Zdrowie dzieci

Zdrowie dzieci

Zajęcia dla dzieci 4-7 lat

Aby dziecko dorasta harmonijną osobowość, ze jest to wymagane do prowadzenia zajęć od urodzenia. Po pierwsze, w ciągu pierwszych kilku miesięcy, dla rozwoju percepcji wzrokowej, dziecko musi wykazać duże kolorowe zabawek, pierwsze ustalenia zabawkę dla dziecka, a później, po 1,5 miesiącach powoli go dzieciak za jej wzrokiem.

Od najmłodszych lat dzieci powinny obejmować muzyki – ciche i spokojne.

Od 6-7 miesięcy, można rozpocząć czytanie książki dziecko (rymowanki) – dla rozwoju percepcji słuchowej. Możesz pobrać rosyjskich kreskówek za darmo. podczas oglądania dziecko będzie go rozwijać.

Od 9-10 miesięcy powinny nauczyć dziecko nazw obiektów, zapewniając, że dziecko jest przedmiotem oka nazwie. Również w tym czasie uczył nazwy części ciała ("Zobacz, gdzie masz ramiona, nogi, włosy, żołądka, zębów, itp").

Nauczanie dziecka do listów

Gdzieś w wieku 1,5 roku lub później, niektóre dzieci wykazują zdolność zapamiętywania liter. Narysuj nas na papierze lub kupić specjalną książkę dla dzieci, gdzie litery alfabetu malowane w formie werset, zadzwoń i pokazać dziecku list i przeczytaj o jej wiersz. Każdego dnia do strawienia tylko jedną literę.

Również alfabetu mogą być badane w inny sposób. Na przykład wycięcie kwadraty papierowych 7×10 cm. Czerwony znacznik, aby korzystać z każdej litery. Przyklej jeden kwadrat z literą gdzieś w pokoju dzieci, zadzwoń na literę A dziecko, niech go powtórzyć i zapamiętać. Drugiego dnia nowych list kleju itp

Ostrzeżenie! Lub dołączyć nowe postacie, dopóki dziecko nie rozumie tych, którzy są już zatrzymany.

Nauczanie dziecka do czytania – Rozwój Sport

Uczyć dzieci czytać zaleca się zwykle w wieku 6 lat. Wierzę, że możemy zacząć wcześniej (3,5-4 lat), jeśli dziecko wykazuje zainteresowanie czytaniem. Nauczanie dzieci do czytania, istnieje wiele różnych technik. Lubię dwa: nauka poprzez magazyny – fuzje i poslogovoe czytania. Ucząc dziecko czytać, mogę połączyć dwa takie techniki.

Przyjrzyjmy się im dokładnie.

Poslogovoe czytanie

Poslogovomu przeczytać przed uczono nas w szkole. Nazywamy pierwszego składu się, potem drugi, a następnie sam skład recytować. Ale ta metoda ma znaczący wadę, że dziecko może zacząć czytać, nie od razu całkowicie wypowiadając struktury, a łamiąc go na litery, np "e" "i" – "MJA", "e" "i" – "MJA" ("ma-ma").

Magazyny-Fuzja

Metoda ta polega na przypominając sobie, jak czytać i pisać sobie magazyny. Wytnij kwadratów papieru formatu 7×10 cm. Czerwony znacznik, aby korzystać z każdej kompozycji (nie zapomnij, wszystkie opcje powinny sporządzić kompozycje, na przykład, "MJA", "pas", "ba", "di", "lo" etc.). Weź album fotograficzny, a zamiast tego wstawić dane karty zdjęcia.

Aby pokazać dziecku skład i wezwać go, dziecko uczy się jak się pisze i wymawia składu.

Ostatnia wskazówka na szkolenia dziecko do czytania

Naucz dziecko, aby przeczytać przez magazyny fuzji, ale jeśli mają trudności (on nie pamiętam, jak czytać konkretnego składu) – powiedz mu o czytania metodą poslogovogo. Gdy dziecko uczy wszystkie magazyny – czerpać z kart prostych słowach, zjednoczeni przez jednego tematu (np, las – zając, lis, wilk, drzewo, wiewiórka, itp myszy mama, tata, babcia, dziadek, brat, i tak dalej D.. ) i odczytać z niego słowo (to jest w lesie, kim jesteśmy, i tak dalej). Moje najstarsze dziecko nauczył się czytać na 4,5 lat.

Jak uczyć poezji z dzieckiem

Wiele dzieci lubią poezję. W wieku 1 roku 10 miesięcy. Można nauczyć dziecko z krótkich wierszy.

Najpierw przeczytaj ten wiersz kilka razy dziecko. Potem przeczytaj pierwszą linię, a drugi nie zgodził się na to wierszyk – niech dziecko powiedzieć jej się. Na przykład: "Nasz Tanya płakać panienko rzeka …"Dziecko ma do powiedzenia "piłka", I tak do końca wiersza.

Następnym krokiem jest Ci nedogovarivanie koniec każdej linii:

"Nasza Tanja głośno …

Niech do rzeki …"

Wtedy nie zgadzają się również dwa słowa, a następnie na linii – a on powie swój wiersz dzieci.

