Życie seksualne po porodzie

Życie seksualne po porodzie

Życie seksualne po porodzie jest bardzo zróżnicowana, a jest to związane z zarówno fizyczne i stan psychiczny kobiet, które urodziły. Ciało jest konieczne, by przywrócić nowo rozwinięty mamę, więc z dzieckiem, a proces narodzin jest stres fizyczny i emocjonalny doświadczany przez kobiety w całej sojowy życia. Do zaangażowania się w wewnętrznym życiu zależy od wielu okoliczności, w tym charakteru i przebiegu ciąży i porodu, a po porodzie możliwych powikłań. W normalnym trybie pracy, a w przypadku braku interwencji chirurgicznej w macicy jest uwolniony od pozostałości krwi w 4-6 tygodnie.

Równocześnie jest konieczne, żeby macicy powróciła do stanu prenatalnej. W tym okresie, macica kurczy się i aktywnie uszkodzone tkanki macicy przywrócone.

Życie seksualne po porodzie jest dozwolone tylko po upływie tego czasu można przypisać do dwóch powodów. Po pierwsze, zakażenia dróg płciowych są bardzo wrażliwe na wnikanie i który może rozciągać się do pochwy i macicy. W przypadku zakażenia kontaktowego w macicy występuje zapalenie błony śluzowej macicy choroby – jeden z najpoważniejszych powikłań położniczych. Po drugie, podczas stosunku otwartym prawdopodobieństwem krwawienia.

Dlatego specjaliści i ginekolodzy powinni powstrzymać się od intymności co najmniej sześć tygodni po porodzie. Jeśli praca jest bardziej surowe lub z wykorzystaniem operacji trzeba czekać przez dłuższy czas dla regeneracji i gojenia się kanał rodny. Aby określić okres gotowości do życia seksualnego kobiet musi wydawać ginekologa, który pomoże w wyborze środków antykoncepcyjnych.

Młodzi rodzice również zastanawiać, co zmieni się w życiu seksualnym po porodzie. Na pewno, że zmieni się wiele. Według statystyk, 50% kobiet w pierwszych trzech miesiącach po urodzeniu są w stanie doświadczyć dziwne i nawet dyskomfort podczas stosunku, a 18% nawet powiedzieć, nadmierne poczucie obowiązku w ciągu roku.

Ból podczas bliskości wiążą się z takimi czynnikami jak obecność przerwy i cięciami w pracy. Fakt, że nałożone szwy zaszkodzi zakończeń nerwowych, więc nawet w najbardziej dogodnych i bezbolesnych pozach odczucie może być bolesne. W większości przypadków ta funkcja działa, więc zakończenia nerwowe dostosować się do nowych warunków.

Po zszycie pochwy zmiany konfiguracji i błony śluzowej, a skóra staje się bardziej wrażliwa. W odpowiedzi na nacisk i tarcie, które występuje w trakcie kontaktów seksualnych może pojawić się bolesne.

Anatomiczne narządów płciowych relacji partnerzy się zmieniają. Pochwy kobiety po raz pierwszy rozszerzony i zrelaksowany. Ale błędnie uważa, że ​​sposób będzie trwać całe życie.

Szerokość pochwy zmniejsza się dość szybko, tak, że w tym zakresie życia seksualnego po porodzie pozostają takie same jak przed narodzinami. Jeśli kobieta ustawia się, że nie może czuć penisa partnera, to tak będzie, a to z powodu nie do anatomii, i psychologii.

Pewne ćwiczenia pomagają zachować elastyczność pochwy. Kobiety, które praktykują tych ćwiczeń w okresie ciąży, a czasem nie zmierzyć się z problemem rozciąganie pochwy w ogóle, ponieważ ich mięśnie są bardzo dobrze opracowane i zaraz po porodzie przywrócone. W początkowym okresie aktywności seksualnej po problemach porodowych z wielkością pochwy partnera czuje ludzi. Podczas partnera intymności nie może czuć ściany pochwy.

Należy jednak niech wie, że jest to sytuacja tymczasowa i wkrótce wszystko wróci na swoje miejsca.

Podobne problemy nie napotykają kobiet rodzących przez cesarskie cięcie. Dziecko nie przepuszcza rodnych matki tak, że szyjki macicy i pochwy ściany pozostaną niezmienione. Jednak kobiety z poddawanych zabiegom chirurgicznym zaleca się zacząć uprawiać seks po porodzie później niż tych, która urodziła się w naturalny sposób przez szwy. Prawie wszystkie kobiety, które rodziły cierpią z powodu braku hormonów estrogenów, co prowadzi do depresji poporodowej.

Niedobór hormonu prowadzi do suchości pochwy, które mogą zrekompensować specjalnych smarów i kremy. Jednak wszystkie te przejściowe trudności i problemy – nic w porównaniu z emocjami, że kobiety doświadczają życia intymnego po urodzeniu. Wielu mówi, że poczuł się silny pociąg seksualny do swojego partnera.

Seks staje się znacznie jaśniejsze i bardziej emocjonalne i wspaniały orgazm.

Share →