Zgaga w ciąży

Zgaga w ciąży

Wiele kobiet w ciąży w czasie ciąży dziecko pokonuje się ten nieprzyjemny stan jako zgaga. Zasadą jest, że pojawi się w przyszłych matek w drugim okresie ciąży dziecka. W przypadku wystąpienia zgagi kobieta przeżywa uczucie pieczenia, które mogą wystąpić w czasie snu lub w dniu odpoczynku.

Według naszych dziadków, potem moja matka, która cierpi z powodu zgagi dziecka urodzonego z gęstym włosem. Jednak praktyka pokazuje, że łyse młode matki odczuwają te nieprzyjemne odczucia, nie mniej.

Zgaga jest wskaźnikiem komplikacji procesu przenoszenia dziecko, ani obecność ciała kobiety z pewnymi problemami. Pojawienie się ze względu na wiele problemów. Zgaga może zniknąć bez żadnego leczenia, może to przyczynić się do zmian hormonalnych.

Zazwyczaj występuje przed urodzeniem wypadania macicy w czasie i przechodzi zgaga, czasem można zaobserwować bezpośrednio do porodu. Ale warto zauważyć, że w każdym z płci pięknej w czasie ciąży występuje na różne sposoby, oprócz eliminując objawy to uczucie koniecznie musi być uzgodnione z lekarzem.

Jakie są przyczyny zgagi w czasie ciąży z dzieckiem?

Progesteron jest ważnym czynnikiem wpływającym na wygląd zgaga. Hormon ten jest ważny w ciąży, ponieważ przyczynia się do prawidłowego rozwoju płodu w macicy. Pomaga mięśnie gładkie macicy odpocząć, konieczne jest przeprowadzenie zapobiegania poronieniu, co jest szczególnie ważne w pierwszych miesiącach ciąży.

Progesteron ma wpływ na wszystkie mięśnie znajdujące się w organizmie kobiety, a to wpływa na myometrium, więc nie ma tone zwieracza spadek, który znajduje się pomiędzy żołądka i przełyku. Dlatego też, dla niemowląt w czasie ciąży zgaga powstaje w wyniku faktu, że z powodu tego samego mięśnia wnikanie występuje w przełyku kwasu obecnego w żołądku.

Ponieważ większość z tych płodów wzrostu, nieprzyjemne odczucia wzmocnić pobliżu nacisku wywieranego na narządy wewnętrzne kobiety. W związku z tym przyczynia się do zapewnienia pewnego nacisku na żołądek i odpowiednio jego zawartość trafia bezpośrednio do przełyku.

To jest po prostu nieprzyjemne uczucie może wzrosnąć z powodu niedożywienia, w szczególności tłuste odbiorczego i pikantne żywności, jak również przejedzenia lub głodu. W przypadku zgaga występuje u kobiet przed okresem ciąży, dziecko, powinna podjąć odpowiednie badania, ponieważ jest to zjawisko przejściowe mogą być oznaką poważnej choroby przewodu pokarmowego.

Jednakże, jeśli przyszła mama przed ciążą nie poniósł z tego nieprzyjemnego uczucia, przyczyną uczucie pieczenia w przełyku może się zmienić jak charakter hormonalnych i fizyczne.

W drugim okresie ciąży jest zapisywanie może ulec pogorszeniu, ponieważ powiększenie macicy wywiera znacznego wpływu na żołądka, co prowadzi do zakłócenia motoryki żołądka w czasie spożycia. A następnie jest silna zgaga, pozbyć się, że bez podawania leków jest niemożliwe.

Objawy zgaga, który występuje podczas ciąży dziecko?

Jak już wspomniano wcześniej, że brak tego nieprzyjemnego uczucia zapłodnieniem, nie oznacza, że ​​nie występuje podczas ciąży dziecka. Zgaga może występować na różnych poziomach intensywności.

W niektórych przypadkach może występować tylko nieco dyskomfort, ale czasem okazało się, że przyszła mama nie może nawet spać dobrze, bo ma silne pieczenie, który rozprzestrzenia się na całym obszarze przełyku.

Objawami zgagi obejmują:

 • nudności;
 • wzdęcia, jak również jego mocy;
 • spalania, występujący w przełyku, a także położenie mostka;
 • odbijanie wrodzoną kwaśny smak;
 • często obserwowane prokashlivanie, tj przymusowego leczenia gardła;
 • Pojawienie się silnego ślinienia obok częste przełykanie.

