Zioła z zapaleniem błony śluzowej żołądka

Zioła z zapaleniem błony śluzowej żołądka

Niestety, w naszym czasie jest bardzo trudno znaleźć człowieka, który nie byłby choroba przewodu pokarmowego. Już w szkole i wieku studenta wielu problemy z trawieniem są objawy zapalenia żołądka, które jest chorobą zapalną błony śluzowej żołądka. Najpierw zazwyczaj występuje ostre zapalenie błony śluzowej żołądka, a jeżeli nie jest leczona, staje przewlekły.

Przyczyny tej choroby

Dlaczego nie jest chorobą bardzo powszechną w naszych czasach?

Przyczynić się do zapalenia błony śluzowej żołądka mogą być następujące czynniki: przejadanie się, jedzenie niskiej jakości jedzenie, słabe suhomyatku żucia, pośpieszny posiłek, poczucie zatrucie organizmu (na przykład nerki, wątroba), długotrwałe stosowanie leków.

Jakie są objawy? W Zapalenie błony śluzowej żołądka nagłe bóle brzucha, odbijania, nudności, białe plamy na języku, wymioty. Jeśli choroba jest ciężka, gorączka, omdlenia, na ustach pojawia się wysypka. Chociaż większość objawów ostrego zapalenia błony śluzowej żołądka w ciągu 2-3 dni przekazać, ale jeśli nic nie zostanie zrobione, to Przewlekłe zapalenie żołądka.

Leczenie

Najpierw trzeba oczyścić żołądek (dzień bez jedzenia), a następnie podjąć ciekłego chudego jedzenie w małych porcjach. Gdy ból żołądka zaleca się umieścić poduszki na brzuchu. Rano i wieczorem robić użyteczne lewatywę terapeutyczny (2 łyżki rumianku lub szałwii szczypta nalegać na 2 szklanki wrzącej wody, odcedzić, dodać 5/4 szklanki wody).

W przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka muszą przestrzegać ścisłej diety. Ponadto najlepszym uzdrowicielem jest chory żołądek gorzkie zioła (koperek, estragon, mniszek lekarski, i tak dalej. D) Zwiększają wydzielanie soku żołądkowego (w wyniku jedzenia mniej stojącej), wyeliminować zaparcia.

Leczenie błony śluzowej żołądka (oraz ostre i przewlekłe) zależy od kwasowości soku żołądkowego pacjenta – obniżona lub podwyższona.

Zapalenie błony śluzowej żołądka z niskiej kwasowości soku żołądkowego często chorzy w podeszłym wieku, którzy kochają święto na tłuste, wędzone mięso, marynaty. Tacy pacjenci muszą przestrzegać diety i podjąć delikatny gorycz (mniszek lekarski, koper), jak również do picia naparu Kombucha (100 ml 3 razy dziennie).

Jest to bardzo przydatne dla zapalenia żołądka następującej receptury. Jedna łyżeczka nerek osiki, zalać szklanką wrzącej wody. Owiń miskę ręcznikiem i nalegać 02:00 w ciepłym miejscu (na baterii), a następnie odcedzić.

Pić 1-2 łyżki 3 razy dziennie 20 minut przed posiłkiem.

Zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości soku żołądkowego często występuje u osób młodych, jak przyczyną choroby są najczęściej stres, picie w dużych ilościach i przez dłuższy czas, kawy, mocnej herbaty, alkoholu, jeść zimne jedzenie, Niemodalne moc w podróży.

Objawy zapalenia błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości soku żołądkowego:

– Ból brzucha na czczo lub po jedzeniu przez 02:00,

– Uczucie ciężkości, zgaga.

Objawy te pojawiają się w wyniku wystawienia na działanie kwasu solnego, który tworzy się w nadmiarze, aby w stanie zapalnym błony śluzowej żołądka.

W celu zmniejszenia kwaśności soku żołądkowego, recepty babcia zaleca się 1 razy dziennie po posiłkach wziąć napar z mięty (1 łyżka na szklankę wrzątku).

Gdy zapalenie żołądka jest użyteczny do picia infuzji fireweed (fireweed). Jedna łyżeczka ziół zalać szklanką gorącej wody, gotować przez 5-10 minut, odcedzić. Weź 1 łyżka 3 razy dziennie przez 20-30 minut przed jedzeniem.

Share →