ocenę wstępną.

Kolektory te nie mogą kupić monety wyższe niż jego realnej wartości, w przeciwnym razie wszystkie ich działania nie będą bezpodstawne. I dotyczy to tych monet, które zarządza losowo «połów»Za pośrednictwem sieci World Wide Web lub jakichkolwiek zaufanych źródeł informacji na całym świecie i tych monet, które mają wartość historyczną i wykonana z wykorzystaniem metali szlachetnych. Banknoty te sprzedawane są na bardzo duże sumy na aukcjach, a niektóre z nich to prawdziwe polowanie. To polowanie nie jest ważne dla kupującego przepłacać dla sprzedającego, a nie zbyt tanie, więc nie zawsze kończy się dobrze dla obu stron.

Zazwyczaj jedna osoba jest nadal w zwycięstwo.

Jak widać, za kolekcjonowanie monet jako sposób zbierania stan jest prawie niemożliwe. Przeciwnie, można odnosić się do tej lekcji, jako hobby, to nie jest tak ważne, że w swojej kolekcji, najważniejsze tutaj — wyświetlić wszystkie monety, pamiętamy historię pojawienia się każdego z nich, że jest trochę zanurzyć się w przeszłości. «Ale co z złotych monet Savings Bank, który służy jako inwestycję?» — można zapytać. Pytanie logiczne i do punktu, jednak jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie brzmi: nie. Z jednej strony tego typu inwestycji bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Fakt, że kryzys finansowy zmusił inwestorów do przejść z najbardziej dochodowych inwestycji, najbardziej wiarygodne. Inwestowanie w złoto może być zawodne z definicji. Ponadto, co roku zwiększa wartość historyczną tych monet można dodać pewien procent ich wartości.

Jednak wszystkie te zalety tylko w inwestycji długoterminowych, to jest na okres 15 lat i starszych. Gdy mniej niż w okresie od razu pojawiają się wady, które z pewnością powinien wiedzieć. Jednym z głównych — monety mogą być sprzedawane, ale przy niższych kosztach niż jego cenie nominalnej.

W najlepszym przypadku, bank będzie kupić od Ciebie za 85% ceny, na które sprzedaje się również te monety. Oczywiście, można spróbować umieścić monety na sprzedaż w Internecie w każdej aukcji, ale gdzie jest gwarancja, że ​​będzie to kupić? Okazuje się, jak to zawsze bywa: jak dobra rzecz, ale coś nie widać żadnych korzyści.

Share →