Zróżnicowanie pieluchy zapalenie skóry u dzieci

Zróżnicowanie pieluchy zapalenie skóry u dzieci

Istnieją dwie różne wersje ciężkie drażniące pieluchy zapalenie skóry (Air Force). Pielucha zapalenie skóry Jacquet (zapalenie skóry sifiloidny posterozivny lub erozyjne opcjonalnie) – termin używany do opisania poważne ogniska guzkowe-erozyjne z podniesionymi granic u dzieci z uporczywej biegunki. Dzieci Ziarniniak pośladków (Ziarniniak gluteals infantum) – rzadkie podstawowym pieluchy zapalenie skóry o nieznanej etiologii, która przejawia się w postaci ziarniniakowych węzłów z dużym, podniesiony, erozja fioletowy z krawędziami valikoobraznymi.

W ciągu kilku miesięcy zapalenie skóry często spontanicznie dozwolone resztkową blizny.

Odbytu psevdoverrukoznie grudki są lśniące mokre palenisko czerwony kolor z gładkiej płaskiej powierzchni, która jest często mylone z brodawki narządów płciowych na tle choroby Hirschsprunga.

Wtórny Pielucha zapalenie skóry rozwija wysypka o nieznanej etiologii, w dopasowaniu pieluchy. Atopowe i łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca i zmiany może być umieszczony w dowolnym miejscu na pas nadwozia, co czasem prowadzi do wniosków na pieluchy, są one szczególnie widoczne w pachwinie. Pomóż ustalić diagnozę rodzinnej historii lub atonii łuszczycy, jak również w innych obszarach uszkodzeń powierzchni ciała. W Kiła wrodzona, świerzb, zakażenie HIV, komórki Langerhansa histiocytozy i enteropatiami acrodermatitis (spowodowanej niedoborem cynku) może rozwinąć się wysypki na konwencjonalne pieluchy pasuje, niezależnie od tego, czy są one używane, czy nie.

Możliwe jest również kołek atopowe zapalenie skóry wywołane przez alergen zawarte w pieluszce, ale jest to rzadkością.

Leczenie pieluchy i odbytu zapalenie skóry u dzieci

Jest to konieczne, aby użyć umiejętnie pieluchy. próbując utrzymać skórę dziecka suchą i był w jak najdłużej pozostał wpływem powietrza. Pieluchy powinny być zmienione, ponieważ są one na wilgoć i brud, to jest co najmniej co 3-4 godzin, przy użyciu tylko te, które są najbardziej chłonne. A także często trzeba dokładnie oczyścić skażoną powierzchnię konwencjonalnej ciepłej wody bez użycia chusteczki kosmetyczne zawierające alkohol, a następnie przetrzeć skórę suchą.

• Po każdej zmianie pieluchy do dotkniętych obszarów należy stosować do leków ochronnych, w tym pasty cynkowej herbaty, żelu lub Vaseline lanolin5. Pasty w takim przypadku najlepiej maści i maści – lepsze kremy i balsamy. Zaleca się, aby uniknąć produktów zawierających środki zapachowe lub środki konserwujące, w celu zminimalizowania występowania reakcji alergicznych.

Krem stosowany jest gęsto ochrony jako „wisienka ciasto pas.” Aktywność ta powinna być przeprowadzona po innych zabiegów.

• W przypadku umiarkowanie ciężkich oraz ciężkich stanów zapalnych, miejscowo na dotknięte obszary mogą być stosowane nie-fluorowany steroid krem ​​słabą aktywność farmakologiczną, takie jak hydrokortyzon krem ​​1% cztery razy dziennie, aż do zniknięcia wysypki. Aby uniknąć nadżerki skóry, zanik skóry i znaki rozciągania, niektóre lokalne leki steroidowe nie powinny być stosowane dłużej niż dwa buldoga.

