Ziemniaków. Korzyści i szkody

Ziemniaków. Korzyści i szkody

Ziemniak – Jednym z najbardziej powszechnych produktów. Ziemniak zdrowe i pożywne.

Historia rozprzestrzeniania ziemniaków

Ojczyzna ziemniaki – Ameryka Południowa. Miejscowa ludność 14.000 lat temu zebrano dzikie bulwy ziemniaka. Były małe i gorzkie. Jedli i przechowywane aż do mrozów. Gdy ziemniaki zamarł, staje się słodka.

Potem na to wyciśnięty sok lub przygotowywania żywności.

Później, w XVI wieku, ziemniaki zaczęły swoją podróż do innych krajów. Po pierwsze – w Niemczech, a następnie – we Francji. Opowieści stał się znany przypadek dystrybucji ziemniaków we Francji. Jeden z Niemców farmaceutów przyniósł ziemniaki do Francji i zasadził w ogrodzie. Farmaceuta próbował traktować inne niesamowite korzenie. Ale wszyscy odmówili. O ziemniaki poszedł „złych” legendy.

Ludzie myśleli, że ziemniaki są jak ludzkie głowy z „oczami”. Mówią, nie jest dobre „ludzkiej duszy.”

Następnie niemiecki wojskowy załączeniu łóżka farmaceutę z ziemniakami, umieścić ją w areszcie. Plotka, że ​​strażnicy strzegący cennego warzywa.

Tricky farmaceuta straży fotografowania w nocy. Złodzieje noc wykopane bulwy ziemniaka, aby spróbować „cennego warzywa.” Bardzo szybko rozprzestrzeniła się ziemniaki Francji.

Ludzie próbowałem go i stwierdziła, że ​​smaczne, zdrowe i pożywne.

Z biegiem czasu, legenda nieestetycznych ziemniaków zapomniane.

Tłumaczenie z francuskiego słowa ziemniaka jest „ziemisty jabłko”.

W Rosji i na Ukrainie też nie od razu wziął ziemniaki. Na początku, roślina ta jest uprawiana jako kwiatów. Później, ziemniak stał desery, które jest spożywane z cukrem.

Sięgnij tylko tej potrawy bogate. Znacznie później, ziemniak stał się popularny i dostępny dla zwykłych ludzi.

Uprawę

Przydatne ziemniaki – gotowane lub pieczone w „mundurkach”. To właśnie w „jednolity” na skórze dużo witaminy C.

Że witamina C nie miał czasu, by przełamać, jeść ziemniaki powinny być natychmiast po przygotowaniu.

To warzywo jest bogate w witaminy i inne: B2, B3, B6. D, P, PP, E, B. Witamina B pomaga z zapaleniem błony śluzowej żołądka, normalizuje kwasowość.

Ziemniaki stosowane do zapobiegania cukrzycy. Tylko trzeba gotować korzeń.

Podczas gotowania, umieścić ziemniaki w kilka liści laurowych. Pomagają pokazać ziemniaczanej działanie zapobiegawcze nie tylko cukrzycy, ale także poprawia pamięć, wyeliminować szumy uszne.

Wiele osób obawia się, że skrobia ziemniaczana może kondensować się na ścianach naczyń krwionośnych. Aby temu zapobiec, posypać grubo danie z ziemniakami z koperkiem. Jedzenie ziemniaków będzie smaczne i zdrowe.

Sok ze świeżych ziemniaków pomaga mięśniaków.

Podczas długotrwałego kaszlu pomaga gotować ziemniaki, cebulę i jabłka. Jeden ziemniak, jedna cebula i jedno jabłko zalać 1 litrem wody i gotować, aż bulion wyparuje o połowę. Tradycyjnych uzdrowicieli polecam biorąc pić 3 razy dziennie z małymi łyżeczkami.

Pamiętam, że jako dziecko, z zimna, moja mama gotuje ziemniaki w naczyniu „uniform”, obejmuje moja głowa pochylona nad puli, ręcznik, zmuszeni oddychać ziemniaki parowe. Zabieg ten jest bardzo dobry.

Niestety ziemniaki

Czasami, ziemniaki mogą być szkodliwe. Jeśli ziemniaki zmieniło się na zielone, kiełki, to nie można go używać. Solaniny zawarte w zielone z ziemniaków – silnej trucizny.

Jest on w stanie zniszczyć czerwonych krwinek we krwi, hamowanie układu nerwowego, odwodnienie ciała.

Produkcja. Nie przechowywać ziemniaki w słońcu. Porośnięte bulwy nie jeść.

Przy okazji, z zielonkawe ziemniaki mogą być korzyści, gdy stosowane miejscowo. Wytnij zielonkawe skórki. To wyciąć trzy razy dziennie smarować brodawkę.

Po tygodniu lub dwóch narośle na skórze znikają.

Kucharz ziemniak prawidłowo i jeść na ich korzyść i dla zdrowia.

Możesz sprawdzić inne popularne artykuły na temat przydatnych produktów:

Będzie wdzięczny jeśli wyślesz artykuł w jednym z portali społecznościowych, klikając na przycisk po lewej stronie artykułu:

Share →