Zęby mleczne u dzieci

Zęby mleczne u dzieci

Zęby mleczne u dzieci często są narażone na różne choroby. Wynika to z faktu, że są one szkliwa cieńsze i bardziej podatny niż zębów stałych. By dziecka muszą mieć pewność, do leczenia, aby zapobiec ich niszczeniu i, w konsekwencji, do usunięcia.

Określić, ile zębów mlecznych u dzieci powinno odbywać się zgodnie z zasadami, dowiedzieć się, dlaczego ból zęba, i spojrzeć na to, co są różne metody leczenia.

Ile mleka zębów u dzieci

2-3 lat dziecko musi być 20 zęby mleczne. Chociaż istnieją pewne terminy i kolejność ich erupcji, odchylenia od tych norm są akceptowalne. Ząbkowanie jest zależna od wielu powodów, z których głównym jest nazywany dziedzicznej predyspozycji.

Co do zasady, jeżeli rodzice, szczególnie mama, zęby pojawiły późnym dzieckiem, ten proces może być opóźnione. Ponadto, czas erupcji zębów wpływa na zdrowie dziecka, obecność pewnej choroby przewlekłe, brak witamin i minerałów. Czas pojawienia się zębów zależy nawet na obszarze, w którym mieszka dziecko, a jedzenie on korzysta.

Pierwsze zęby dziecka w dzieci – a niższe przednie siekacze, które zwykle wybuchają co 4-7 miesięcy. Następnie są górne przednie zęby. W 8-12 miesięcy są już widoczne, górne i dolne siekacze boczne.

Potem następuje pierwszych górnych i dolnych zębów trzonowych (12-18 miesięcy). Kiedy pojawiają się te zęby, zwykle w 16-22 miesięcy. I kończy się proces wyrzynania w 20-36 miesięcy, drugi zębów trzonowych. Tak więc, dziecko rośnie 20 podstawowych zębów.

Dlaczego boli zębów mlecznych dziecko

Najczęstszym powodem, dlaczego dzieci boli by dziecka mają ubytki – patologiczny proces niszczenia twardych tkanek zębów. Próchnicy u małych dzieci często pojawia się na przednich zębów. Istnieje nawet termin medyczny – „butelka” próchnicy. Przyczyny tej choroby jest niewłaściwe żywienie dzieci, brak higieny jamy ustnej, dziedziczność. Często rodzice karmić dziecko słodki roztwór w butelce w nocy, a ponieważ w tym czasie działalności dzień czyszczenia zmniejsza ślina nie jest prowadzone higieny jamy ustnej, bakterie szybko rozmnażać i zarażać cienkie szkliwo zębów mlecznych.

W wyniku 4-6 przednich zębów mlecznych zaczynają rozkładać. W celu zapobiegania próchnicy opieki nie powinny karmić dziecko w nocy, a nawet po posiłku należy do niego, aby napić się wody czyste.

Powikłaniem próchnicy może być zapalenie miazgi – zapalenie miazgi (naczyniową wiązki zęba). W przypadku braku terminowego leczenia stomatologicznego zgnilizny miazgi i bakterii przenikają nawet dalej – do korzeni. Miazgi komplikacją jest to infekcja szczęki i rozwój procesu zapalnego w nim.

Bardzo poważna choroba zębów mlecznych u dzieci jest przyzębia. Rozwija się w wyniku patologicznych mikroorganizmów niszczących tkankę otaczającą korzenia zęba i rozpoczyna się zapalenie kości. Dziecko pojawia się dotkliwy ból, gorączkę.

Oczywiście, dziecko musi być systematycznie pokazują dentystę, aby uniknąć rozwoju poważnych chorób, które niszczą zęby.

Ale czasami może pojawić się ból dziecka w momencie, gdy nie można skontaktować się z lekarzem. Co zrobić, gdy dziecko boli zęby dzieci?

Można zaproponować dziecku zły ząb przemyć roztworem soli i sody (na łyżeczkę soli i sody w 200 ml ciepłej wody) lub infuzji szałwii.

Jeśli pacjent widział Tooth dziurę, można dokonać wacik zwilżyć olejem mięty i czas włożony w otwór.

