Żurawina - Jagody Kobiety

Berry żurawiny kobiet

Teraz jest żurawina czasu, a wiele z nich kupuje go na całą zimę. Naukowcy zaangażowani w żurawiną bardziej niż jakiekolwiek inne jagody. Niektórzy twierdzą, że jest to prawdziwy naturalny antybiotyk.

Czy to prawda?

Naukowcy udowodnili, że zielarze prawo

Badanie rozpoczęło się z żurawiną «Urologia» działania, mówi Lekarz Anatolij Ignatiew. U kobiet z zapaleniem pęcherza moczowego (choroba klasycznym kobiet) wypił pół szklanki soku żurawinowego dziennie (300 ml), zaostrzenie wystąpiło dwa razy częściej. Kiedy stało się jasne, że traktuje żurawiny i zapobiega i innych infekcji dróg moczowych, zaczął porównać z antybiotykami.

Wydaje się, że ten berry może dostarczyć nam nie tylko z E. coli, które powodują te zakażenia, ale również w stosunku do bakterii odpowiedzialnych za próchnicę zębów i zapalenie dziąseł (ekstrakt żurawinowy mogą być zawarte w pastach do zębów), a także przeciw mocną drobnoustroju Helicobacter pylori, które powodują choroba wrzodowa i rak żołądka.

Tradycyjnie terapeutyczne żurawiny wytłumaczyć obecnością kwasu benzoesowego. Z powodu tego naturalnego środka konserwującego żurawiną nie pogorszy miesięcy. Ale w rzeczywistości okazało się inaczej.

Efekt terapeutyczny w żurawiny mają bardziej skomplikowana nazywa proantocyjanidyny.

Cranberry mistrzem od zawartości tych substancji, mówi Jakub Jaszyn, profesor i dyrektor SEC «Chromatografia», Ponadto, są one szczególne w żurawiną.

Tylko oni mogą odpalenie Escherichia coli. Do wystąpienia zakażenia, bakteria musi angażować się w układu moczowo-płciowego. I tak żurawiny «daje jej rękę»To myje infekcji jak górski potok. O jak żurawiny chroni przed próchnicą, choroby dziąseł, wrzody i raka żołądka.

Czynniki wywołujące te choroby nie może również «połów» w ustach i w żołądku. Po prostu nie pić sok podczas ostrego zapalenia żołądka i choroby wrzodowej. Cranberry aktywny nawet wobec tych bakterii, które są oporne na antybiotyki.

Ale żurawiny działa tak zgrabnie, że bakterie nie mogą być kontrolowane. Co więcej, żurawina wydaje aktywne wobec wirusów grypy i opryszczki.

Oprócz proantocyjanidyn żurawiny są specjalne tylko w jagody, borówki, śliwki, awokado, orzechy ziemne, cynamon i curry.

W wielu flawonoidów żurawiny z silnym działaniu antyoksydacyjnym, nadal Ya Jaszyn. Tak więc, są użyteczne nie tylko w zwalczaniu zakażeń, ale może również chronić przeciwko chorobie nowoczesnych chorób sercowo-naczyniowych (zawał serca, choroba niedokrwienna serca, udar mózgu) i raka.

Badania wykazały już jak żurawiny obniża poziom cholesterolu i zapobiega tworzeniu się płytek w naczyniach krwionośnych i tworzeniu się zakrzepów, chroni naczynia krwionośne mózgu udar i zapobiega rozwojowi raka piersi. Nie ma wątpliwości, że chroni przed innymi nowotworami. Właśnie takie badania nie zostały jeszcze przeprowadzone, a naukowcy nie śpieszy się do przypisywania Cranberries szerokie działanie przeciwnowotworowe.

Yagodoterapiya cały rok

Przydatność jakichkolwiek świeżych żurawin, suszone, mrożone, sok żurawinowy i nektaru. Towarów Morse w opakowaniach, też mogą pić, zawiera co najmniej 15% sok żurawinowy. To jest prawie 2 razy mniej niż w nektarze, więc Morse trzeba pić więcej. Oczywiście, «ciekłe żurawiny» jedzenie łatwiej: łatwiejsze do picia 300 ml nektaru jedzą o tej samej ilości świeżych lub mrożonych jagód (dawka składników odżywczych w nich jest taka sama Zobacz rysunek..).

Ale nie zapominaj, że cukier napojów i nektarów owocowych. Dlatego, jeść więcej owoców. Istnieją dobre «danie» z mrożonych żurawin, co jest bardzo szybkie w przygotowaniu. W umiarkowanie ciepłej herbaty rzucić garść mrożonych jagód. Lepiej wykorzystać je łyżeczką i tak szybko, jak to możliwe, do czasu żurawiny do stopienia tylko na górze, jest zatrzymany w głębi. Mieszanina gorącej herbaty z zimnego «wypatroszyć» jagody, «pomnożona» na żurawiną smak bardzo miły.

A kiedy jagody stopi, mogą zmiażdżyć z łyżką i uzyskać klasyczną herbatę z żurawiny także dobrego.

Share →