Żołądek. Development of żołądka. Struktura żołądka. Rak żołądka.

Żołądek. Development of żołądka. Struktura żołądka.

Rak żołądka.

Średni lub Układ pokarmowy. Department of przewodu pokarmowego obejmują żołądka, jelita cienkiego i okrężnicy, wątroby i pęcherzyka żółciowego, trzustki. Ten podział występuje trawienie przez enzymy i soków żołądkowych i wchłaniania jelitowego niezbędnych dla organizmu składników odżywczych.

Żołądek wykonuje się szereg ważnych funkcji związanych z chemicznego przetwarzania żywności. Tu, pod wpływem soku żołądkowego rozpoczyna aktywną rozkład chemiczny żywności. Składniki soku żołądkowym są pepsyna, lipazy, chymozyna, a kwas solny i śluzu. Podstawowe żołądka enzymów pepsyna złożone rozszczepia białka na prostych białek żywności.

Dzieje się tak tylko w kwaśnym środowisku, które zapewnia wytwarzanie kwasu solnego. Lipaza jest zaangażowany w rozkładzie tłuszczów. Chymozyna w żołądku wytwarzają tylko we wczesnym dzieciństwie – że stvorazhivaet mleko.

Do normalnej aktywności błona śluzowa żołądka należy chronić ją przed szkodliwym działaniem kwasu solnego. Funkcja ta jest wykonywana przez śluzu zawiera neutralizuje kwasem substancji (wodorowęglan sodu). Ponadto czynność wydzielniczą żołądka i wykonuje wydalniczych który jest oddzielenie komory przez ścianę żołądka końcowych produktów metabolizmu białek (z mocznika, amoniaku, et al.), Oraz sole metali ciężkich.

Wchłanianie odbywa się w żołądku niektórych substancji (woda, alkohol, sól, cukier i in.).

Funkcja ssania błona śluzowa żołądka. jednak ograniczona. Należy ponadto zauważyć, ochronne (Bariera) funkcji nabłonka żołądka zapobiega wnikaniu drobnoustrojów we krwi, zapobiega samotrawienia; Silnik przeprowadzone przez redukcję błonę mięśniową, co jest ważne w celu mieszania żywności i jego wspierania w dwunastnicy. Funkcja Endocrine żołądka jest ważniejsze dla regulacji trawienia.

Rozwój raka żołądka. Żołądek jest ustalone na 4 tygodnie embriogenezy, ale podstawowe procesy histogenezie wystąpić podczas 2. miesięcy. W tym czasie pojedynczej warstwy nabłonka staje visokoprizmaticheskim endodermalnym. W ciągu 6-10 minut tydzień pochodne tworzą nabłonek – raka. Jednakże w chwili narodzin proces różnicowania gruczołów żołądkowych nie kończy. Osłona mięśni rozwija się z mezenchymy.

Warstwa splanchnotome daje trzewna mesothelium. Ostatni czynnik żołądka, ze wszystkimi jego powłoki aż do 10-12 lat.

Struktura żołądka. W żołądku dorosłego wyróżnić następujące działy: serca, fundic, ciało żołądka i odźwiernika. Żołądek ściana składa się z błony śluzowej, podśluzowej, mięśni i błon surowiczych.

Błona śluzowa żołądka grubość około 1 mm ma nierówną powierzchnię. Jego trudny teren z powodu obecności fałd, pól i dołów. O mniejszej krzywizny fałdy żołądku (kierunek wzdłużny toru żołądkowy). Pole żołądka – to części błony śluzowej za pomocą odrębnych rowkach grupy żelaza. Żołądka doły są liczne pogłębienie nabłonka, w których otwarcie 2-3 dławik. Łączna liczba otworów sięga prawie 3 mln.

Wewnętrzna powierzchnia pokryta jest pojedynczą warstwą komórek nabłonka żołądku visokoprizmaticheskim jelit.

Wszystkie komórki nabłonkowe – Nawierzchnia Komórki nabłonkowe. stale wydzielają wydzielanie śluzowato. Warstwa śluzu chroni błonę śluzową przed czynnikami mechanicznymi i zapobiega samotrawienia Fragmenty tkanek żywności soku żołądkowego. Pod wpływem drażniących substancji (alkohole, kwasy, itp) znacznie zwiększa ilość śluzu. Tak więc, nabłonka gruczołowego żołądka stanowi ogromne pole.

Aktywna powierzchnia błony śluzowej żołądka zostaje znacznie zwiększona przez obecność licznej i różnorodnej konstrukcji gruczołów żołądkowych – własnych, odźwiernika i serca.

Rak żołądka. W gruczoły szyjki macicy żołądka i rozróżniać główną część składa się z ciała i dolnej. Główną część jednostek i wydzielania szyi – wydalniczy raka kanału. W serca, fundic i raka żołądka odźwiernika mają nierówny strukturę. Nowotwór serca – proste rurowe gruczoły z silnie rozgałęzionego sekcji końcowej. Znajdują się one w blaszce wpustu żołądka.

Nabłonka gruczołu serca składa się z komórek śluzowych (błony śluzowej) i jednego ciemieniowej ekzokrinotsitov i hormonalnego.

Własny raka żołądka (Dna oka) – najprostszym rurowe gruczołów znajdujących się w dnie korpusu i żołądka. Jest to najbardziej liczne gruczoły żołądka. Ich łączna liczba u ludzi jest około 35 mln. Szyjka tych gruczołów zawiera komórki kambium i szyjki macicy Mucocytes.

W nabłonka ściany korpusu i dna Gruczoł żołądkowy odróżnić kapitał i ciemieniowej (ściennych) ekzokrinotsity, Mucocytes i słabo zróżnicowanych komórek nabłonkowych endocrinocytes.

Gruczoł odźwiernika mają gruczoły rurowe krótkim i rozgałęzionych z końcowym odcinkiem. Znajdują się one w rejonie odźwiernika. Pomiędzy tymi gruczołów dobrze określone warstwy tkanki śluzówki. Nabłonek odźwiernika gruczołów utworzony głównie przez błony śluzowe i endokrynologiczne.

Odźwiernikowej gruczołów przez charakteryzują się tym, że są otwarte, do dołów żołądka.

Treść tematu "Struktura żołądka. Struktura jelitach.":

Share →