W przypadku, gdy nie możesz poradzić sobie z bólem, należy podać leki przeciwbólowe dziecku dla dzieci (Paracetamol, Ibuprofen, Nurofen).

Ale tak szybko, jak to możliwe, że dziecko musi pokazać dentyście.

Leczenie zębów mlecznych u dzieci

Nowoczesne metody leczenia zębów mlecznych u dzieci jest znacznie mniej traumatyczne i bolesne niż to było dziesięć lat temu. Ponadto, są one coraz lepiej i lepiej. Rozważmy najczęstsze z nich:

  • Srebrzenia szkliwo. Ta metoda jest najbardziej powszechnie stosowane metody terapii i bezbolesny zęba. Jest on stosowany do zębów mlecznych roztworu zawierającego azotan srebra. Dzięki temu działanie przeciwbakteryjne jonów srebra zatrzymuje próchnicę;
  • Remineralizacji. Podczas taka procedura jest stosowana do zębów mlecznych zawierających specjalne pasty leczniczej fosforu, wapnia i fluoru. W ten sposób odtwarza strukturę szkliwa zęba;
  • Ozonowanie. Metoda leczenia, która polega na traktowaniu zębiny i szkliwa kanałowe ozon. Ponadto, w rezultacie zatrzymuje się ozonowania próchnicę patogenne bakterie są niszczone w miejscu zastosowania ozonu;
  • Uszczelnienie fesur. W trakcie leczenia, w ten sposób powierzchnię żucia zębów jest nałożony na dotkniętą specjalnej substancji szklistej. Praktycznie uszczelniania zębów, chroni go przed zniszczeniem.

W bardziej złożonych przypadkach w leczeniu zębów mlecznych u dzieci stosowane wiertła. Lekarz usuwa uszkodzonych części zęba i umieszcza pieczęć.

Usunięcie zęba u dziecka dziecko

Istnieją przypadki, gdy leczenie zębów nie jest skuteczne. Następnie udał usunięcie. Istnieją pewne wskazania do usuwania zębów mlecznych u dzieci

  • Uraz zęba;
  • Ciężka postać próchnicy;
  • Wysoką mobilność zęba;
  • Niszczenie zęba mlecznego;
  • Ciężkie zapalenie (ropień przyzębia);
  • Opóźnienie utraty zębów dziecka.

Usuwanie zębów mlecznych dla dzieci zazwyczaj prowadzi się z zastosowaniem narkozy (znieczulenie).

Najpopularniejszą metodą znieczulenia – Znieczulenie wtrysku, w którym lekarz wykonuje zastrzyk, który paraliżuje obszar wydobycia.

Często w niepowikłanych przypadkach, wypełniony wniosek znieczulenie – leczenie Oczywiście sprayu lub żelu znieczulających.

W ciężkich przypadkach, ekstrakcja zęba stosowany jest znieczulenie ogólne. Zaleca się również dla małych dzieci do 2 lat oraz tych dzieci, którzy mają zaburzenia psychiczne lub nerwowe.

Zmiana zębów mlecznych u dzieci

Jak wiecie, zęby dziecka wypadają, a na ich miejsce stałe zęby rosną. Zmiana podstawowej zębów u dzieci zazwyczaj rozpoczyna się w 5-6 lata. Ząb stały szybko rośnie i wypycha mleko.

Jednocześnie korzeń zęba mlecznego jest stopniowo wchłaniane ząb zaczyna się rozłożyć i upadku.

Kolejność i czas utraty zębów mlecznych są indywidualne dla każdego dziecka. Ale w zasadzie różnią się one w tej samej kolejności, w jakiej wybuchł mleka. Procesem ząbkowania, w większości przypadków na 15 końcach.

Jednak w późniejszym okresie życia rosną zęby „mądrości”. Czasami pojawiają się po 25 latach.

W niektórych przypadkach początek zmiany zębów mlecznych może być opóźniony, co nie jest chorobą. Ale jeśli zęba stałego rośnie w rok po upadku z mleka, to lepiej, aby pokazać dentysty dziecka.

Share →