Złoty wąsy, pielęgnacji roślin.

Złoty wąsy, pielęgnacji roślin.

Złoty wąsy (lub Callisia fragrans) należy do rodziny Komelinowate, który ma ponad 500 gatunków roślin. Pędy złoty wąsy podobne do liści młodej kukurydzy i wąsem przypominającym procesy lianopodobnyh składać złączy na końcach liści rosnących na kolei na cienkiej łodydze zacięciem. Sama macierzystych nie być, jak rośnie roślina, wraz z odpowiednim starannością 1,5 m długości – jest niezbędne do wiązania lub wykorzystywać dekoracyjne stojaka zgodnie ugina się pod własnym ciężarem i ciężarem liści.

Złoty wąsy – w ogrodnictwie roślin uprawianych w pomieszczeniach ponad sto lat. Wszystkie jego piękno złote wąsy utrzymuje wewnątrz, to jest bardzo przydatne roślin. Jest on często nazywany domu żeń-szenia, gdyż przyczynia się do nasilenia procesów metabolicznych w organizmie i stymuluje ich renowacji.

Złoty wąsy kocha ciepło i światło, ale nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego, które powinny być całkowicie uniknąć. Najkorzystniej dla promieni kwiat słońca w godzinach porannych i wieczornych. A jeśli trochę światła w domu, światło używane do tradycyjnych świetlówek. Wystarczy osiem godzin dziennie i dobre światło otrzymał opiekę wybarwionego kwiat. Małe kwiaty zebrane w wiechowaty kwiatostany miłe dla oka. Mniej lub więcej godzin światła nie promują kwitnienia.

Zmiana układu roślin z miejsca na miejsce i skręcanie nie jest konieczne, i podlega silnym wahaniom temperatury i projektów – złote wąsy nie podoba.

Dla prawidłowego wzrostu roślin posadzonych w jego dużym ceramicznym naczyniu. Drenaż w tym przypadku jest mieszanina piasku, torfu ziemi, z dodatkiem próchnicy cieplarnianych zgnieciony powłoki surowych jaj. Przesadzić rośliny każda sprężyna jest utworzone po mieszance gleby: jedną część ziemi torf, liść, humus, torfu i piasku.

Odpowiednia dbałość o złotym wąsem zapewnia codziennego podlewania na wiosnę i lato, ale nie podmokłe, a jesienią i zimą co najmniej – dwa lub trzy razy w tygodniu. Ziemia w doniczce powinna być namoczone ziemi. To jet nie straciła gleba jest lepiej użyć Konewka z drobnym sitkiem lub herbaty.

Godziny po podlaniu należy spuścić wodę z zasobnika i tacy i dno garnka, aby wytrzeć do sucha, aby uniknąć pleśni pojawił.

Konieczność nawadniania jest określana po prostu: jeśli pukanie do krawędzi garnka głośno, ziemia jest sucha, jeśli głuchych, ziemia jest mokra, a górna warstwa gleby, gdy wyschnie, zmieni kolor na szary. Złoty wąsy kocha częstych kąpieli, natrysku pistoletem natryskowym. Można spryskać roślinę rano i wieczorem, pod warunkiem, że ciepłe mieszkanie, suche powietrze.

Między podlewania gleby pod kwiat musi być starannie rozluźnić. Idealne dla rozwoju kwiatu jest uważany temperaturze 25 – 27 ° C, przy zalecanej wilgotności 50 – 60%. W zimie temperatura może się nieznacznie obniżyć.

Pielęgnacja roślin zapewnia nawozów i pasz. Płynny nawóz do zasilania roślin może następnie rozwijać system korzeniowy. W ciepłym sezonie, nawozy stosowane są raz w tygodniu (prawdopodobnie za dwa tygodnie), w zimnych porach roku – raz w miesiącu.

Aby nakarmić ten dom roślina jest lepiej kupić gotowy-mix.

Propagowane kwiat proste. Odciąć końce pędów z młodych liści są umieszczone w wodzie dla edukacji młodych korzeni. Kilka tygodni tam korzeni i nowego zakładu mogą być sadzone w ziemi, przed wlać do garnka trochę keramzytu.

Możesz wziąć sadzonki sadzone bezpośrednio do gleby z dużą ilością wody. W dużych donicach w szklarniach stosowane metody kibicowania wąsy.

Najważniejsza zasada – żniwa pędy lecznicze tylko będzie spadać. W pozostałej części zadania plantatora lat – do coraz bardziej solidne roślin z fioletowych kolan.

Share →