Zajęcia z dziećmi z matematyki – lub, jak uczyć dziecko konto

W wieku 2-2,5 lat zaczynają delikatnie nauczyć dziecko liczyć. Pierwszy 3, a następnie do 5, a następnie do 10. Czytaj kroki, kiedy wchodzi się po schodach, samochody, markowe lalki lego star wars lub gdy grasz z nim, książki się czyta, itp

Badanie kolorów

Po 2 latach rozpocząć naukę dziecku nazw kolorów. Pokaż mu duże czerwone rzeczy (na przykład, kula) i powiedz mu: „. Ta piłka jest czerwona To czerwone” kilka razy. Następnie poproś go, jaki kolor piłkę. Można osiągnąć sukces, gdy dziecko powie, że piłka jest czerwony i będzie zawsze powiedzieć, że kiedy mu piłkę pokazać. Kiedy zdaje sobie sprawę – pokazać mu inna sprawa czerwony i powtarzać lekcje.

Po dziecka jest w pełni świadomy, na pierwsze kolorowe łatwiejsze. Istnieją również przedmioty z innymi kolorami (żółty, niebieski, zielony, biały, czarny). Później uczyć bardziej złożone kolory – fioletowy, różowy, brązowy, szary, itp

Badania geometrycznych kształtów

W pokazach 2,5 roku narysować kształt dziecka i powiedzieć, jak się nazywa. Dziecko uczy się szybko dowiedzieć. Wskazane jest, aby wyświetlić dane w różnych kolorach – tak można ewentualnie powtórzyć kolor.

Pierwszy rysunek, który nauczył się moje dziecko – kwadrat, koło, trójkąt, a następnie – na trapezie, owalne, prostokątne, torus, itp

Dzieci i rysunek

W wieku od 1 roku życia dzieci lubią rysować. Po pierwsze, wyciągnąć doodle, a wraz z wiekiem pojawiają się już 2,5-3 lat znaczące dane.

Najpierw dziecko rysować ołówkiem, a następnie kupić kolorowe kredki woskowe (są one wygodne w tym, że nie trzeba ciągle martwić), a także z lat 3 – farby. Do 3 lat dziecko jest zainteresowany współpracą z farbą. Kup mu zabarwienie dla dzieci z dużymi rysunkami.

Praca z gliną – formowanie

Dzieci uwielbiają rzeźbić w glinianych różnych figur. W wieku 2,5-3 lat kupić plasteliny dzieci. Pokaż mu podstawowe zasady tworzenia prostych figur. Niech pod kontrolą, że jest zaangażowany w modelowaniu.

Glina wciąż użyteczne, ponieważ rozwija zdolności motoryczne i rękę, odpowiednio, kierowane przez centrum językowego.

Odtwarzanie muzyki – śpiew

Dzieci uwielbiają śpiewać i słuchać muzyki. Także bardzo interesujące są bajki muzyczne (takie jak "W Muzycy z Bremy", "Latający Statek" etc.). Jeśli w domu ma Karaoke – jest to bardzo dobre.

Śpiewaj razem z dzieckiem lub dzieckiem śpiewać piosenki dla dzieci.

Przed 1 roku życia dziecko uwielbia tańczyć do muzyki. Dołącz jego muzykę i tańce się z nim.

Zajęcia z dzieckiem w sporty: rower

Teraz w sklepach można znaleźć ogromną liczbę rowerów dla dzieci z różnych modeli. 1 rok – to małe pojazdy trzykołowe z pokrętłem dla rodziców (można je stosować zamiast wózka, gdy dziecko ma już około 1 rok); 2 do 2,5 roku – trzykołowe.

Ostrzeżenie! Jeśli masz zamiar kupić rower – Patrzcie uważnie, Twoje dziecko będzie w stanie jeździć na własną rękę. Na przykład, mojego najstarszego dziecka babci urodziny dał rowerku z grubymi kołami plastikowymi.

W wieku 3 lat dziecko nauczyło się jeździć na dużym rowerze na cztery koła, a na mały trójkołowy nigdy nie nauczył. Aby przenieść się z miejsca na pedałach roweru potrzebnych niemal męską siłę. Dlatego też, o ile to trójkołowy leżąc na balkonie z wielkim nowy rower.

Duży rower dwukołowy (+ dodatkowe 2 małe koła) można kupić dziecku już od 3 lat, ale wybrać odpowiedni rower rozmiar.

Nauczanie dziecka do języka obcego

W ciągu 3 lat można zacząć uczyć dziecko języka obcego. Dzieci w tym wieku wspaniałe wspomnienia i pamiętają proste słowa szybko. W ciągu 3 lat moje dziecko wiedział, w angielskich słów: mama, tata, brat, babcia, dziadek, pozdrowienia, dziewczyna, chłopak, kota. Istnieje bardzo dobre kreskówki w języku angielskim – "Ogłupiały" – Bardzo prosty do nauki angielskich słówek z dzieckiem.

Ostatnio doradztwo sesje z dziećmi

Możesz kupić dobrą książkę ćwiczyć z dzieckiem, a nie na nim. Wybierając książkę, wziąć pod uwagę wiek dziecka, zobaczyć, że to było jasne duże litery i zdjęcia. Moje dzieci uwielbiały książkę "Wielka Księga Wiedzy dla najmniejszych"/ GP Shalaeva.M .: Filologiczny. do około "Słowo" „.

Share →