Dyskomfort jest zazwyczaj zwiększa bezpośrednio po posiłku, motoryki żołądka jako uszkodzony więc z powrotem do przełyku może wejść do jedzenia. A jeśli po jedzeniu kobieta będzie w pozycji leżącej na plecach, tylko pogorszy stan. Regularności, jak również ze względu na pojawienie się nieprzyjemnych doznań zapewnia bezpośredni rodzaj żywności.

W przypadku, gdy pojawi się zgaga w pierwszym okresie ciąży i trwa przez pewien okres czasu, to jest do zaakceptowania przez kobiety użyciu tradycyjnych leków i specjalnych preparatów, które są przewidziane.

Regularne zgaga nie będzie miało szkodliwego wpływu na płód, ale jest w stanie wywołać żadnych zmian w przełyku. Ponieważ kwas solny ma tendencję do korozji śluzu, a następnie po urodzeniu dziecka nie jest najlepszym sposobem, może mieć wpływ na zdrowie matki.

To może powodować zgagę?

Kobiety powinny ograniczyć spożycie:

 • smażone i tłuste pokarmy;
 • różnych przypraw;
 • produkty cytrusowe;
 • soki kwaśne;
 • słodycze (czekolada, słodycze);
 • majonez, gorący sos;
 • zimne i napoje gazowane.

W tym złych nawyków (palenie tytoniu), alkoholu, kawy i ciasną odzież, która zwęża okolicy żołądka – z których wszystkie mogą prowadzić do zgagi.

Jak się zachować w czasie ciąży, kiedy zgaga?

Większość wyrobów medycznych, które są dopuszczone do użytku, jeśli kobieta ma zwiększony poziom zgaga i kwasowości podczas ciąży na płód może mieć negatywny wpływ. W związku z tym, w okresie ciąży, dziecko nie może z nich korzystać. Stosowanie tych leków, których odbiór jest dopuszczalne w czasie ciąży, daje słaby efekt, a nie długoterminowy.

Tak więc, leczenie zgagi podczas ciąży dziecka w połączeniu z zastosowaniem leków powinny mieć również dobre diety i właściwego trybu życia. Przyczyni się to do tego, że nie jest pieczenie za mostkiem będzie mniej problemów. Ponadto, lekarz może zalecić przyszła mama specjalną dietę.

Oprócz wykluczenia z diety produkty, które zwiększają uczucie bólu, takie jak marynowane i marynowanych żywności, cytryny i innych, w niektórych przypadkach zaleca się ograniczenie spożycia świeżych owoców, owoców, warzyw, produktów mlecznych fermentowanych. Dania zbyt gorąco i na zimno może sprowokować zgaga, w tym konieczność wyeliminowania z diety.

Zgaga kobieta powinna obejrzeć jego zdrowia, w celu uniknięcia pogorszenia. Leki, w tym różnych przeciwskurczowe, rozluźnienie mięśni może wywołać przełyku, co prowadzi do zwiększonego spalania.

Większość tych leków, które są przewidziane w przypadku, gdy istnieje niebezpieczeństwo przerwania procesu przenoszenia dziecka. W obecności intensywnego zgaga w ciąży koniecznie omówić z lekarzem kwestię zmiany leku.

Leczenie zgagi w czasie ciąży dziecko

W przypadku pieczenie za mostkiem może to być wynikiem dostosowania kobiecego ciała do nowych poziomów hormonalnych, w czasie, to minie i nie będzie już przeszkadzać nieprzyjemne uczucie.

Jeśli tak się nie stanie, to na pewno trzeba poinformować lekarza. Należy być nie brane tylko z jedzeniem, ale również zachowania. Nie często pożądane zginanie może spowodować kompresję żołądka.

Pamiętaj, że aby korzystać z leków z zgaga może jedynie lekarz. Nie zaleca się picia sody, ponieważ ta metoda nie tylko zapewniają długotrwały efekt.

Możesz uciekać się do metod krajowych, które pomagają wyeliminować zgaga – stosowania ziół, mają działanie ściągające i kopertowanie. Otóż ​​do tej metody – żucie płatki owsiane, orzechy (migdały i orzechy włoskie), dobrze to może pomóc w soku z marchwi.

Zgaga może być traktowane nawet z pomocą wywar przygotowany z liści porzeczki gwiazdozbiory goździki, korzeń calamus, centaury, Helichrysum pustyni. Aby to zrobić, łyżka roślin, zalać szklanką gorącej wody, wywar powinien łyżkę.

Pamiętaj, że przed podjęciem wszelkich środków, pamiętaj o tym powiedzieć lekarzowi. W przeciwnym razie istnieje możliwość, że zamiast oczekiwanego korzystnego rezultatu będą nowe problemy zdrowotne. Dbaj o siebie, być zdrowe!

Share →