Złamanie kompresyjne kręgosłupa i jego następstw

Złamanie kompresyjne kręgosłupa i jego następstw

Wydaje się, że nic strasznego się nie stało, i nadal jest traktowana poważnie przez które, jak opisano poniżej. Przypadkowo potknął się i upadł na niskiej wysokości? Niewygodny "skoczył" w wodzie i natychmiast filcu dyskomfort w całym organizmie?

Po kolejnym treningu sportowego nie może się poruszać normalnie? Uszkodzenia zewnętrzne – nie. Dlaczego jest to tak bardzo, ból pleców?

Odpowiedź jest oczywista: przyczyną bólu pleców, najprawdopodobniej, jest złamanie kompresyjne kręgosłupa.

Złamanie kompresyjne – poważny uraz kręgosłupa. Z tego zranienia jest ściskanie do trzonu kręgowego. Zazwyczaj złamanie kompresyjne dzieje się w upadku człowieka na nogi, pośladki i zmuszony do zaginania organizmu podczas treningu sportowego.

Najczęściej złamania kompresyjne kręgów występują w dolnej części kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego.

Podobnie jak inne uszkodzenia rdzenia kręgowego, złamanie kompresyjne bardzo niebezpieczne. Głównie dlatego, że w czasie złamanie kompresyjne Uszkodzone trzonu kręgowego jest wciskana do kanału kręgowego, co powoduje kompresję rdzenia kręgowego. Wskutek ściśniętymi korzeni nerwowych krążka jest zniszczony, co powoduje rozwój pourazowa osteoartroza i rwy kulszowej. Taki Złamanie kompresyjne może spowodować trwałe porażenie kończyn. Dlatego tak ważne jest, w czasie, aby zobaczyć się z lekarzem. Nonszalancki stosunek do Złamanie kompresyjne będzie Cię drogo kosztować!

Samoleczenie jest bezużyteczny. Leczony złamanie kompresyjne kręgosłupa przez niezawodnego mocowania uszkodzonych w okresie zdrowienia złamanej kręgu.

Jak niebezpieczne złamanie kompresyjne?

  • złamanie kompresyjne często prowadzi do rozwoju niestabilności kręgów w tym dziale, gdzie było to uszkodzenie.
  • nierzadko Konsekwencją złamania kompresyjnego staje się stabilne skrzywienie kręgosłupa – kifoskolioza.
  • złamanie kompresyjne może powodować rozwój reumatoidalnego zapalenia stawów
  • Konsekwencją złamania kompresyjnego często staje się rwa kulszowa.

    W żadnym przypadku nie może być zdyskontowana i tym przykrym faktem: złamanie kompresyjne czyli uszkodzenie struktur nerwowych może być opóźnione. Fragmenty kości, które wchodząc w trzonie kręgowym, stopniowe zwężenie kanału kręgowego, ściskając je w naczyniach krwionośnych, które zasilają struktury neuronowych. W wyniku tego, przepływ krwi jest zakłócany kręgosłupa.

    Stan ten nazywany jest zwężenie kanału kręgowego. Kiedy ból, drętwienie części ciała, zmniejszenie siły mięśni rąk i nóg oraz inne nieprzyjemne choroby wzrasta stopniowo. I znów jesteśmy zmuszeni powtórzyć: nie zwlekaj "jutro" wizyty u lekarza. Ważne jest, aby rozpoznać złamanie kompresyjne i rozpocząć leczenie.

  • Share →