Zdrowe odżywianie w odchudzaniu

Zdrowe odżywianie w odchudzaniu

Chcąc schudnąć, osoby, bez względu na to mężczyzna czy kobieta, zaczyna ponownie rozważyć ich sposób życia, i – co najważniejsze – nawyki żywieniowe. Często słyszymy: schudnąć, jedzenie powinno być zdrowe. „Co to jest?” – Można zapytać. Teraz staram się zrozumieć.

Chcesz schudnąć – wyeliminowanie „zagrożenia”

Wiadomo, że żywność jemy, umownie podzielić na pożyteczne i szkodliwe. Co mamy na myśli tak zwanych złych żywności? Niestety, wielu z nich bez przeciętnego człowieka nie jest jego menu.

Ale jeśli naprawdę decydują się zdrowo odżywiać, wyrzuć je. Mówimy o soli, cukru (substytut miodu), margaryna, tłuszcze, konserwy sztucznej żywności, kiełbasy, ryby wędzone, smażone żywności, majonez, chemicznym, napojów i innych produktów zawierających barwniki spożywcze. Przeznaczyć oddzielną linię Szybko przekąski i fast food. Ich używać w każdym przypadku jest to niemożliwe!

Ale. Nie pozwól sobie na skrajne czasem może być trochę ulubionej potrawy lub dodać przyprawy sól się. Wystarczy wszystko powinno być z umiarem. Nie daj się powiesił, a następnie uruchomić ryzyko złego „ortoreksiya.”

Osoby cierpiące na to zaburzenie, tylko maniakalno poszukiwania "netto" bez produktów ropopochodnych, sosów, soli i dodatków. I często to pragnienie przedstawia ekstremalne, staje się obsesją. Wśród innych objawów ortoreksii: fanatyczny przestrzeganie wymogów dietetyków i różnych teorii "zdrowe odżywianie"Stałe dążenie do utraty wagi.

Jakie produkty mogą być uznane za użyteczne?

Przydatne do wszystkiego, co składa się z pełnego ziarna: brązowy ryż, chleb i zboża. Włókna zawarte w nich jest bardzo korzystne dla organizmu, obniżenie poziomu cholesterolu, zmniejszenie ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego, raka okrężnicy, kamica żółciowa, cukrzycy i otyłości. Również ważne dla zdrowia jelit jest.

Świeże owoce, warzywa, zioła powinny być obecne zarówno w postaci świeżej i przetworzonej. Gulasz z warzyw na parze i lepiej – więc oszczędzać cenne witaminy.

Należy jeść jajka, które są źródłem białka i luteiny. Również pomocne są: mleko, szpinak, banany, kurczak, łosoś, jagody, zioła, czosnek, soczewica, suszone morele. Produkty te są pożądane w użyciu, jeśli nie wszyscy, a następnie co drugi dzień.

Kilka słów o napoje

Czyste wody – bardzo przydatne, nie mówiąc już o tym, że produkt jest niezbędna dla organizmu ludzkiego. Eksperci doradzają, aby rozpocząć dzień od opłat, a mianowicie ze szklanką wody. Pijany na pusty żołądek, że płukanki i ogrzewa jelita, rozpoczyna swoją pracę. W celu prawidłowego rozpoczęcia procesu, musisz wiedzieć, że woda pitna powinna być gorąca (z umiarem, oczywiście: wrzącej wody nalać nie warto), i jak najszybciej po przebudzeniu. Można, oczywiście, wypić drinka i zimno.

Tylko trzeba wiedzieć, że po zrobieniu zimną wodą może rozpocząć śniadanie po 20 minutach, a po ciepłej – 40.

Share →