• Gdy kandydozy stosować miejscowe przeciwgrzybicze kremy bez recepty, takie jak klotrimazol lub mikonazol, po każdej zmianie pieluchy, aż do rozdzielczości wysypki. W przypadku jednoczesnego podawania doustnego drożdżyca nystatyna przypisany do i środka do płukania cztery razy dziennie. Dowód potrzebę dalszego leczenia przeciwgrzybiczego w jamie ustnej u pacjentów bez drożdży nie jest wystarczające.

• Należy unikać stosowania leków złożonych, jako część przeciwgrzybicze i steroidowych środków, które zapewniają większy niż hydrokortyzon substancji sterydów. Potężne miejscowe sterydy mogą spowodować rozwój rozstępów, erozja skóry, regulacja ucisku „osi podwzgórze-przysadka-nadnercza” i zespołu Cushinga. Należy pamiętać, że zgodnie z Państwowej Komisji Kontroli opieki ambulatoryjnej, takich terapii skojarzonych w 24,3% przypadków zapalenia skóry przeznaczonych bezpodstawne pieluchy.

• W przypadku płuc, infekcje bakteryjne po każdej zmianie pieluszki stosowanych miejscowo maść z antybiotykiem, takim jak batratsin lub mupirotsip do roztworu wysypki.

• W cięższych zakażeń bakteryjnych antybiotykami doustnie jak amoksycyliny / kwasu klawulanowego, cefaleksyna i erytromycynę. Paciorkowcowe zapalenie skóry, kiedy odbytu stosować amoksycylinę, VK penicylinę lub cefaleksynę.

• cyklopiroksu w postaci zawiesiny lokalnej (negocjacji) 0,77% – leków o szerokim spektrum działania przeciwgrzybiczego, ze znacznym efektem przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym, bezpiecznie i skutecznie stosować w leczeniu 44 dzieci powyżej pielucha skóry spowodowanych przez Candida.

• Inne terapie są skuteczne w leczeniu pewnych populacji pacjentów obejmują zastosowanie mieszaniny miodu, olej z oliwek i wosk pszczeli (badania pilotażowego u 12 pacjentów), a także stosowanie czerwono-pomarańczowego eozyną",

• W przypadku alergicznego kontaktowego zapalenia skóry należy używać pieluch nie zawierające barwników.

Zapobieganie pieluchy i odbytu zapalenie skóry u dzieci

• skóry dziecka powinno być suche.

• W celu zachowania integralności skóry leki ochronne powinny być stosowane codziennie.

• Istnieją dowody, że miejscowe stosowanie witaminy suplementacji zapobiec pieluchy zapalenie ment razy brakuje.

• Jednorazowe pieluchy: choć niektóre raporty wskazane pas skuteczność jednorazowych pieluch, przeprowadzone w 2006 roku badania analiza zakresu nie pokazać dość przekonujące dowody z randomizowanych badań klinicznych z grupami kontroli jakości, aby potwierdzić lub odrzucić sprawozdanie na temat stosowania pieluch jednorazowych w zapobieganiu pieluchy zapalenie skóry dzieci.

Główne kierunki strategiczne są profilaktyka i wczesne leczenie. Rodzice są zachęcani, aby utrzymać skórę dziecka w przypływie pieluchy czystym, suchym i chłodnym, często zmieniać pieluchy. Nie stosować kremów zawierających kwas borowy, kamfora, fenol, salicylan metylu, a także leki benzoiny talku lub skrobi kukurydzianej.

Należy uspokoić rodziców, wyjaśniając, że choć jest to częste schorzenie, a dziecko jest problemem, to rzadko jest niebezpieczne.

W stałej obserwacji nie jest konieczność. chyba wysypka ustępuje lub ich nasilenie wzrasta. Z wyjątkiem odbytu paciorkowcowe zapalenie skóry, w których zaleca się ciągłego monitorowania względu na możliwość nawrotu.

– Powrót do sekcji partnerskiej " dermatologia "

Share →